Zimna wojna – Łukasz Żal z prestiżową nagrodą za zdjęcia

Zimna wojna w reżyserii Pawła Pawlikowskiego otrzymała kolejną nagrodę. Tym razem Łukasz Żal zdobył wyróżnienie od Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych.

Zimna wojna w reżyserii Pawła Pawlikowskiego otrzymała kolejną nagrodę. Tym razem Łukasz Żal zdobył wyróżnienie od Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych.

Operator filmowy Łukasz Żal jest pierwszym Polakiem, który otrzymał prestiżowe wyróżnienie, czyli nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (ASC Award).

Autor zdjęć do Zimna wojna nie miał łatwego zadania. Wśród konkurentów był m.in. Alfonso Cuarón, autor zdjęć do Roma oraz Linusa Sangrena, operatora filmu Pierwszy człowiek. Przypomnijmy, że Polak nominowany został także do Oscara w kategorii Najlepsze zdjęcia.

Oto lista zwycięzców tegorocznych nagród ASC Award:

Najlepsze zdjęcia do filmu fabularnego - Łukasz Żal, Zimna wojna

Najlepsze zdjęcia do filmu telewizyjnego / miniserialu / odcinka pilotażowego - James Friend, Patrick Melrose, odcinek Bad News

Najlepsze zdjęcia do serialu w telewizji niekomercyjnej - Adriano Goldman, The Crown, odcinek Beryl

Najlepsze zdjęcia do serialu w telewizji komercyjnej - Jon Joffin, Beyond, odcinek Two Zero One

Nagroda Spotlight - Giorgi Shvelidze, Namme

Zimna wojna podczas Oscarów powalczy jeszcze o statuetkę w kategoriach Najlepszy film nieanglojęzyczny oraz Najlepszy reżyser.

Źródło: fb.pl/zdjęcie główne: Łukasz Bąk

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James Franco

James Franco

ur. 1978, kończy 41 lat

Ashley Judd

Ashley Judd

ur. 1968, kończy 51 lat

Hayden Christensen

Hayden Christensen

ur. 1981, kończy 38 lat

Tim Curry

Tim Curry

ur. 1946, kończy 73 lat

Jennifer Taylor (XVI)

Jennifer Taylor (XVI)

ur. 1972, kończy 47 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV