Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Filmowe podsumowanie wydarzeń na Comic-Con 2013

Podczas pięciu dni San Diego Comic-Con, w okresie 17-21 lipca, napisaliśmy dla Was 314 newsów w różnych kategoriach. Zdając sobie sprawę z faktu, że newsy pojawiały się w ekspresowym tempie i równie szybko znikały pod naporem kolejnych, postanowiliśmy jeszcze raz - w formie jednego artykułu - przypomnieć najważniejsze filmowe wydarzenia z tegorocznego Comic-Conu.

Comic-Con formalnie trwa pięć dni z „preview night” rozpoczynającym się dzień przed oficjalnym startem konwentu. Więcej o tym możecie przeczytać w podsumowaniu serialowym Marcina Rączki (tutaj).

W świecie filmu działo się bardzo dużo podczas San Diego Comic-Con i, tak jak w kinach, był to pojedynek Marvela z DC. Chociaż Marvel zawsze wygrywa, tym razem musiał uznać wyższość konkurencji. Klimatyczne ogłoszenie przez Zacka Snydera wspólnego filmu Batmana i Supermana to największa wiadomość imprezy, która elektryzuje po dzień dzisiejszy. Poczuć atmosferę konwentu i zobaczyć zapowiedź tej superprodukcji można w amatorskim nagraniu (tutaj) lub w lepszej jakości poniżej.

Marvel to również zdecydowany zwycięzca tegorocznego Comic-Conu, serwujący zebranym największe show i najwięcej niespodzianek. Thor: Mroczny Świat to wielkie przedstawienie Lokiego, który zjawił się na panelu, wzbudzając ogromne emocje. Nie wyjawiono żadnych nowinek na temat filmu, lecz pokazano zwiastun, który zszokował zebranych. W nim też Loki obcina mieczem rękę Thora. Prawdopodobnie zobaczymy to w zapowiedzianym na 7 sierpnia zwiastunie filmu.

Na panelu Captain America: The Winter Soldier opowiadano natomiast o filmie i zaprezentowano zebranym nową zapowiedź. Niestety nie wiemy, kiedy zadebiutuje ona w sieci (czytaj). Twórcy udzielali także sporej ilości wywiadów, z czego jeden wyjawił nam, jak ważny dla 2. fazy jest to film (więcej).

Niespodzianki związane są z dwoma tytułami, które wcześniej nie były zapowiadane na San Diego Comic-Con. Na wstępie Guardians of the Galaxy, gdzie zaprezentowano szkic koncepcyjny z wizerunkami obsady, potwierdzono nazwiska i pokazano pierwszą klimatyczną zapowiedź (więcej). Zaskoczeniem było także ogłoszenie oficjalnego tytułu sequela Avengers, który brzmi Avengers: Age of Ultron (czytaj). W późniejszych wywiadach Whedon wyjawiał także kilka dodatkowych szczegółów (więcej). 

Istotnym akcentem był również pokaz nowej krótkometrażówki Marvela pt. Agent Carter. W odróżnieniu od poprzednich, ta trwa 15 minut i oferuje wiele wrażeń (czytaj opinie).

Zapraszamy do obejrzenia pełnego panelu Marvela z wszystkimi wyżej wymienionymi wydarzeniami (za wyjątkiem zwiastunów). 

Nie były to jedyne komiksowe filmy prezentowane podczas San Diego Comic-Con 2013. Największy sukces, poza wspomnianymi, odnosi X-Men: Days of Future Past, który wywołał wiele emocji, zbierając na panelu prawie całą liczną obsadę. To także było zaskoczenie, ponieważ panel tego filmu nie był zapowiadany. Podczas niego wyjawiono wiele ważnych informacji na temat fabuły oraz obsady (czytaj i obejrzyj panel).

Niesamowity Spider-Man 2 był jedynym panelem filmu o superbohaterze, po którym w sieci opublikowano krótkie promo. W nim też po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć i usłyszeć postać Electro (obejrzyj). Na samym panelu wyjawiono kilka istotnych informacji na temat superłotrów, jakich ujrzymy w gotowym filmie (więcej). 

W sieci nie mogło zabraknąć gorących zwiastunów opublikowanych z okazji San Diego Comic-Con. Świetnie oceniana zapowiedź Igrzysk śmierci: W pierścieniu ognia (obejrzyj zwiastun) oraz dwa zwiastuny tylko dla widzów dorosłych filmów Riddick (obejrzyj) oraz Kick-Ass 2 (obejrzyj). Panel adaptacji książki Suzanne Collins można obejrzeć tutaj, a pozostałych dwóch tytułów tutaj.

Nie oznacza to, że San Diego Comic-Con należało tylko do komiksowych produkcji. Ogromne w dosłownym tego słowa znaczeniu wrażenie zrobił film Godzilla. Na panelu pokazano zwiastun i opowiadano o wielu szczegółach produkcji. Na specjalnej atrakcji związanej z historią potwora pokazano jego oficjalny wizerunek, który ku uciesze fanów jest bliski japońskiemu oryginałowi (więcej) W wywiadach reżyser m.in. potwierdza atomowy oddech jaszczura (czytaj).

Pozostały tak naprawdę jedynie dwa panele, które zasługują na wyróżnienie. Niespodziewany pokaz filmu Warcraft, podczas panelu studia Legendary, na który przygotowano krótki teaser przedstawiający klimat produkcji. Miał on tak naprawdę uzmysłowić fanom, że obraz w istocie powstaje i zarazem rozpocząć jego promocję z przytupem (czytaj). Ważne było także spotkanie z ekipą tworzącą film science fiction Dawn of the Planet of the Apes. W końcu wiemy coś więcej o oczekiwanym sequelu (czytaj o obejrzyj panel).

Poza tym ogłoszono kilka drobnych produkcji – adaptację komiksu „Darkness”, film na podstawie komiksu „Continuum” oraz adaptację „Avengelyne” z Giną Carano.

Wrażenia z pozostałych paneli można przeczytać tutaj (w niektórych także obejrzeć sam panel):

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – z kim Spider-Man może…

Z kim jeszcze w MCU może walczyć Spider-Man po filmie Daleko od domu? Oto ranking…

Piotr Piskozub
-

Wikingowie to serialowy trup, ale życie…

Chcemy pokazać Wam listę zakulisowych zdjęć z planu serialu Wikingowie.

Dawid Muszyński
-

Punisher: sezon 2 – recenzja

Frank Castle powraca w swoim najprawdopodobniej finałowym sezonie. Jak wypada tym razem? Przeczytajcie nasza bezspojlerową…

Ocena recenzenta:
9
Adam Siennica
spoilery
-

Wikingowie: sezon 5, odcinek 18 –…

Wikingowie w sezonie 5B przechodzą samych siebie. 18. odcinek to pasmo kolejnych dziwacznych fabularnych decyzji,…

Ocena recenzenta:
3
Adam Siennica
spoilery
-

Star Trek: Discovery: sezon 2, odcinek…

Star Trek: Discovery powrócił z 2. sezonem. Czy nowy odcinek należał do udanych? Oceniam ze…

Ocena recenzenta:
6
Tymoteusz Wronka
-

Egmont w marcu 2019 r.: zobacz…

Egmont zapowiedział komiksy na marzec 2019 r. Poznajcie planowane tytuły i obejrzyjcie okładki komiksów.

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]