Przeczytaj w weekend

Clint Eastwood

Clint Eastwood
 • Data urodzenia:

  31 maja 1930 (88)
 • Miejsce urodzenia:

  San Francisco, Kalifornia, USA
 • Narodowość:

  Amerykanin
 • Wzrost:

  193 cm
 • Zawód:

  Aktor, reżyser, producent
 • Bio:

  Clint Eastwood edukował się w Oakland Technical High School, którą ukończył w 1948 roku. Uczęszczał na Los Angeles City College, gdzie studiował administrację. Odbył służbę w Armii USA, pracował w wytwórni Universal. Jest kawalerem Legii Honorowej oraz Komandorem Orderu Sztuki i Literatury.

  Debiutował w 1955 roku, grając w czterech filmach: Zemsta potwora, Frank marynarz, Lady Godiva z Coventry i Tarantula. Większą sławę zdobył dzięki roli człowieka bez nazwiska w "dolarowej trylogii" – Za garść dolarów, Za kilka dolarów więcej, Dobry, zły i brzydki. Jest czterokrotnym laureatem Oskara – za film Bez przebaczenia (w kategoriach: reżyseria i najlepszy film) oraz za produkcję pt.: Za wszelką cenę (również w kategorii reżyseria i najlepszy film).

W obsadzie (33)

W obsadzie (18)

Kompozycje (6)

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV