Miał być hit, wyszedł kit – czyli seriale, które zawiodły oczekiwania
Szumne zapowiedzi, imponująca obsada, wielki budżet, świetnie zrealizowane trailery, intrygujące teasery…A potem? Jedna wielka porażka i rychła kasacja serialu. Ile to już razy zawiedliśmy się na produkcjach, które skazane były na sukces?
Szumne zapowiedzi, imponująca obsada, wielki budżet, świetnie zrealizowane trailery, intrygujące teasery…A potem? Jedna wielka porażka i rychła kasacja serialu. Ile to już razy zawiedliśmy się na produkcjach, które skazane były na sukces?
Belle Epoque
TVN-owi udało się oszukać wszystkich tym serialem. Reklamy Belle Epoque były tak dobre, że nawet koneserzy kina wysokich lotów usiedli do premierowego odcinka produkcji z Pawłem Małaszyńskim. To, co zobaczyli, wywołało u części z nich traumę, z której leczą się pewnie do dziś. Belle Epoque był serialem perfekcyjnie nieudanym. Honor należy jednak oddać specom od marketingu, którzy tak umiejętnie podgrzali nastroje przed premierą, że mimo słabej jakości, oglądalność była całkiem zadowalająca.
Extant
Kolejna po Terra Nova porażka Stevena Spielberga w telewizji. Wielki reżyser sygnował ten projekt swoim nazwiskiem i nic dziwnego. Extant pełen jest motywów charakterystycznych dla jego twórczości. Mimo szeregu ciekawych wątków i pięknej Halle Berry w roli głównej, produkcja zbierała słabe recenzje i została zakończona po przeciętnym drugim sezonie. Pierwsze odcinki, wprowadzające w akcje były naprawdę ciekawe. Gdy przyszło jednak do rozwinięcia, opowieść straciła na charakterze, rozmieniając potencjał na drobne.
Joey
O sile marki Friends nie trzeba nikogo przekonywać. Joey miał być samograjem, który bazując na popularności swojego prekursora, zarobiłby kilka groszy dla wszystkich zaangażowanych w projekt. Widzowie jednak nie dali się nabrać na taki numer. Joey nie sprawdził się ani jako zabawny sitcom, ani jako teatr jednego aktora (Matt LeBlanc). Produkcja szybko straciła popularność, czego wynikiem było przerwanie emisji w końcówce drugiego sezonu i nie wyemitowanie ostatnich sześciu odcinków.
Here and Now
Tutaj przed ekran przyciągały głośne nazwiska. Projekt sygnował Alan Ball, twórca Six Feet Under i True Blood. W rolach głównych wystąpili zdobywcy Oscarów Tim Robbins i Holly Hunter. Serial był skierowany do widza wymagającego, lubującego się w bardziej wysmakowanej rozrywce. Finalnie wyszło kiepsko. Twórcy zdecydowanie przekombinowali z rozważaniami egzystencjalno-filozoficznymi, wynikiem czego zamiast mądrej opowieści dostaliśmy przeintelektualizowaną papkę. Serial anulowano po pierwszym sezonie.
FlashForward
Skasowany po pierwszym sezonie serial miał naprawdę gigantyczny potencjał. Stworzony na fali Lost postawił na tajemnice, sekrety i zagadki. W odróżnieniu jednak od kultowego serialu sprzed lat, FlashForward przedawkował te motywy. Twórcy nie korzystali z nich umiejętnie, przez co przesłoniły one jakość fabularną, stając się fetyszem, zmuszającym widzów do obejrzenia kolejnego odcinka. Po raz kolejny odbiorcy nie dali się nabrać na takie tanie sztuczki, przez co serial, planowany na długie sezony, dokończył żywota po pierwszej serii.
Źródło: zdjęcie główne: Materiały promocyjne
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1954, kończy 71 lat
ur. 1992, kończy 33 lat
ur. 1985, kończy 40 lat
ur. 1966, kończy 59 lat
ur. 1972, kończy 53 lat