Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Wielkie kłamstewka – na przedłużeniu serialu zyskają także… kierowcy z planu

Teamsters Local 399, reprezentujące pracowników technicznych z hollywoodzkich planów zdjęciowych, wywalczyło 200 tysięcy dolarów rekompensaty dla ekipy, która pracowała przy pierwszym sezonie serialu Wielkie kłamstewka.

Podczas realizacji pierwszego sezonu serialu Wielkie kłamstewka, nikt nie wiedział jeszcze, że produkcja otrzyma 2. sezon. Całość miała być bowiem miniserialem, a takie rządzą się nieco innymi prawami jeśli chodzi o wynagrodzenie za pracę na planie. Siedmioodcinkowa produkcja realizowana była na mocy kontraktu, który oferował pracownikom niższą wypłatę niż ten przy tworzeniu pełnoprawnego serialu telewizyjnego.

Wielkie kłamstewka zostały jednak przedłużone, a więc nie są już miniserialem, tylko produkcją epizodyczną, podlegającą pod kontrakt dotyczący seriali telewizyjnych. Z tego też powodu, przedstawiciele grupy Teamsters Local 399, reprezentującej pracowników technicznych, zaapelowali o rekompensatę. Jak mówili, kierowcy z ekipy technicznej, którzy pracowali na planie pierwszego sezonu, mają prawo do premii i wyrównania płac. Zależało im na tym, by zaoferować kierowcom różnicę w wynagrodzeniach – tych, jakie rzeczywiście dostali za miniserial z tymi, jakie otrzymaliby, gdyby film został nakręcony w oparciu o kontrakt dla produkcji epizodycznej.

Dziś poinformowano, że wniosek został przyjęty, a Teamsters Local 399 otrzymuje od HBO 200 tysięcy dolarów. Pieniądze zostaną podzielone pomiędzy kierowców, w zależności od tego, kto przez jaki czas pracował na planie pierwszego sezonu.

Plotka
-
Plotka
-

W chwili obecnej trwają zdjęcia do 2. odsłony serialu. Premiera w marcu przyszłego roku.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.