Przeczytaj w weekend

Filmy i seriale o relacji opiekun – podopieczny

Popkultura często korzysta z relacji opiekun – podopieczny, żeby pokazać siłę uczuć i piękno rodzących się więzów rodzinnych. Poniżej prezentujemy zestawienie filmów i seriali, w których owa więź stoi na pierwszym planie.

Popkultura często korzysta z relacji opiekun – podopieczny, żeby pokazać siłę uczuć i piękno rodzących się więzów rodzinnych. Poniżej prezentujemy zestawienie filmów i seriali, w których owa więź stoi na pierwszym planie.

Hollywood uwielbia związki opiekun – podopieczny równie mocno, jak wątki romantyczne. Ciepło takich stosunków stanowi doskonały kontrast dla brutalności i bezkompromisowości. Stawia to też jasną granicę pomiędzy dobrem i złem. Historia kina i telewizji zna wiele przypadków, kiedy to właśnie takie relacje były siłą napędową danej produkcji.

W poniższym zestawieniu wyszczególniamy kilka z nich. Tego typu filmów i seriali jest naprawdę wiele, więc dajcie znać w komentarzach, kto waszym zdaniem powinien również znaleźć się na takiej liście.

The Mandalorian: Mandalorianin i Baby Yoda

Chyba najbardziej klasyczna relacja. Jeden silny, nieprzejednany i gotowy na wszystko. Drugi niewinny, rozczulający i rozbrajająco słodziutki. Urok podopiecznego sprawia, że ten pierwszy pokazuje swoją ludzką twarz. Pomiędzy opiekunem i podopiecznym pojawia się relacja oparta na głębszym uczuciu. Zmienia ona twardego łowcę nagród w protagonistę z prawdziwego zdarzenia.

Wiedźmin: Geralt i Ciri

W pierwszym sezonie serialu relacje pomiędzy bohaterami nie zostały jeszcze rozwinięte, ale wszyscy wiemy, jak będą one wyglądać na dalszym etapie opowieści. Pod skrzydłami Geralta Ciri wyrośnie na wielką wojowniczkę. On również przejdzie metamorfozę. Ich wspólna podróż (w serialu) dopiero się rozpoczyna.

The Walking Dead: Rick i Carl

Rick był idealnym opiekunem dziecka w świecie ogarniętym przez apokaliptyczną pożogę. Niestety, nie uchroniło to młodego Carla przed śmiercią. Mimo że ojciec przeprowadził syna bezpiecznie przez wiele koszmarnych sytuacji, finalnie chłopiec i tak stracił życie. Widać w świecie The Walking Dead dobro nie ma szans w starciu z otaczającym go złem.

Spider-Man: Homecoming: Tony Stark i Peter Parker

Tutaj mamy relację na zasadzie mentora i ucznia, ale pomiędzy bohaterami zaistniały również bliższe stosunki. Tony Stark pełnił w życiu Petera funkcję komiksowego wujka Bena. Był on najbliższym mu mężczyzną – kimś godnym naśladowania, a zarazem niedoścignionym wzorem. Iron Man pomógł Spider-Manowi w zostaniu bohaterem z prawdziwego zdarzenia. Czego chcieć więcej?

Droga: Ojciec i Chłopiec

Kolejna postapokaliptyczna rzeczywistość i kolejny ojciec, który dla swojego syna zrobiłby wszystko. Główni bohaterowie Drogi przemierzają umierającą krainę i walczą z otaczającymi ich ludzkimi potworami. Ojciec czuwa nad swoim dzieckiem do samego końca, aż wyczerpany pada i już się nie podnosi. Od tej pory, młody człowiek musi sam sobie radzić w tym okropnym świecie. Czy ojciec dobrze go do tego przygotował?

Hanna: Eric i Hanna

Zarówno w filmie, jak i serialu para głównych bohaterów to wyszkoleni najemnicy, którym żadne zagrożenie nie jest straszne. Przybrany ojciec Hanny trenuje ją w katorżniczych warunkach. Jego podopieczna uczy się, jak się bronić, ale w głębi duszy pozostaje nastolatką pragnącą jedynie miłości i akceptacji.

null
Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: zdjęcie główne: materiały promocyjne

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr.

ur. 1965, kończy 55 lat

Hugo Weaving

Hugo Weaving

ur. 1960, kończy 60 lat

Natasha Lyonne

Natasha Lyonne

ur. 1979, kończy 41 lat

Sarah Gadon

Sarah Gadon

ur. 1987, kończy 33 lat

Amanda Righetti

Amanda Righetti

ur. 1983, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV