Repertuar kin Nowość Program TV

W Stanach powstał Escape Room inspirowany filmem Piła

W Polsce istnieje wiele Escape Roomów inspirowanych filmami czy grami komputerowymi. Ale ze świecą w ręku szukać takiego, który prezentowałby się równie dobrze, co ten zbudowany w Las Vegas.

Pamiętam, jak wyglądały pierwsze Escape Roomy, które kilka lat temu pojawiły się w Polsce. Proste, jednopokojowe doświadczenia bez żadnej fabuły, polegające wyłącznie na szukaniu kluczy i kodów do kłódek. Mimo peerelowskiego wystroju i braku rozbudowanych zagadek logicznych zachwycały swoją nowatorskością. Zabawa znana z gier komputerowych została doskonale przeniesiona do prawdziwego świata.

Lata mijały, a na rynku pojawiały się kolejne, coraz bardziej skomplikowane i rozbudowane pomieszczenia. Projektanci zaczęli tworzyć wielopokojowe doświadczenia oraz wciągające historie, wydawało się, że już nic nas nie zaskoczy. Aż tu nagle pojawiła się informacja o stworzeniu licencjonowanego Escape Roomu nawiązującego do filmu Piła. I być może nie byłoby w nim nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ma bardzo wiernie oddawać klimat tej produkcji. Odpal poniższy film i przekonaj się, że autorzy tego pokoju stworzyli małe arcydzieło:

Uczestnicy zabawy zostaną, podobnie jak bohaterowie filmowego pierwowzoru, uwięzieni w piwnicy szaleńca zwanego Jigsaw. Zadaniem graczy będzie uwolnić się z cel, a następnie opuścić mroczne lochy mistrza zagadek. Jak zapewniają twórcy, cała zabawa będzie w pełni bezpieczna i żaden z uczestników nie musi obawiać się o swoje życie i zdrowie. Wszyscy – podobno – przeżyją to ekscytujące doświadczenie. Co ciekawe, jest to jeden z największych Escape Roomów na świecie, a zagadki, które przyjdzie nam rozwiązać, mają do złudzenia przypominać swoim charakterem te znane z filmów.

-
-

Niestety, jest tylko jeden, drobny szkopuł, który wiele osób może zniechęcić do odwiedzenia tego przybytku. Escape Room znajduje się w Las Vegas. Ale jeśli jakimś cudem udało ci się wyrwać na weekend do światowej stolicy hazardu, poważnie zastanów się nad zarezerwowaniem wizyty w tej atrakcji. Wszystkie niezbędne informacje na temat funkcjonowania lokalu znajdziesz na oficjalnej stronie projektu.

Źródło: comingsoon.net / Zdjęcie: sawescaperoom.com

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Producenci Sin City 2 pozywają The…

W Hollywood kroi się kolejna sprawa sądowa. Producenci filmu Sin City: Damulka warta grzechu pozywają…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.