Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

W Stanach powstał Escape Room inspirowany filmem Piła

W Polsce istnieje wiele Escape Roomów inspirowanych filmami czy grami komputerowymi. Ale ze świecą w ręku szukać takiego, który prezentowałby się równie dobrze, co ten zbudowany w Las Vegas.

Pamiętam, jak wyglądały pierwsze Escape Roomy, które kilka lat temu pojawiły się w Polsce. Proste, jednopokojowe doświadczenia bez żadnej fabuły, polegające wyłącznie na szukaniu kluczy i kodów do kłódek. Mimo peerelowskiego wystroju i braku rozbudowanych zagadek logicznych zachwycały swoją nowatorskością. Zabawa znana z gier komputerowych została doskonale przeniesiona do prawdziwego świata.

Lata mijały, a na rynku pojawiały się kolejne, coraz bardziej skomplikowane i rozbudowane pomieszczenia. Projektanci zaczęli tworzyć wielopokojowe doświadczenia oraz wciągające historie, wydawało się, że już nic nas nie zaskoczy. Aż tu nagle pojawiła się informacja o stworzeniu licencjonowanego Escape Roomu nawiązującego do filmu Piła. I być może nie byłoby w nim nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ma bardzo wiernie oddawać klimat tej produkcji. Odpal poniższy film i przekonaj się, że autorzy tego pokoju stworzyli małe arcydzieło:

Uczestnicy zabawy zostaną, podobnie jak bohaterowie filmowego pierwowzoru, uwięzieni w piwnicy szaleńca zwanego Jigsaw. Zadaniem graczy będzie uwolnić się z cel, a następnie opuścić mroczne lochy mistrza zagadek. Jak zapewniają twórcy, cała zabawa będzie w pełni bezpieczna i żaden z uczestników nie musi obawiać się o swoje życie i zdrowie. Wszyscy – podobno – przeżyją to ekscytujące doświadczenie. Co ciekawe, jest to jeden z największych Escape Roomów na świecie, a zagadki, które przyjdzie nam rozwiązać, mają do złudzenia przypominać swoim charakterem te znane z filmów.

-
-

Niestety, jest tylko jeden, drobny szkopuł, który wiele osób może zniechęcić do odwiedzenia tego przybytku. Escape Room znajduje się w Las Vegas. Ale jeśli jakimś cudem udało ci się wyrwać na weekend do światowej stolicy hazardu, poważnie zastanów się nad zarezerwowaniem wizyty w tej atrakcji. Wszystkie niezbędne informacje na temat funkcjonowania lokalu znajdziesz na oficjalnej stronie projektu.

Źródło: comingsoon.net / Zdjęcie: sawescaperoom.com

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Ant-Man – wielka frajda na planie…

W sieci pojawiła się galeria zakulisowych zdjęć z filmów Ant-Man i Ant-Man i Osa.

Piotr Piskozub
-

Avengers 4 to koniec Kapitana Ameryki…

Chris Evans poruszył kilka wątków związanych z filmem Avengers 4, w tym ten, czy produkcja…

Piotr Piskozub
-

Tom Hiddleston na plakacie dorysował Lokiego.…

Ekranowy Loki z MCU, Tom Hiddleston, w humorystyczny sposób dorysował Lokiego na plakacie jednego z…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Titans: sezon 1, odcinek 1 –…

Za nami pierwszy odcinek Titans, nowego serialu superbohaterskiego opartego na komiksach DC. Wybija się on…

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
-

Hellboy – wyciekł zwiastun nowej wersji…

Hellboy powraca w kompletnie nowej adaptacji komiksów Mike'a Mignoli, która nie jest związana z poprzednimi…

Piotr Piskozub
-

Liga Sprawiedliwości – oto murale ze…

W sieci pojawiły się zdjęcia murali ze świątyni Amazonek z filmu Liga Sprawiedliwości - na…

Co o tym sądzisz?