Poznajcie The Eternals - kim są i jakie mają moce? Jest też oficjalna grafika

MCU wita The Eternals - kim są Przedwieczni i jakimi mocami dysponują? Mamy również okazję zobaczyć pierwszy oficjalny szkic koncepcyjny.

MCU wita The Eternals - kim są Przedwieczni i jakimi mocami dysponują? Mamy również okazję zobaczyć pierwszy oficjalny szkic koncepcyjny.

The Eternals z pełną mocą wejdą do MCU w przyszłym roku - w trakcie Comic-Conu w San Diego poznaliśmy datę premiery produkcji, jak również jej gwiazdorską obsadę (więcej tutaj). Wychodząc jednak naprzeciw Waszym oczekiwaniom, chcielibyśmy Was nieco lepiej zapoznać z Przedwiecznymi; przynajmniej w naszym kraju bohaterowie ci nie cieszą się aż tak dużą popularnością. 

W komiksach debiutowali oni w 1976 roku, a ich autorem jest legendarny Jack Kirby. W jego pomyśle na postacie odnajdziemy sporo podobieństw do stworzonych przez niego samego kilka lat wcześniej bohaterów DC, Nowych Bogów. Historia Eternals jest mocno zakorzeniona w mitologii - mamy tu do czynienia z rasą niemalże boskich istot, które zostały powołane do życia przez znanych z MCU Celestian, przeprowadzających eksperymenty genetyczne na wczesnych formach człowieka. W ich wyniku doszło do powstania trzech ras: Przedwiecznych, Dewiantów i ludzi. 

Pierwsi z nich byli wizualnie przepięknymi i nieśmiertelnymi istotami, w dodatku obdarzonymi przeróżnymi supermocami. Z kolei Dewianci odpychali swoją brzydotą, mogli także umrzeć. U zarania naszej cywilizacji obie rasy żyły wśród ludzi - nasi przodkowie brali więc Przedwiecznych za bogów (Zuras to pierwowzór Zeusa, Makkari Merkurego, a Thena Angeliny Jolie Ateny, przy czym bogowie Olimpu i Przedwieczni to nie te same postacie, zdarzało im się nawet prowadzić ze sobą wojnę), natomiast Dewiantów za demony i potwory. Napięcia pomiędzy członkami obu grup narastały (niekiedy wpływ na to miało pojawianie się Celestian), jednak to rozłam w obrębie Przedwiecznych okazał się mieć największe skutki. Podzielili się oni na frakcje dobrego Kronosa i złego Uranosa. Wygrała pierwsza z grup - druga została wypędzona. Kronos z sojusznikami został na Ziemi, poplecznicy Uranosa założyli kolonię na Tytanie, jednym z Księżyców Saturna. To tam narodził się Thanos. 

Wygląda na to, że w filmie sytuacja będzie przedstawiać się podobnie, co wyjawił ekranowy Ikaris, Richard Madden:

Eternals to rasa nieśmiertelnych kosmitów posłanych na Ziemię przez Celestian po to, by chronić ludzkość przed Dewiantami. 

Zobaczcie teraz, kim są postacie, których obecność w produkcji już potwierdzono:

Na Comic-Conie pojawiła się także pierwsza oficjalna grafika z filmu, która przedstawia Celestian (w galerii znajdziecie też zdjęcie członków obsady, którzy zaprezentowali się razem w obiektywie Entertainment Weekly):

Tak do filmu odnosi się Kevin Feige:

To historia, która wprowadzi was do niezwykle wielobarwnej grupy nieśmiertelnych, to na nich się skupimy. Akcja rozgrywa się w naszym uniwersum, więc jakieś wzmianki czy odwołania już słyszeliście. Celestianie przebyli długą drogę, odrobinę już o nich wiemy. Mówił o nich Kolekcjoner, Knowehere to przecież odcięta głowa jednego z nich. Pojawił się też Ego (będący jednym z Celestian - przyp. aut.), ale dowiecie się o nich jeszcze więcej. 

Feige potwierdził także, że w filmie pojawi się postać LGBTQ, choć nie zdradził żadnych szczegółów. 

Film The Eternals zadebiutuje w kinach 6 listopada przyszłego roku. 

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel/MovieWeb

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV