Przeczytaj w weekend

Premiery kinowe weekendu – 6-8 stycznia 2017 roku

Pierwsze w tym roku premiery kinowe weekendu. Do wyboru są następujące filmy: Assassin's Creed, Sing, Po prostu przyjaźń, Józef i Maryia i Honorowy obywatel

Pierwsze w tym roku premiery kinowe weekendu. Do wyboru są następujące filmy: Assassin's Creed, Sing, Po prostu przyjaźń, Józef i Maryia i Honorowy obywatel

Adam Siennica
Adam Siennica

Assassin's Creed

Wielu miało nadzieję, że będzie to pierwszy naprawdę dobry film oparty na grze. Niestety, nie tym razem. Krytycy nie pozostawiają suchej nitki na tej ekranizacji. Zarzucają przede wszystkim brak dobrej i angażującej fabuły, nudę i marnowanie talentów aktorskich, których potencjał nie jest nawet minimalnie wykorzystany. Krytykują twórców za to, że 3/4 filmu rozgrywa się w teraźniejszości, a to, co widzowie chcą oglądać, czyli sceny w przeszłości, to zaledwie ułamek całej historii. Dlatego też samych scen akcji również jest niewiele, aczkolwiek są one znakomicie zrealizowane. Niektórzy twierdzą, że pomimo słabości i fabularnego nonsensu, jest to całkiem przyjemna rzecz. Szczególnie gdy jest się fanem serii gier. Rozczarowanie, które nie oferuje rozrywki na poziomie.

NASZA RECENZJA

Po prostu przyjaźń

Polska komedia w reżyserii Filipa Zylbera, który znany jest z pracy przy serialach O mnie się nie martwPrawo Agaty. W obsadzie m.in. Agnieszka Więdłocha, Piotr Stramowski, Bartłomiej Topa, Maciej Zakościelny, Magdalena Różczka i Krzysztof Stelmaszyk. Ma być to historia o grupie przyjaciół i ich relacjach.

Sing

Nowa animacja utrzymana w klimacie muzycznym. Historia zwierzęcego talent show to przede wszystkim zabawa popkulturą i muzycznymi hitami w ciekawych aranżacjach. Historii nie brak humoru, morału i atmosfery, która może wciągnąć dzieciaków. Problemem jest nierówność tonalna, bo film raz jest przesadnie dla dorosłych, raz przesadnie dla dzieci. Nie idzie znaleźć równowagi, która zapewniłaby uniwersalną spójność. Niektórzy krytycy mówią też niepochlebnie o humorze niskich lotów i mało spójnej historii. Może i nie jest to hit na miarę największych animacji ostatnich lat, ale z recenzji wynika, że mamy do czynienia z solidną rozrywką. Ciekawe jest to, że w Polsce będziemy mogli po raz pierwszy obejrzeć też wersję z napisami, nie tylko z dubbingiem.

NASZA RECENZJA

Joseph and Mary

Dramat o tematyce religijnej. Za kamerą stoi Roger Christian, zdobywca Oscara za scenografię filmu Star Wars: Episode IV - A New Hope, który jako reżyser ma na koncie jeden z najgorszych filmów w historii - Bitwa o Ziemię. W głównych rolach Kevin Sorbo (znany z roli Herkulesa w kultowym serialu) oraz Lara Jean Chorostecki, znana z serialu Hannibal. Propozycja dla wielbicieli kina biblijnego.

El ciudadano ilustre

Propozycja dla wielbicieli kina artystycznego utrzymanego w tonie komedii. Oto zabawna argentyńska produkcja o kondycji współczesnego społeczeństwa i instytucjonalizacji sztuki. Mądra, dobrze zagrana, świetnie napisana i zmuszająca do myślenia.

Źródło: zdjęcie główne: Next Film

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV