Przeczytaj w weekend

Na co do kina w grudniu 2017. Co warto obejrzeć?

Nadszedł grudzień, a wraz z nim zupełnie nowe propozycje filmowe, które dobrze jest obejrzeć na dużym ekranie. Jeśli macie wątpliwości, na co wybrać się do kina w tym miesiącu, sprawdźcie poniższe zestawienie.

Nadszedł grudzień, a wraz z nim zupełnie nowe propozycje filmowe, które dobrze jest obejrzeć na dużym ekranie. Jeśli macie wątpliwości, na co wybrać się do kina w tym miesiącu, sprawdźcie poniższe zestawienie.

On the Milky Road

Po roku od światowej premiery, nowy film Emira Kusturicy (Arizona Dream, Underground) zawita również do Polski. Akcja rozgrywa się w czasach wojny, a głównym bohaterem jest mleczarz, dostarczający jedzenie na front. Pewnego dnia mężczyzna przypadkiem spotyka dziewczynę, w której przed laty był zakochany. Niestety, kobieta właśnie szykuje się do ślubu z innym. Uczucie, jakie podczas spotkania odżyło w obydwojgu, przeważa – postanawiają rzucić wszystko i uciec z daleka od ponurej rzeczywistości. Film nazywany jest wyjątkowo piękną historią o miłości, w dodatku takiej, która rozgrywa się w zupełnie niesprzyjających jej czasach. Produkcja jest doceniana za piękne zdjęcia i czarujący poetycki klimat. Może zachwycić wrażliwego widza.

Data premiery w Polsce: 15 grudnia

Father Figures

Szalona komedia z doborową obsadą – Owen Wilson i Ed Helms wcielają się w dwóch braci, którzy przypadkiem dowiadują się, że ich ojciec wcale nie umarł. Ten fakt od dzieciństwa wpajała im ekscentryczna matka (Glenn Close), której kłamstwo właśnie wyszło na jaw. Bracia postanawiają wyruszyć na poszukiwania, wpędzając się tym samym w szereg niefortunnych zdarzeń. Na ekranie pojawiają się również J.K. Simmons, Christopher Walken i Terry Bradshaw. Nie ma jeszcze recenzji filmu, jednak zwiastun zapowiada lekką przyjemną komedię, w sam raz na niezobowiązujący wieczór.

Data premiery w Polsce: 22 grudnia

Jungle

Klimatyczna survivalowa produkcja z Danielem Radcliffem. Fabuła skupia się na grupie przyjaciół, która wyrusza w tropikalny las wraz z przewodnikiem. W pewnym momencie, na skutek sprzeczki, grupa się rozdziela, a główny bohater Yossi odkrywa, że zagubił się pośrodku niczego. Nie mając kogo poprosić o pomoc, rozpoczyna walkę o przetrwanie. Widzowie doceniają film za napięcie, dużą dawkę realizmu i poruszanie wielu aspektów psychologicznych, które dodają przekazowi uniwersalności. Inni dopatrują się w tym słabości, ponieważ historia nie jest czystym kinem o przetrwaniu, na jakie mogła się zanosić. Niemniej jednak – seans jest zapowiadany jako wciągający, co może zachęcić do pójścia do kina.

Data premiery w Polsce: 22 grudnia

Pitch Perfect 3

Trzecia część historii o The Barden Bellas, żeńskiej grupie acapella, której wokalistki opuszczają collage i właśnie wkraczają w świat dorosłości. Choć każda z nich zostaje zasypana nowymi obowiązkami, postanawiają raz jeszcze połączyć siły i wyruszyć w ostatnie tournée po kraju. Fani prawdopodobnie odliczają dni do premiery i nie potrzebują specjalnej zachęty do pójścia do kina. Co prawda nie ma jeszcze recenzji, jednak zwiastun obiecuje kolejną dobrą rozrywkę.

Data premiery w Polsce: 22 grudnia

Molly's Game

Jessica Chastain w reżyserskim debiucie Aarona Sorkina. Film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami i opowiada o Molly Bloom – niespełnionej narciarce, która otwiera nielegalne kasyno. Zaprasza do siebie największych biznesmenów i wpływowych polityków, szybko zdobywając ogromne bogactwo. Pewnego dnia kobieta zostaje skonfrontowana z rzeczywistością – do jej drzwi pukają agenci FBI. Molly nie zamierza się jednak poddać i wraz ze swoim adwokatem (Idris Elba) rozpoczyna walkę przed sądem. Film cieszy się bardzo dobrymi recenzjami, co tylko zachęca do pójścia do kina.

Data premiery w Polsce: 25 grudnia

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: Lucasfilm

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV