Przeczytaj w weekend

Krótkie seriale na wakacje. Oto nasze propozycje

Wakacje to idealna pora na oglądanie seriali. Jeśli jednak za oknem jest ładna pogoda, to czasami nie wypada spędzać zbyt wiele czasu przed ekranem. Oto nasze propozycje dobrych, krótkich seriali na wakacje.

Wakacje to idealna pora na oglądanie seriali. Jeśli jednak za oknem jest ładna pogoda, to czasami nie wypada spędzać zbyt wiele czasu przed ekranem. Oto nasze propozycje dobrych, krótkich seriali na wakacje.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

Rozpoczynają się wakacje, które często są wybawieniem dla wszystkich miłośników serialowych produkcji. Jest wtedy dużo więcej czasu na nadrabianie zaległości, które piętrzyły się od bardzo dawna. Dla wielu jest to również okres urlopów i wyjazdów w różne miejsca, i czasami nie wypada, aby spędzać całe wakacje przed ekranem telewizora. Stąd też nasze propozycje krótkich seriali, które można pochłonąć w bardzo krótkim czasie.

The Escape Artist

Akcja tego krótkiego serialu skupia się na utalentowanym młodym adwokacie, który specjalizuje się w wyzwalaniu ludzi z kłopotliwych spraw. Brawurowo swoją rolę odgrywa znakomity David Tennant, którego bohater wpada w tarapaty po uwolnieniu głównego podejrzanego w brutalnym morderstwie. Świetna i zarazem krótka produkcja, będąca gwarantem dobrze spędzonego czasu przed telewizorem.

Twin Peaks

Pewnie wielu z Was ma ten serial na swojej kupce wstydu. Wakacje są świetnym okresem do nadrabiania zaległości, a pochłonięcie kultowego serialu Davida Lyncha nie powinno zająć dużo czasu. Niedawno powstał też drugi sezon, ale to wciąż produkcja znakomicie wpasowująca się w kategorię krótkich seriali. Bez wątpienia warto nadrobić.

The Get Down

Serial Netflixa to prawdziwa muzyczna bomba, która niestety nie doczekała się drugiego sezonu. Fabuła skupia się na młodych ludziach, którzy starają się w różny sposób podążać za swoją muzyczną pasją, by spełniać marzenia. Pierwszy sezon oceniony został bardzo pozytywnie, więc wydawało się, że nadejście 2. serii jest kwestią czasu. Tak się nie stało, ale wciąż można zobaczyć pierwszą serię w całości na Netflixie.

The Fall

Brytyjski serial kryminalny o policjantce polującej na seryjnego mordercę. Fabuła opowiadana jest z obu perspektyw. Dzięki temu wiemy dokładnie, jakie motywacje napędzają główną bohaterkę oraz co ma wpływ na mordercę. Odcinków przez trzy sezony jest niewiele, ale dzięki temu gwarantują świetną rozrywkę.

Big Little Lies

Świetny ministerial stacji HBO, który obfituje w tajemnice, niedopowiedzenia i niebanalną intrygę. Głównymi bohaterkami Wielkich kłamstewek są matki i żony z pozornie idealnych rodzin, które w pewnym momencie muszą zmierzyć się ze zbrodnią, jaka wstrząsnęła miasteczkiem. Produkcja trwa łącznie około siedmiu godzin, zatem jest dobrą propozycją na kilka niezobowiązujących wakacyjnych wieczorów.

Generation Kill

Generation Kill to 7-odcinkowy serial wyprodukowany przez stację HBO. Opowiada historię specjalnego oddziału zwiadu marines, który w marcu 2003 roku uczestniczy w operacji Iraqi Freedom. Podobnie jak wyżej, epizodów jest bardzo malutko, więc kilka wieczorów i kolejna produkcja odhaczona.

Sherlock

Benedict Cumberbatch w roli głównej, uwspółcześniona wersja historii z Sherlockiem Holmesem i partnerujący tytułowemu bohaterowi Martin Freeman w roli Watsona. Produkcja może nie jest najkrótsza, bo liczy cztery sezony, gdzie każdy z epizodów trwa prawie tyle, co długometrażowy film. Ponieważ jednak jest niewielka liczba odcinków, warto zrobić wyjątek i umieścić tutaj ten fantastyczny serial. Wakacje wydają się być idealne do oglądania dłuższych epizodów.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: Zdjęcie główne: ABC

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV