Przeczytaj w weekend

Szogun - co z nową wersją serialu? Producent o postępach prac

Serial Szogun, czyli nowa adaptacja powieści Jamesa Clavella, po rozmaitych turbulencjach wreszcie powraca do produkcji!

Serial Szogun, czyli nowa adaptacja powieści Jamesa Clavella, po rozmaitych turbulencjach wreszcie powraca do produkcji!

Michał Jarecki
Michał Jarecki
Tagi:  shogun 

W pierwszej połowie 2019 roku serial Szogun był już w głębokiej fazie przedprodukcyjnej ze zgromadzoną częścią obsady, a data rozpoczęcia produkcji zbliżała się wielkimi krokami, gdy nagle stacja FX zawiesiła tę limitowaną serię. Zeszłej wiosny twórca serii Odpowiednik, Justin Marks, został zatrudniony jako scenarzysta i producent wykonawczy. Teraz seria oparta na bestsellerowej powieści Jamesa Clavella powraca na właściwe tory!

To duża zmiana w tym sensie, że mieliśmy scenariusze i byliśmy w fazie przedprodukcyjnej, jednak z różnych powodów zdecydowaliśmy, że nie odpowiada nam plan produkcji, a same scenariusze nie są tak dobre, jak powinny, powiedział John Landgraf, prezes FX Networks. Scenarzysta (Ronan Bennett) nie miał już czasu, aby kontynuować pracę nad tymi skryptami, więc zaczęliśmy od zera. Teraz scenariusze są w fazie rozwoju i jesteśmy bardzo podekscytowani tym, w jaką stronę zmierzają.

Marks napisał dwa pierwsze odcinki nowej inkarnacji Shoguna z nadzorującą producentką (i żoną) Rachel Kondo, która jest japońskiego pochodzenia. W zespole scenarzystów serialu znajduje się również producent wykonawczy Shannon Goss, producent konsultingowy Matt Lambert, redaktor scenariuszy Maegan Houang i pisarka Emily Yoshida. FX zatrudniał konsultantów ds. kultury, którzy pomagali w tworzeniu skryptów.

W przeszłości można było stworzyć bardzo zachodnią wersję Szoguna, a teraz zaś przyszedł czas, by uczynić ją naprawdę autentyczną, powiedział Landgraf. Robienie zdjęć w Japonii jest naprawdę trudne, ponieważ panuje tu zupełnie inna kultura produkcji niż amerykańska, a Szogun to naprawdę duży projekt. Opracowanie planu produkcji jest naprawdę trudne.

Jest jeszcze jeden czynnik komplikujący plany filmowania w Japonii w nadchodzących miesiącach:

Aktywnie badamy opcje produkcji, ale faktem jest, że nie ma możliwości, by nagrywać tego lata podczas Olimpiady.

Tokio jest gospodarzem Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020, które odbywają się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia. Nie ustalono jeszcze pewnej daty wejścia na plan.

Szogun, osadzony w feudalnej Japonii, pokazuje zderzenie dwóch ambitnych mężczyzn z różnych światów i tajemniczej samurajki: Johna Blackthorne'a, angielskiego żeglarza, który po wypadku na morzu rozbił się w Japonii, czyli kraju, którego obca kultura ostatecznie go zmieni; Lorda Toranaga, sprytnego, potężnego daimyo, skonfliktowanego z wieloma niebezpiecznymi, politycznymi rywalami; i Lady Mariko, kobiety o nieocenionych umiejętnościach, która musi udowodnić swoją wartość i lojalność. Adaptacja z lat osiemdziesiątych, z udziałem Richarda Chamberlaina, zdobyła nagrodę Emmy dla najlepszej limitowanej serii.

Źródło: deadline.com/zdjęcie główne: Delacorte Press

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Hayley Atwell

Hayley Atwell

ur. 1982, kończy 38 lat

Lily James

Lily James

ur. 1989, kończy 31 lat

Barbara Mularczyk

Barbara Mularczyk

ur. 1984, kończy 36 lat

Wojciech Mecwaldowski

Wojciech Mecwaldowski

ur. 1980, kończy 40 lat

Marshall Allman

Marshall Allman

ur. 1984, kończy 36 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV