Repertuar kin Nowość Program TV

Filmy świąteczne rodzinne i dla dzieci. Co warto oglądać w święta?

Nie ma świąt Bożego Narodzenia bez Kevina – o tym wiemy już wszyscy. Co jeszcze warto obejrzeć w tym okresie? Poniżej prezentujemy specjalnie wyselekcjonowaną listę tytułów, które idealnie nadają się na świąteczny wypoczynek z całą rodziną.

Kevin sam w domu i Kevin sam w Nowym Jorku to stali bywalcy tym podobnych zestawień. Jako że wszyscy znamy te obrazy na pamięć, my postanowiliśmy je tym razem ominąć i skupić się na innych świątecznych propozycjach. Na poniższej liście znajdziecie kilka kultowych tytułów, trochę ciekawych nowości i parę mniej znanych perełek. Zapraszamy do lektury!

W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju

Pod nieobecność Kevina poniższe zestawienie może otwierać tylko ten film. Wigilijny koszmar rodziny Griswoldów to jeden z tych obrazów, podczas których starsi chichoczą z wyjątkowo sprośnych żartów, a młodsi mają niezły ubaw, oglądając nieco grzeczniejsze wygłupy. Opowieść o Bożym Narodzeniu, podczas którego wszystko idzie absolutnie nie tak jak trzeba, rozśmiesza polskich widzów już od wielu lat. Obok Kevina, to jeden z telewizyjnych symboli świąt w naszym kraju.

Listy do M.

Polski obraz Listy do M. stosunkowo niedawno został obowiązkową pozycją na święta . Niby komedia romantyczna, niby gdzieś to już widzieliśmy, niby odgrzewany kotlet, a jednak nawet najwięksi malkontenci muszą przyznać, że ze świeczką szukać w naszej rodzimej kinematografii tak ciepłej opowieści. Zabawna, wzruszająca, mądra –  a do tego Adamczyk, Karolak i Dygant wreszcie zamiast irytować, wprawiają w dobry nastrój.

Kronika świąteczna

Netflix w tym roku postarał się o własną świąteczną produkcję z prawdziwego zdarzenia. Kate i Teddy są rodzeństwem, które stara się pozbierać po rodzinnej tragedii. Po śmierci taty ich dom stał się wyjątkowo mrocznym i nieprzystępnym miejscem. Podczas Bożego Narodzenia dzieciaki wpadają na pomysł zarejestrowania Świętego Mikołaja na filmie. W trakcie akcji doprowadzają do wypadku sań Mikołaja. Kate i Teddy muszą teraz współpracować z brodaczem, by uratować Boże Narodzenie. Siłą tego sympatycznego filmu jest obsada. W roli Mikołaja występuje Kurt Russell, a zabawne cameo zalicza tu również Goldie Hawn.

Mary Poppins powraca

Grudzień tego roku w kinach to między innymi powrót Mary Poppins. W Polsce postać magicznej niani nie jest tak popularna jak w Stanach Zjednoczonych, ale i tak warto zobaczyć odświeżoną wersję przygód tej bohaterki na wielkim ekranie. Mary Poppins (w tej roli świetna Emily Blunt), przy użyciu swoich zdolności, pomaga pewnej rodzinie na nowo odkryć radość, której brakuje w ich życiu. Film zachwyca oprawą audiowizualną, a piosenki to prawdziwe musicalowe perełki.

Źródło: zdjęcie główne: Universal
Strony: 1234

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Gotuj się na Avengers: Koniec gry!…

Przed premierą filmu Avengers: Koniec gry chcemy Wam przedstawić listę gadżetów i artbooków, które mogą…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry to walka o…

Do sieci wyciekły nowe materiały promujące film Avengers: Koniec gry - mamy na nich okazję…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – co trzyma…

Drugi zwiastun filmu Avengers: Koniec gry może rzucać nowe światło na fabułę - istotne znaczenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Norbert Zaskórski
-

Once Upon a Time in Hollywood…

W sieci zadebiutował pierwszy, oficjalny plakat promujący nowy film reżysera Pulp Fiction i Bękartów wojny.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.