Przeczytaj w weekend

Steam Chat debiutuje na Androidzie oraz iOS-ie

Valve postanowiło wypuścić mobilną wersję swojego unowocześnionego komunikatora. Ściągniemy go na urządzenia z systemem operacyjnym od Apple oraz Google.

Valve postanowiło wypuścić mobilną wersję swojego unowocześnionego komunikatora. Ściągniemy go na urządzenia z systemem operacyjnym od Apple oraz Google.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  komunikator 

Przez wiele lat Valve unowocześniało swój sklep internetowy, ale zmiany długo omijały komunikator. 2018 rok przyniósł kolosalną zmianę na tym polu i aplikacja do chatowania przeszła poważną metamorfozę. Powstał Steam Chat, który miał stać się narzędziem konkurującym z Discordem. W zamyśle twórców oprogramowanie ma ułatwić chatowanie, umawianie się na wspólną zabawę oraz prowadzenie komunikacji głosowej.

Ale Steam Chat miał jedną zasadniczą wadę - funkcjonował wyłącznie w środowisku desktopowym, mobilny komunikator od Valve wciąż pozostawał skrajnie toporny oraz nieprzyjemny w użytkowaniu. Teraz to się zmienić, gdyż Valve wypuszcza mobilną wersję Steam Chata na urządzenia z Androidem oraz iOS-em. Oto co zaoferuje oprogramowanie:

  • Lista znajomych pozwoli sprawdzić, kto jest online i jaką odpalił grę,
  • Ulepszony czat umożliwi dzielenie się linkami, filmami, zdjęciami czy tweetami. Będzie także współpracował z Giphy oraz emotikonami ze Steama,
  • Linki zapraszające do znajomości będziemy mogli wygenerować i wysłać za pośrednictwem maila bądź SMS-a,
  • Spersonalizowane powiadomienia sprawią, że nie przegapimy wiadomości lub zaproszenia do gry, będziemy mogli dostosować je do każdego znajomego, czatu grupowego i kanału czatowego,
  • Czaty grupowe umożliwią prowadzenie rozmów na temat ulubionych gier wśród steamowej społeczności. 

To kolejna zmiana w ciągu ostatnich miesięcy, która otwiera serwis Valve na użytkowników urządzeń mobilnych. Niedawno firma wprowadziła także aplikację Steam Link dla iOS-a, która pozwala przesyłaćRocket League obrazu z komputera na telefon funkcjonujący w tej samej sieci Wi-Fi.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Steam

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV