Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

W Stanach powstał Escape Room inspirowany filmem Piła

W Polsce istnieje wiele Escape Roomów inspirowanych filmami czy grami komputerowymi. Ale ze świecą w ręku szukać takiego, który prezentowałby się równie dobrze, co ten zbudowany w Las Vegas.

Pamiętam, jak wyglądały pierwsze Escape Roomy, które kilka lat temu pojawiły się w Polsce. Proste, jednopokojowe doświadczenia bez żadnej fabuły, polegające wyłącznie na szukaniu kluczy i kodów do kłódek. Mimo peerelowskiego wystroju i braku rozbudowanych zagadek logicznych zachwycały swoją nowatorskością. Zabawa znana z gier komputerowych została doskonale przeniesiona do prawdziwego świata.

Lata mijały, a na rynku pojawiały się kolejne, coraz bardziej skomplikowane i rozbudowane pomieszczenia. Projektanci zaczęli tworzyć wielopokojowe doświadczenia oraz wciągające historie, wydawało się, że już nic nas nie zaskoczy. Aż tu nagle pojawiła się informacja o stworzeniu licencjonowanego Escape Roomu nawiązującego do filmu Piła. I być może nie byłoby w nim nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ma bardzo wiernie oddawać klimat tej produkcji. Odpal poniższy film i przekonaj się, że autorzy tego pokoju stworzyli małe arcydzieło:

Uczestnicy zabawy zostaną, podobnie jak bohaterowie filmowego pierwowzoru, uwięzieni w piwnicy szaleńca zwanego Jigsaw. Zadaniem graczy będzie uwolnić się z cel, a następnie opuścić mroczne lochy mistrza zagadek. Jak zapewniają twórcy, cała zabawa będzie w pełni bezpieczna i żaden z uczestników nie musi obawiać się o swoje życie i zdrowie. Wszyscy – podobno – przeżyją to ekscytujące doświadczenie. Co ciekawe, jest to jeden z największych Escape Roomów na świecie, a zagadki, które przyjdzie nam rozwiązać, mają do złudzenia przypominać swoim charakterem te znane z filmów.

-
-

Niestety, jest tylko jeden, drobny szkopuł, który wiele osób może zniechęcić do odwiedzenia tego przybytku. Escape Room znajduje się w Las Vegas. Ale jeśli jakimś cudem udało ci się wyrwać na weekend do światowej stolicy hazardu, poważnie zastanów się nad zarezerwowaniem wizyty w tej atrakcji. Wszystkie niezbędne informacje na temat funkcjonowania lokalu znajdziesz na oficjalnej stronie projektu.

Źródło: comingsoon.net / Zdjęcie: sawescaperoom.com

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Godzilla 2: Król potworów – wielkie…

Godzilla 2: Król potworów to nadchodzący film o wielkich potworach. Zobaczcie świetne plakaty, które właśnie…

Paweł Krzystyniak
-

MCU, Gwiezdne wojny… Dla polskiej cosplayerki…

Star Nacho to Polka o wielu twarzach. Cosplayerka wciela się w rozmaite postacie popkulturowe -…

Piotr Piskozub
-

Fani MCU pokochali tę galerię. Hulk…

W sieci pojawiła się nie lada gratka dla fanów MCU - galeria, w której Hulk…

Adam Siennica
spoilery
-

Wikingowie: sezon 5, odcinek 13 –…

Wikingowie powrócili z sezonem 5B. Jak początek był przyzwoity, tak kolejne odcinki ciągle rozczarowują. 13.…

Ocena recenzenta:
5
Norbert Zaskórski
-

Wiedźmin – Geralt jako kobieta. Fan…

W sieci pojawiła się grafika ukazująca słynnego łowcę potworów z powieści Andrzeja Sapkowskiego jako kobietę.

Michalina Reda
spoilery
-

Ostatni Jedi – Andy Serkis żałuje…

Andy Serkis, który w filmie Gwiezdne Wojny: ostatni Jedi zagrał Snoke'a, wyjawił, że żałuje tego,…

Co o tym sądzisz?