Repertuar kin Nowość Program TV

Filmy świąteczne rodzinne i dla dzieci. Co warto oglądać w święta?

Nie ma świąt Bożego Narodzenia bez Kevina – o tym wiemy już wszyscy. Co jeszcze warto obejrzeć w tym okresie? Poniżej prezentujemy specjalnie wyselekcjonowaną listę tytułów, które idealnie nadają się na świąteczny wypoczynek z całą rodziną.

Kevin sam w domu i Kevin sam w Nowym Jorku to stali bywalcy tym podobnych zestawień. Jako że wszyscy znamy te obrazy na pamięć, my postanowiliśmy je tym razem ominąć i skupić się na innych świątecznych propozycjach. Na poniższej liście znajdziecie kilka kultowych tytułów, trochę ciekawych nowości i parę mniej znanych perełek. Zapraszamy do lektury!

W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju

Pod nieobecność Kevina poniższe zestawienie może otwierać tylko ten film. Wigilijny koszmar rodziny Griswoldów to jeden z tych obrazów, podczas których starsi chichoczą z wyjątkowo sprośnych żartów, a młodsi mają niezły ubaw, oglądając nieco grzeczniejsze wygłupy. Opowieść o Bożym Narodzeniu, podczas którego wszystko idzie absolutnie nie tak jak trzeba, rozśmiesza polskich widzów już od wielu lat. Obok Kevina, to jeden z telewizyjnych symboli świąt w naszym kraju.

Listy do M.

Polski obraz Listy do M. stosunkowo niedawno został obowiązkową pozycją na święta . Niby komedia romantyczna, niby gdzieś to już widzieliśmy, niby odgrzewany kotlet, a jednak nawet najwięksi malkontenci muszą przyznać, że ze świeczką szukać w naszej rodzimej kinematografii tak ciepłej opowieści. Zabawna, wzruszająca, mądra –  a do tego Adamczyk, Karolak i Dygant wreszcie zamiast irytować, wprawiają w dobry nastrój.

Kronika świąteczna

Netflix w tym roku postarał się o własną świąteczną produkcję z prawdziwego zdarzenia. Kate i Teddy są rodzeństwem, które stara się pozbierać po rodzinnej tragedii. Po śmierci taty ich dom stał się wyjątkowo mrocznym i nieprzystępnym miejscem. Podczas Bożego Narodzenia dzieciaki wpadają na pomysł zarejestrowania Świętego Mikołaja na filmie. W trakcie akcji doprowadzają do wypadku sań Mikołaja. Kate i Teddy muszą teraz współpracować z brodaczem, by uratować Boże Narodzenie. Siłą tego sympatycznego filmu jest obsada. W roli Mikołaja występuje Kurt Russell, a zabawne cameo zalicza tu również Goldie Hawn.

Mary Poppins powraca

Grudzień tego roku w kinach to między innymi powrót Mary Poppins. W Polsce postać magicznej niani nie jest tak popularna jak w Stanach Zjednoczonych, ale i tak warto zobaczyć odświeżoną wersję przygód tej bohaterki na wielkim ekranie. Mary Poppins (w tej roli świetna Emily Blunt), przy użyciu swoich zdolności, pomaga pewnej rodzinie na nowo odkryć radość, której brakuje w ich życiu. Film zachwyca oprawą audiowizualną, a piosenki to prawdziwe musicalowe perełki.

Źródło: zdjęcie główne: Universal
Strony: 1234

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Kapitan Marvel – nowe zdjęcie superbohaterki…

Kapitan Marvel wejdzie na ekrany kin w marcu tego roku, a w sieci pojawiają się…

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny luty. Nowe seriale i filmy na luty 2019 to…

spoilery
-

Arrow: sezon 7, odcinek 10 –…

Po miesięcznej przerwie nasza ulubiona Strzała wróciła na ekrany. Właściwie można powiedzieć, że dwie, ponieważ…

Ocena recenzenta:
3
Adam Siennica
-

Wybrano najbardziej pożądane seriale na świecie.…

Przyznano nagrody dla najbardziej pożądanych seriali na świecie, czyli takich, na których kolejne odcinki widzowie…

Paweł Krzystyniak
-

Czy Fallout 76 przejdzie na free…

Bethesda postanowiła skomentować plotki o tym, że Fallout 76 może przejść na model free to…

Adam Siennica
-

Star Wars Celebration 2019 – oficjalny…

Rusza promocja Star Wars Celebration 2019, czyli imprezy organizowanej przez Lucasfilm dla fanów Gwiezdnych Wojen.

Co o tym sądzisz?