Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

W Stanach powstał Escape Room inspirowany filmem Piła

W Polsce istnieje wiele Escape Roomów inspirowanych filmami czy grami komputerowymi. Ale ze świecą w ręku szukać takiego, który prezentowałby się równie dobrze, co ten zbudowany w Las Vegas.

Pamiętam, jak wyglądały pierwsze Escape Roomy, które kilka lat temu pojawiły się w Polsce. Proste, jednopokojowe doświadczenia bez żadnej fabuły, polegające wyłącznie na szukaniu kluczy i kodów do kłódek. Mimo peerelowskiego wystroju i braku rozbudowanych zagadek logicznych zachwycały swoją nowatorskością. Zabawa znana z gier komputerowych została doskonale przeniesiona do prawdziwego świata.

Lata mijały, a na rynku pojawiały się kolejne, coraz bardziej skomplikowane i rozbudowane pomieszczenia. Projektanci zaczęli tworzyć wielopokojowe doświadczenia oraz wciągające historie, wydawało się, że już nic nas nie zaskoczy. Aż tu nagle pojawiła się informacja o stworzeniu licencjonowanego Escape Roomu nawiązującego do filmu Piła. I być może nie byłoby w nim nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ma bardzo wiernie oddawać klimat tej produkcji. Odpal poniższy film i przekonaj się, że autorzy tego pokoju stworzyli małe arcydzieło:

Uczestnicy zabawy zostaną, podobnie jak bohaterowie filmowego pierwowzoru, uwięzieni w piwnicy szaleńca zwanego Jigsaw. Zadaniem graczy będzie uwolnić się z cel, a następnie opuścić mroczne lochy mistrza zagadek. Jak zapewniają twórcy, cała zabawa będzie w pełni bezpieczna i żaden z uczestników nie musi obawiać się o swoje życie i zdrowie. Wszyscy – podobno – przeżyją to ekscytujące doświadczenie. Co ciekawe, jest to jeden z największych Escape Roomów na świecie, a zagadki, które przyjdzie nam rozwiązać, mają do złudzenia przypominać swoim charakterem te znane z filmów.

-
-

Niestety, jest tylko jeden, drobny szkopuł, który wiele osób może zniechęcić do odwiedzenia tego przybytku. Escape Room znajduje się w Las Vegas. Ale jeśli jakimś cudem udało ci się wyrwać na weekend do światowej stolicy hazardu, poważnie zastanów się nad zarezerwowaniem wizyty w tej atrakcji. Wszystkie niezbędne informacje na temat funkcjonowania lokalu znajdziesz na oficjalnej stronie projektu.

Źródło: comingsoon.net / Zdjęcie: sawescaperoom.com
 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

50 zwiastunów do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Norbert Zaskórski
-

Rozczarowani we Wrocławiu. Tak Netflix promuje…

W stolicy województwa dolnośląskiego pojawił się pewien, ciekawy rekwizyt promujący nowy serial platformy Netflix od…

Michalina Reda
-

Rosamund Pike odmówiła rozebrania się na…

Rosamund Pike wspomina swoje doświadczenie z castingu do roli w filmie o Jamesie Bondzie, gdzie…

Norbert Zaskórski
-

Serial Watchmen oficjalnie otrzymuje pełny sezon

Stacja HBO zamówiła pełny sezon nowej produkcji opartej na kultowym komiksie Alana Moore'a i Dave'a…

Michalina Reda
-

To 2 – James McAvoy kontuzjowany…

James McAvoy zmierzył się z Pennywise'em i... poległ. Aktor doznał kontuzji podczas kręcenia jednej ze…

Michalina Reda
-

Scenarzysta Fantastycznej Czwórki przeprasza za film

Po zawstydzonym reżyserze przyszedł czas na zawstydzonego scenarzystę. Jeremy Slater przeprasza fanów Marvela za film…

Co o tym sądzisz?