Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "  

Advertisement

 

Na co do kina we wrześniu 2017. Co warto obejrzeć?

Ostatni miesiąc lata przynosi nam kilka ciekawych tytułów, które będzie można zobaczyć na dużym ekranie. Sprawdźcie, która z propozycji zainteresuje Was najbardziej.

Letni sezon w kinach powoli dobiega końca. We wrześniu zadebiutuje kilka ciekawych filmów – w tym produkcje pełne akcji, kostiumowe oraz te, które podbijały świat festiwalowy. Do najgłośniejszych należą z pewnością horror To, wybuchowy Kingsman: Złoty krąg, trzymający w napięciu American Assassin, czy zwariowani Renegaci. Czas zadecydować, na co wybierzemy się do kina w tym miesiącu.

Czytaj także: Seriale na wrzesień 2017. Co obejrzeć?

Bracia Lumière

Louis i August Lumiere nazywani są współcześnie ojcami kina. W 1895 roku, za sprawą wynalezionego przez siebie kinematografu, nakręcili pierwsze nieme filmy dokumentalne, które zaprezentowali szerokiej publiczności. Były to głównie proste sceny z życia codziennego, które jednak na dobre zapisały się na kartach historii. Wyjście robotników z fabryki, czy Polewacz polany to tylko przykłady ich małych dzieł. Dziś, w dobie postępu technologicznego, aż 114 z nich zostało starannie zrekonstruowanych i zamkniętych w nowym filmie dokumentalnym w reżyserii  Thierry’ego Fremauxa. Bracia Lumière to wspaniała kolekcja kilkuminutowych nagrań francuskich braci i prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników historii kina. Warto zobaczyć wiekowe filmy w nowej, lepszej jakości.

Data premiery w Polsce: 1 września.

Habit i zbroja

Fabularyzowana produkcja dokumentalna w reżyserii Pawła Pitery, która przedstawia historię Zakonu Krzyżackiego. Film zrealizowany w koprodukcji polsko-litewskiej obejmuje bardzo długi okres – od XII do XIV wieku, przedstawiając tym samym zarówno powstanie Zakonu, jak i jego likwidację. W tej burzliwej historii nie mogło zabraknąć także Rzeczpospolitej Obojga Narodów – zobaczymy wielką wojnę oraz słynną bitwę pod Grunwaldem. Narratorem całej opowieści jest zdobywca Złotego Globu, Stacy Keach. Szykuje się przystępna lekcja historii, co widać już po obiecującym zwiastunie.

Data premiery w Polsce: 1 września

Na pokuszenie

Uwodzicielski dramat w reżyserii Sofii Coppoli, który przyniósł jej Złotą Palmę na tegorocznym Festiwalu w Cannes. Historia rozgrywa się w czasach wojny secesyjnej, kiedy to ranny żołnierz z wrogiego obozu (Colin Farrell) zostaje przygarnięty pod dach szkoły dla dziewcząt. Opiekują się nim tam trzy kobiety (w tych rolach Nicole Kidman, Kirsten Dunst i Elle Fanning), których fascynacja przybyszem z każdą chwilą zaczyna tylko wzrastać, rodząc między paniami niezdrową rywalizację. Fabuła powstała w oparciu o powieść Thomasa Cullinana. Warto zaznaczyć, że będzie to już druga adaptacja książki – za pierwszą wersję filmową z 1971 roku odpowiada Don Siegel. Krytycy w głównej mierze wyrażają się o produkcji pochlebnie – miłośnicy romansów i intryg mogą już śmiało kupować bilety.

Przeczytajcie naszą recenzję.

Data premiery w Polsce: 1 września

Renegaci

Wybuchowy film akcji w reżyserii Stevena Quale to opowiada o grupie amerykańskich komandosów, którzy podejmują niebezpieczną misję na terytorium wroga. Ich celem jest wydobycie wartych 300 milionów dolarów sztabek złota, które spoczywają w skrzyni na dnie bośniackiego jeziora. Panowie wybierają się zatem do ogarniętej wojną Europy, a wówczas rozpoczyna się prawdziwa walka z czasem – na celowniku mają ich bowiem najemnicy, którzy od tej pory będą deptać im po piętach. Scenariusz napisał sam Luc Besson, zaś muzykę stworzył nagrodzony Cezarem Eric Serra (Leon zawodowiec, Piąty element). Widowiskowy zwiastun obiecuje nie tylko akcję, ale także dużo humoru, co tylko zachęca do obejrzenia.

Data premiery w Polsce: 1 września

Super Spark: Gwiezdna misja

Nowy film animowany, którego głównym bohaterem jest dzielny szympans Spark. Mając za towarzyszy swoich najlepszych przyjaciół, małpka wyrusza na misję ratowania planety, którą podstępem opanował zły Zhong. Ich potężny przeciwnik ma już tylko jeden cel – zdobyć moc przerażającego potwora Krakena, dzięki której będzie niepokonany. Niestety film nie może pochwalić się pozytywnymi recenzjami, a krytycy nazywają go niczym innym jak stratą czasu. Decyzja o pójściu do kina wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Data premiery w Polsce: 1 września

Marsz pingwinów 2. Przygoda na krańcu świata

Druga część nagrodzonej Oscarem produkcji Marsz Pingwinów w reżyserii Luca Jacqueta zapowiada się jako kolejny świetny dokument, który chwyci za serce każdego widza. Głównym bohaterem jest młody i niedoświadczony jeszcze pingwin, który wyrusza w swoją pierwszą wielką podróż. Za sprawą nieodstępującej stada na krok kamery będziemy śledzić jego losy, towarzyszyć w najważniejszych momentach życia oraz podziwiać piękne krajobrazy skutej lodem Antarktyki. Film z pewnością pogłębi wiedzę wszystkich zainteresowanych życiem tych niezwykłych stworzeń.

Data premiery w Polsce: 8 września

Źródło: zdjęcie główne: Warner Bros.
Strony: 1234

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

The Gifted: Naznaczeni – zdjęcia z…

The Gifted: Naznaczeni to serial inspirowany komiksach ze świata X-Menów. Zdjęcia pokazują ujęcia z ostatniego…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]