Najlepsze seriale animowane lat 90.
Lata 90. to prawdopodobnie jeden z najlepszych okresów dla seriali animowanych, którymi na równi mogli cieszyć się zarówno widzowie młodsi, jak i dorośli. Oto najlepsze seriale animowane lat 90.
Lata 90. to prawdopodobnie jeden z najlepszych okresów dla seriali animowanych, którymi na równi mogli cieszyć się zarówno widzowie młodsi, jak i dorośli. Oto najlepsze seriale animowane lat 90.
Najlepsze seriale animowane lat 90. - wbrew pozorom wybranie ich nie jest łatwym zadaniem, bo dekada ta była jedną z najlepszych dla animacji, które potrafiły znakomicie bawić dzieci oraz dorosłych. To czasy, w których tworzono animacje z sercem i rozumem oraz w oparciu o uniwersalność, dzięki czemu wiele tych produkcji po dziś dzień potrafi nie tylko bawić, ale i uczyć młodsze pokolenie ważnych wartości.
Pod uwagę biorę tytuły, których większość sezonów emitowana była w latach 90. oraz były one wyprodukowane w latach 90. Dlatego też tutaj nie ma seriali pokolenia Polonii 1, gdyż one dotarły do nas z opóźnieniem i były one tworzone wiele lat wcześniej. Więcej o nich możecie przeczytać w artykule: seriale animowane pokolenia Polonii 1.
Oto najlepsze seriale animowane lat 90.
"Batman: The Animated Series"
Kultowy serial o Batmanie charakteryzujący się zaskakująco mrocznym klimatem i świetnym ukazaniem tytułowego bohatera. Dla wielu fanów Mrocznego Rycerza jest to najlepsza ekranizacja jego przygód. Pomimo upływu lat nie stracił nic ze swoich zalet i nadal dostarcza fenomenalnej rozrywki.
[video-browser playlist="657557" suggest=""]
"Pinky i Mózg"
Pamiętacie ten zabawny duet? Dwie myszy próbujące zawładnąć nad światem to spora dawka humoru i rozrywki. I ta piosenka! To Pinky jest i Mózg. To Pinky jest i Mózg. Niski to geniusz, wysoki - no cóż. Szkoda, że wiele lat później stworzono nowy dubbing, który - delikatnie mówiąc - odstaje poziomem od tego oryginalnego.
[video-browser playlist="657560" suggest=""]
"Laboratorium Dextera"
Pierwszy serial wówczas mało znanego twórcy, Genndy'ego Tartakovsky'ego. Przygody młodego geniusza Dextera i jego nemezis Dee Dee momentalnie okazały się hitem, oferując typowy i specyficzny dla autora humor, pomysłową akcję i wyjątkowy styl animacji. Nic więc dziwnego, że w końcu doceniono talent Tartakovsky'ego, który niedawno odniósł sukces w kinie filmem "Hotel Transylvania".
[video-browser playlist="657562" suggest=""]
"Gargoyles"
Ten serial pokazał coś, w co po dzień dzisiejszy nie może uwierzyć wielu widzów - oto bowiem powstała animowana produkcja studia Walt Disney Pictures, która charakteryzuje się mrocznym klimatem, rozbudowaną warstwą fabularną i tematyką momentami czerpiącą z Szekspira. Efekt? Animacja, która może być zbyt straszna dla kilkulatków, a starsze dzieci i dorosłych zachwyci opowieścią.
[video-browser playlist="657564" suggest=""]
"Johnny Bravo"
Kultowa komediowa kreskówka z przełomu wieków, która szczególnie z fantastycznym polskim dubbingiem oferowała sporo dobrego humoru i gagów. Przygody Johnny'ego Bravo były zwariowane i niewybrednie zabawne. Co ciekawe, jednym ze scenarzystów tego serialu był wówczas jeszcze nieznany Seth MacFarlane. Przypomnijcie sobie wyjątkowe sposoby podrywania kobiet autorstw Johnny'ego:
[video-browser playlist="657566" suggest=""]
"X-Men: The Animated Series"
Jeden z najlepszych seriali animowanych w historii telewizji (obok m.in. "Batman: The Animated Series"), który odniósł spektakularny sukces komercyjny i artystyczny. Świetny klimat, poważniejszy ton i inteligentne opowiadanie historii z jednoczesnym naciskiem na widowiskową akcję zaowocowały prawdziwym majstersztykiem, który dzięki znakomitej animacji po dzień dzisiejszy ogląda się świetnie.
[video-browser playlist="657568" suggest=""]
"Dragon Ball Z"
Adaptacja kultowej mangi Akiry Toriyamy szturmem podbiła polską publiczność. Pod koniec lat 90. młode pokolenie żyło tym serialem - pustoszały boiska, a w pewnym okresie nawet klasy w szkołach, gdy grupowo wagarowało się, bo akurat zbliżała się pora emisji. Pamiętam te czasy liceum, w których niektórzy tak mocno wkręcili się w tę opowieść, że na przerwach pojedynkowali się, dzięki czemu nawet nauczyciele szybko poznali znaczenie okrzyków "Kamehamehaaaaaaa!".
[video-browser playlist="657570" suggest=""]
"Beavis i Butt-Head"
Mike Judge w latach 90. był jedną z osób, które spopularyzował trend seriali animowanych tylko dla dorosłych - wówczas emitowanych najczęściej przez MTV. Jego duet dwóch dziwacznych gości bawił niewybrednymi żartami i osiągnął wielką popularność.
[video-browser playlist="657572" suggest=""]
"Timon i Pumba"
Pamiętacie sobotnie poranki z "Walt Disney przedstawia"? Wcześniej były to m.in. "Kacze opowieści", ale pod koniec lat 90. mieliśmy do czynienia z duetem, obok którego nie można było przejść obojętnie. Oto zabawni Timon i Pumba, czyli popularni bohaterowie z "Króla lwa", którzy na małym ekranie bawili przez 7 lat.
[video-browser playlist="657574" suggest=""]
"Spider-Man: The Animated Series"
I trzecia komiksowa produkcja, która szturmem podbiła małe ekrany, zdobywając serca młodych widzów, wielbicieli komiksów oraz dorosłych. Świetny klimat, rozbudowana, ciekawa i niegłupia historia oraz fajny styl animacji. Co ciekawe, serial został skasowany po 65 odcinkach nie z powodu oglądalności, która nadal była bardzo wysoka, ale przez konflikt Avi Arada z Marvela z producentką wykonawczą serialu. Szkoda, że w dzisiejszych czasach komiksowe seriale animowane nie mogą osiągnąć takiego poziomu.
[video-browser playlist="657576" suggest=""]
"Duckman"
Animowany sitcom dla dorosłych, który został przez wielu ekspertów uznany za jeden z najlepszych seriali animowanych wszech czasów. Świetne historie oraz znakomity poziom humoru sprawiają, że nawet dziś można się dobrze bawić przy tej produkcji.
[video-browser playlist="657578" suggest=""]
"Kleszcz"
Bardzo nietypowy superbohater z komiksów New England pokazał kompletnie inne oblicze tego typu postaci. To satyryczna historia wyśmiewająca wiele schematów gatunku i oferująca inteligentny, pomysłowy humor. Serial ten osiągnął status kultowego, a każdy widz nadal powinien świetnie się przy nim bawić.
[video-browser playlist="657580" suggest=""]
"Czarodziejka z Księżyca"
Okazuje się, że anime o czarodziejkach z Księżyca było emitowane w Polsce z zaledwie kilkuletnim opóźnieniem. To jeden z pierwszych seriali animowanych z Japonii, który wciągał swoją opowieści ogromną rzeszę widzów bez względu na płeć czy wiek. Coś było w tej fajtłapowatej Usagi Tsukino, że wielu oglądających od razu z nią sympatyzowało.
[video-browser playlist="657582" suggest=""]
"Aeon Flux"
Awangardowy serial animowany z gatunku science fiction, który był emitowany na kanale MTV. To produkcja dla dorosłych, w której trup ściele się gęsto, fabuła wciąga i intryguje pomysłem, a rozwój bohaterki zachwyca. W 2005 roku powstała luźna kinowa adaptacja z Charlize Theron, która jednak nie potrafiła uchwycić genialnego ducha tego serialu.
[video-browser playlist="657584" suggest=""]
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1973, kończy 51 lat
ur. 1966, kończy 58 lat
ur. 1981, kończy 43 lat
ur. 1966, kończy 58 lat
ur. 1959, kończy 65 lat