Przeczytaj w weekend

Szwindel: zobacz okładkę nowego kryminału Jakuba Ćwieka

Szwindel to nowa powieść popularnego pisarza Jakuba Ćwieka. Zobaczcie okładkę kryminału zapowiedzianego na maj.

Szwindel to nowa powieść popularnego pisarza Jakuba Ćwieka. Zobaczcie okładkę kryminału zapowiedzianego na maj.

Tymoteusz Wronka
Tymoteusz Wronka

Jakub Ćwiek dał się najpierw poznać jako twórca fantastyki (zaczął od serii Kłamca), ale z czasem dał się także poznać jako znawca popkultury. Zaczął też pisać w innych gatunkach - na przykład w zeszłym roku ukazała się książka Bezpański będąca zapisem wspomnień emerytowanego policjanta.

Ćwiek idzie tym tropem i w przyszłym miesiącu wyda, nakładem Marginesów, kryminał zatytułowany Szwindel. Poniżej możecie obejrzeć okładkę powieści, a także przeczytać jej opis:

Szwindel - okładkaŹródło: Marginesy

Jeśli myślisz, że uśmiechnęło się do ciebie szczęście, to znaczy, że wzięli cię na cel.
W zakładzie opiekuńczym umiera jeden z przywódców legendarnej grupy oszustów. Synowi, którego opuścił, zostawia w spadku zeszyt. Są w nim nie tylko spowiedź, ale również pieniądze i obietnica fortuny. Tyle że aby ją zdobyć, musi wejść w konszachty z byłym wspólnikiem ojca w niechlubnym fachu i jego wciąż działającą grupą.
Krąg to artyści przekrętu. Wiedzą, jak za pomocą darmowej kawy wyłudzić z konta kilka tysięcy, jak zgarnąć czynsz i kaucję za wynajęcie nieswojego mieszkania, a także jak ugrać grube pieniądze na lęku przed uchodźcami.
Numer, który ma im wszystkim zapewnić pieniądze, to życiowa okazja. Każdy będzie musiał dać z siebie wszystko. Jak zwykle dobrzy ludzie staną się narzędziami, marzyciele ofiarami,
a cała akcja odbędzie się w świetle reflektorów. Rzecz w tym, że robiąc ten numer, oszuści nie wiedzą wszystkiego...
Szwindel to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia, która uświadamia, jak działają oszuści i jak łatwo paść ich ofiarą. I że znajomość trików wcale przed niczym nie chroni. 

Szwindel ukaże się 15 maja, będzie liczył 392 stron, a jego cena została ustalona na 39,90 zł.

Źródło: Marginesy / fot. Marginesy

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV