Maisie Williams kiedyś i dziś. Jaka jest aktorka z Gry o tron? [GALERIA]

Maisie Williams kończy dziś 22 lata. Fani Gry o tron widzieli jak aktorka dorasta na ich oczach przez wszystkie sezony produkcji HBO. Jaka na co dzień jest gwiazda najpopularniejszego serialu świata? O tym w poniższym tekście.

Maisie Williams kończy dziś 22 lata. Fani Gry o tron widzieli jak aktorka dorasta na ich oczach przez wszystkie sezony produkcji HBO. Jaka na co dzień jest gwiazda najpopularniejszego serialu świata? O tym w poniższym tekście.

Norbert Zaskórski
Norbert Zaskórski

Maisie Williams urodziła się 15 kwietnia 1997 roku w brytyjskim Bristolu. Młoda aktorka naprawdę nazywa się Margaret Constance Williams a Maisie wzięło się od postaci z komiksu The Perishers. Williams zawsze wykazywała swoje zainteresowanie dziedzinami artystycznymi, przez 4 lata studiowała nawet sztuki sceniczne w Bath Dance College. Aktorka szczególnie uwielbia taniec, w jednym z wywiadów powiedziała nawet, że jest to jej pierwsza miłość, której musi ustąpić nawet aktorstwo. Maisie zajmowała się między innymi baletem, stepowaniem oraz street dancem.

Jednak koniec końców aktorstwo zwyciężyło, a ze swoim debiutem Maisie trafiła idealnie. Nikt nie spodziewał się, gdy rozpoczynano produkcję serialu Gra o tron, że dzisiaj projekt HBO stanie się prawdziwym, popkulturowym fenomenem. Williams rolą Aryi Stark szybko zdobyła uznanie fanów serialu, którzy przez kolejne sezony obserwowali jej metamorfozę z głośnej, pyskatej i pełnej energii dziewczynki w prawdziwą maszynę do zabijania, która nie boi się żadnego przeciwnika. Nie przesadzę, jeśli powiem, że Arya jest obecnie jednym z największych twardzieli jakich możemy zobaczyć w widowisku na podstawie powieści George'a R. R. Martina. Kreację Maisie docenili nie tylko wielbiciele serialu, ale również kapituła takich nagród jak Emmy czy Saturny nominując młodą aktorkę do swoich nagród (w przypadku Saturnów w 2015 roku Maisie zwyciężyła w kategorii Najlepszy występ młodego aktora lub aktorki). Oprócz swojej najbardziej znanej roli aktorka ma na koncie występy w takich produkcjach jak JaskiniowieciBoyDoktor Who oraz Nowi mutanci

Williams nie tylko skupia się na własnej karierze, ale chce również łączyć ludzi z różnych artystycznych dziedzin. Aktorka 1 sierpnia 2018 roku uruchomiła aplikację pod nazwą Daisie, która jest skierowana do kreatywnych ludzi ze świata sztuki, mody, telewizji, filmu, fotografii, muzyki i literatury. Jej celem jest łączenie twórczości w różnych branżach, wspieranie współpracy między artystami i zapewnienie alternatywnej drogi dla branż kreatywnych.

W poniższej galerii zobaczcie jak zmieniała się aktorka przez kolejne sezony Gry o tron:

Źródło: zdjęcie główne: HBO

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV