Konferencja prasowa TVN7 – nowości na wiosnę

Odbyła się konferencja prasowa stacji TVN7, podczas której omawiano wiosenną ramówkę. Kluczowym momentem konferencji była prezentacja oryginalnego serialu "Reguły gry", który jest polską wersją Sposobu użycia (ang. Rules of Engagement).

Odbyła się konferencja prasowa stacji TVN7, podczas której omawiano wiosenną ramówkę. Kluczowym momentem konferencji była prezentacja oryginalnego serialu "Reguły gry", który jest polską wersją Sposobu użycia (ang. Rules of Engagement).

Anna Tatarska
Anna Tatarska

W chwili, gdy zobaczyłam, że konferencję poświęconą najnowszemu serialowi TVN7 będzie prowadził Marcin Prokop, wiedziałam, że wszystko będzie stało na najwyższym poziomie. W sumie zarówno prowadzący jak i sama stacja są marką samą w sobie. I bynajmniej nie zawiodłam się.

Na początek kilka słów wstępu. W najbliższym czasie, na ekranach naszych telewizorów zagości polska wersja amerykańskiego serialu Rules of Engagement. "Reguły gry" zostaną wyemitowane przez stację TVN7 jeszcze w lutym. Jest to pierwsza samodzielna produkcja tej stacji.

Jak nietrudno się domyśleć, pierwsza części konferencji upłynęła pod znakiem informacji o samej stacji. A zatem… TVN7 rozpoczęło nadawanie naziemne, zasięg nadawczy stacji to 98%. Jednak, bardzo wyraźnie podkreślono, że nie jest to zasięg odbiorczy. Nie wszyscy w domach mają możliwość oglądania owej stacji, więc warto przytoczyć kilka informacji, które usłyszeliśmy podczas konferencji. TVN7 jest przede wszystkim kanałem filmowo- serialowym. Ramówka do godziny 20.00 obejmuje wyłącznie seriale, zaś w późniejszych godzinach możemy cieszyć się tematycznymi pasmami filmowymi.

Szefowa stacji wspaniałomyślnie postanowiła uchylić rąbka tajemnicy odnośnie nowości, które mają zakraść się do programu. Wiosną pojawi się aż 6 premier, w tym nowy sezon "Zaklinaczki Dusz", 2 sezony Doktora House`a, a także drugi sezon Pamiętników Wampirów. Twórcy tej stacji, mając w pamięci duże zainteresowanie jakim cieszyły się emisje takich starych seriali jak "Czterej pancerni i pies", czy "Stawka większa niż życie", postanowili iść za ciosem i w weekendy wielbiciele takich produkcji będą mogli cieszyć się zremasterowanymi "Ulicami San Francisco".

Następnie szefowa stacji, niemalże odgadując przygotowane przez redaktorów pytania, postanowiła zaspokoić naszą ciekawość i opowiedziała nieco o "Regułach gry". Serial ma zaspokoić rosnące wymagania rynku filmowego. Amerykańska wersja osiągnęła spory sukces i emitowana była przez 6 sezonów. Twórcy serialu podkreślali, że w produkcji nie zabraknie tematyki powiązanej z seksem. Emisja polskiej wersji jest zapowiedziana na 16 lutego, na godzinę 20.00. Ma to być czwartek „ociekający seksem” gdyż po emisji "Reguł gry" będziemy mogli cieszyć się 9. sezonem {{Two and Half Men}}, a na deser będziemy mieć Californication. (szczegóły ramówki)

Po części informacyjnej na scenę wkroczyli odtwórcy głównych ról: Paweł Wilczak, Maciej Zakościelny, Julia Kamińska, Katarzyna Kwiatkowska i Jan Jankowski. Zanim oddano głos aktorom zostaliśmy wszyscy uraczeni przedpremierowym pokazem pierwszego odcinka serialu (przeczytaj recenzję).

O samym serialu aktorzy wypowiadali się skromnie, bez przesadnej pychy. Owszem, podkreślili pełne zadowolenie z efektu końcowego, niemniej ocenę pozostawili widzom. Przyznam się, że dość zastanowiły mnie słowa Macieja Zakościelnego, który mówił, że sitcom jest gatunkiem dość trudnym dla polskiej telewizji. Przyznać trzeba, że dobrych polskich sitcomów nie było zbyt wiele, więc bez wątpienia w tych słowach jest dużo prawdy.

Sama konferencja była bardzo interesująca, obfitująca w liczne żarty słowne Marcina Prokopa. Atmosfera również okazała się być szalenie sympatyczną. Tego nastroju nie zepsuła nawet eksplozja jednego z reflektorów. Wszyscy byliśmy tak pochłonięci samą konferencją, że na odgłos przypominający strzał z pistoletu, zareagowaliśmy ze stoickim spokojem. Cóż więcej mogę dodać od siebie? Została bardzo zachęcona do obejrzenia serialu i jestem ciekawa, jak zaprezentują się kolejne odcinki.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV