Przeczytaj w weekend

„Zanim zasnę” dzisiaj w księgarniach, 12 września w kinach

12 września do kin trafi nowy film z Nicole Kidman i Colinem Firthem, wcześniej jednak w księgarniach będzie można znaleźć powieść, na podstawie której go nakręcono - Zanim zasnę S.J. Watson.

12 września do kin trafi nowy film z Nicole Kidman i Colinem Firthem, wcześniej jednak w księgarniach będzie można znaleźć powieść, na podstawie której go nakręcono - Zanim zasnę S.J. Watson.

Zanim zasnę ("Before I Go to Sleep") to obraz w reżyserii Rowana Joffé, scenarzysty takich filmów jak 28 tygodni później czy Amerykanin. W głównych rolach zobaczymy Nicole Kidman, Colina Firtha oraz Marka Stronga. Do kin będzie się można się wybrać już 12 września.

Od 3 września w księgarniach znaleźć można powieść Zanim zasnę autorstwa S.J. Watson, na podstawie której Joffé napisał swój scenariusz. Okładkę i notkę wydawniczą książki prezentujemy poniżej:

Christine budzi się co rano w obcym łóżku u boku obcego mężczyzny. W lustrze widzi twarz nieznajomej kobiety, dużo starszej od niej. I co rano się dowiaduje, że to jej twarz, jej mąż, jej łóżko. Że przed dwudziestu laty na skutek wypadku straciła zdolność zapamiętywania. Co rano przeżywa wstrząs, co rano musi się z nim godzić. Jej życie wydaje się tragicznie proste. Powoli jednak okazuje się, że ta prostota jest pozorna. Że Christine ma na przykład swojego neurologa, o którym nie wie jej mąż, że prowadzi pamiętnik, dzięki któremu może częściowo zapełnić luki w pamięci. Kobietę zaczyna niepokoić jej całkowita zależność od męża. Okazuje się, że ma jakieś inne wspomnienia niż te, które co rano pieczołowicie mąż odtwarza. Christine zaczyna stawiać nowe pytania – jak wyglądał jej wypadek, dlaczego nie mają dzieci, co się stało z jej przyjaciółką. Im bardziej się zbliża do prawdy, tym bardziej niewiarygodna się ona staje.

Źródło: Sonia Draga

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV