Najlepsze filmy motywacyjne. Co warto obejrzeć?

Istnieje pewna kategoria, do której – niezależnie od gatunku – wpisuje się cały szereg produkcji. Mowa o filmach motywacyjnych i inspirujących. Takich, po których seansie długo jeszcze czujemy się uskrzydleni.

Każdy z nas ma zapewne własne ulubione tytuły, które są w stanie podbudować duchowo. Wbrew pozorom, zaliczają się do nich nie tylko dramaty, ale często także komedie, co jest dowodem na to, że w każdym gatunku filmowym może znaleźć się jakiś motywacyjny przedstawiciel. I choć trudno jednoznacznie zdefiniować tę kategorię, w głębi duszy wiecie na pewno, o czym mówię – o filmach, w których główni bohaterowie przekraczają własne granice i udowadniają, że w życiu warto dążyć do czegoś więcej. W dzisiejszym zestawieniu przygotowałam dla Was 20 moim zdaniem najbardziej inspirujących tytułów i liczę na Wasze propozycje w komentarzach.

Wszystko za życie

Niezwykła i inspirowana faktami historia Christophera McCandlessa, który po zakończeniu szkoły z wyróżnieniem, postanawia odciąć się od cywilizacji i wszelkich jej owoców. Porzuca więc telefon, portfel i samochód, by wyruszyć samodzielnie na duchową wyprawę życia. Mając za towarzysza tylko plecak z niezbędnym ekwipunkiem, chłopak zmierza w kierunku Alaski, po drodze ucząc się, co to znaczy życie w zgodzie z naturą. Wszystko za życie to jeden z filmów, który po zakończonym seansie jeszcze bardzo długo gościł w mojej głowie. Mówi o tym, że nie ma czegoś takiego jak uniwersalne ideały i że każdy z nas powinien spełniać swoje marzenia, nawet mimo krzywych spojrzeń i wielu przeciwności losu.

Billy Elliot

Głównym bohaterem filmu jest kilkunastoletni Billy, który wywodzi się z prostej rodziny górniczej. Jego ojciec wiąże z nim duże nadzieje i chce, by syn zrobił karierę w sporcie. Chłopiec jednak marzy tylko o tym, by tańczyć w balecie. Film porusza nie tylko kwestie dążenia do ustalonych przez siebie celów wbrew wszystkiemu i wszystkim, ale także zastanawia się nad stereotypami i uprzedzeniami, czy też relacją ojcowsko-synowską. Poruszające i niezwykle wdzięczne kino, które potrafi pozostawić widza przepełnionego pozytywnymi emocjami.

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Wielokrotnie nagradzany dramat z lat 80., który rozgrywa się w konserwatywnym środowisku licealnym. Głównym bohaterem jest nauczyciel języka angielskiego, przed którym trudne zadanie – chce wpoić swoim uczniom miłość do poezji i umiejętność samodzielnego myślenia, co okazuje się prawdziwym wyzwaniem w dobie surowego systemu nauczania. Postać nauczyciela jest uosobieniem motywacji i wszystkie jego rady i lekcje uderzają nie tylko w chłopców, ale także w samego widza, niejednokrotnie prowokując do myślenia. W roli głównej niezastąpiony Robin Williams.

Nietykalni

Film, który stał się hitem tak szybko, że sześć lat po premierze rodzi się jego amerykański remake. Francuski komediodramat opowiada o niezwykłej przyjaźni między sparaliżowanym milionerem, a byłym czarnoskórym więźniem, który dopiero co wyszedł z więzienia. Ta nietypowa relacja ma w sobie prawdziwe serce i przejmujące ciepło, które aż bije od ekranu podczas seansu. Duet przeżywa wspólną codzienność, raz po raz pakując się w rozmaite przygody. Nietykalni udowadniają, że życie naprawdę może być piękne.

Rocky

Klasyczna rola Sylvestra Stallone’a, z którą przez wielu aktor kojarzony jest aż do dzisiaj. Rocky to historia Rocky’ego Balboy, mało znanego boksera, który marzy o mistrzowskiej karierze. Gdy nadarza się okazja by wejść na ring i zmierzyć się ze znanym Apollo Creedem, młody pięściarz robi wszystko, by stać się jak najlepszym i pokazać, ile jest wart. Opis filmu mówi sam za siebie – mamy tu do czynienia z niezwykle motywującą historią, która niejednemu doda skrzydeł. Filmowy Rocky doczekał się aż pięciu kontynuacji, obrastając własną popkulturową legendą.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 1234

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Avengers: Wojna bez granic – ta…

Wygląda na to, że właśnie doczekaliśmy się największej plotki dotyczącej filmu Avengers: Wojna bez granic.…

Adam Siennica
0 -

Avengers: Wojna bez granic – prawie…

Magazyn Empire włącza się w promocję superprodukcji Avengers: Wojna bez granic. Mamy nowe spojrzenie na…

Piotr Piskozub
0 -

Avengers: Wojna bez granic – specyficzna…

W sieci pojawiło się kilka nowych informacji na temat filmu Avengers: Wojna bez granic. Wiemy…

Piotr Piskozub
0 -

Avengers: Wojna bez granic – Ostatnia…

Boss Logic stworzył nowy fanart do filmu Avengers: Wojna bez granic. Jego głośno komentowana praca…

Oskar Dobrowolski
0 -

Czy SNL Polska zasługuje na 2.…

Pierwszy sezon SNL Polska dobiegł końca. Czy był on, tak jak szumnie zapowiadano, unikatem i…

Adam Siennica
0 -

Ant-Man i Osa jednak nie jest…

Kilka miesięcy temu pojawiły się nieoficjalne informacje mówiące o tym, że Ant-Man i Osa będzie…

Co o tym sądzisz?