Repertuar kin Nowość Program TV

Dlaczego Aquamana warto obejrzeć w 4DX?

Są filmy które najlepiej prezentują się na nawet nie wielkim, ale ogromnym ekranie. Czy Aquaman jest jednym z nich?

Nasza redakcja jest podzielona w kwestii tego, czy Aquaman to dobry film, czy średni, ale za to wszyscy (no może oprócz Jędrzeja) są zgodni, że jest on świetny pod względem wizualnym. Atlantyda i reszta królestw została wykonana z bardzo dużą pomysłowością. Widać, że dział odpowiedzialny za zaprojektowanie krain starał się, by wyglądały one jak najbardziej naturalnie i przypominały te znajdujące się w komiksach z New 52. Zwłaszcza wygląd postaci jest zaczerpnięty właśnie z tych albumów. Zrezygnowano z „baniek powietrznych”, w których rozmawiają bohaterowie znajdujący się pod wodą w Lidze Sprawiedliwości. W zamian dostajemy podwodny świat, w którym postaci swobodnie się komunikują, unosząc się w wodzie. Obawiałem się, że będzie to wyglądało strasznie sztucznie, ale na szczęście jest inaczej. Trzeba oczywiście przyzwyczaić się do żyjących swoim życiem włosów Dolpha Lundgrena, ale pomijając tę jedną małą rzecz, wszystko jest idealne. Jason Momoa ma w sobie tyle charyzmy, że starcza jej na cały film. Każda scena z nim jest świetnie zagrana. Nawet jak się wygłupia, to chce się to oglądać. Do tego choreografia scen walki na trójzęby, do jakiej dochodzi pomiędzy Aquamanem a jego bratem Ormem, ma w sobie dynamikę i trzyma widzów w napięciu.

Nie ulega wątpliwości, że nowy film należący do DCU powinno oglądać się na wielkim ekranie, bo dopiero wtedy można w pełni delektować się obrazem. A jest on w tym filmie bardzo istotnym elementem. Jeśli szukacie dodatkowych wrażeń, to polecam seans w salach 4DX. Nie każdy film nadaje się do wyświetlania w takich salach. Momenty, kiedy fotel wchodzi w turbulencje, nie zawsze są trafione. Tu jest jednak inaczej. Wszystkie dodatkowe atrakcje mające wpływać na nasze bodźce podczas seansu zostały dobrze rozłożone. Nie przeszkadzają w oglądaniu filmu, co niekiedy się zdarza. Zwłaszcza sceny walki bardzo zyskują. W scenie na arenie możemy poczuć się jak jeden z obserwujących pojedynek Atlantydów.

Jeśli miałbym wybrać jedną scenę, która na tym ogromnym ekranie zrobiła na mnie największe wrażenie, to jest nią finałowa walka. Dużo lepiej wykonana niż ta w Lidze Sprawiedliwości. Ma w sobie rozmach. Może nie jest tak epicka jak we Władcy Pierścieni, ale i tak cieszy oko. A dzięki technologii użytej na salach 4DX możemy się poczuć jak jeden z uczestników tej potyczki.

Jeśli więc chcecie się wybrać po raz ostatni w tym roku do 4DX, to polecamy nowy film Jamesa Wana. Rozrywka gwarantowana. Rym niezamierzony.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Seksapil to moc? Bohaterki komiksów w…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre superbohaterki wyglądają w komiksach tak, jakby balansowały na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Do końca 9. sezonu The Walking Dead zostały tylko 2 odcinki. Zwiastun i zdjęcia zapowiadają…

Dawid Muszyński
-

Miłość, śmierć i roboty: sezon 1…

David Fincher i Tim Miller przedstawiają zbiór krótkich, niezwiązanych ze sobą animowanych historii. Jak wypada…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Adam Siennica
-

Toy Story 4 – pełny zwiastun…

Toy Story 4 to najnowszy kinowy film studia Pixar. Kontynuacja przygód popularnych bohaterów zawita na…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.