Premiery książkowe, których nie możecie przegapić – listopad 2017

Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z listopada 2017 roku.

Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z listopada 2017 roku.

Listopad jest ostatnim gorącym miesiącem w roku na rynku książki – to ostatni moment, by wydać dzieła, które mogą okazać się idealnymi prezentami świątecznymi. Nie dziwi fakt, że wydawcy przygotowali bogatą ofertę, nie tylko dla fanów popkultury i literatury rozrywkowej.

Oto subiektywny wybór najbardziej interesujących pozycji, jakie ukazały się w listopadzie 2017 roku:

J.K. Rowling - Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz

fantasy / ilustracje / bestiariusz

Nowe wydanie bestiariusza Newta Skamandera, który opisał fantastyczne istoty ze świata Harry'ego Pottera. Bogata strona graficzna tego wydania została przygotowana przez ilustratorkę Olivię Lomenech Gill.

Mistrzowskie dzieło Newta Skamandera, które bawi i uczy czarodziejów od pokoleń, już w momencie wydania trafiło na listę podręczników Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” są niezastąpionym wprowadzeniem do świata magicznych stworzeń.
Liczne podróże i odkrycia Skamandera zaowocowały tomem o niezrównanym znaczeniu. Niektóre ze zwierząt, jak hipogryf, bazyliszek, rogogon węgierski, będą znane czytelnikom „Harry’ego Pottera”. Inne zaskoczą nawet najgorliwszych amatorów magizoologii.
Odkryj niesamowite zwyczaje magicznych zwierząt na pięciu kontynentach…

Fantastyczne zwierzęta ilustrowane - okładka
Źródło: Media Rodzina

Ann Brashares - Wszystko razem

młodzieżowa / obyczajowa / zagraniczna autorka

Kolejna powieść Ann Brashares, autorki znanej z serii Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów. Wszystko razem to także obyczajowa opowieść przeznaczona przede wszystkim dla młodzieży.

Sasha i Ray spędzają każde lato w starym domu na Long Island. Od dziecka wiele ich łączyło. Czytali te same książki, wędrowali tymi samymi piaszczystymi ścieżkami, jedli brzoskwinie z tego samego straganu, śmieli się przy tym samym stole w jadalni. Spali nawet w tym samym łóżku. Sasha i Ray nigdy się nie poznali.
Tata Sashy był kiedyś mężem mamy Raya, wspólnie mieli trzy córki: perfekcjonistkę Emmę, piękną Mattie oraz ulubienicę Quinn. Małżeństwo jednak rozpadło się na dwie rodziny, z których każda pragnie zatrzymać stary dom dla siebie. Bez względu na to jak słodko-gorzkie wspomnienia się z nim wiążą. Tego lata jednak losy Sashy, Raya i ich rodzeństwa splotą się w sposób, którego nie przewidziało żadne z nich…

Wszystko razem - okładka
Źródło: YA!

Camilla Läckberg - Czarownica

kryminał / popularna autorka / Skandynawia

Camilla Läckberg należy do najbardziej cenionych autorek skandynawskich kryminałów. W Czarownicy opisuje sprawę zaginięcia dziewczynki, a podczas śledztwa funkcjonariusze trafiają na podobny przypadek sprzed trzydziestu lat. To kolejna powieść pisarki, której akcja dzieje się w miasteczku Fjällbacka.

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne, chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Jedna z nich mieszkała potem spokojnie w Fjällbace. Druga wróciła po latach jako słynna hollywoodzka aktorka, aby zagrać w kręconym tam filmie o aktorce Ingrid Bergman, która często spędzała wakacje w tej okolicy.
Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede zaczynają szukać jakiegoś związku między obiema sprawami, chociaż początkowo sami w niego nie wierzą. Pomaga im Erika Falck, która pracuje nad książką o zbrodni sprzed lat.

Czarownica - okładka
Źródło: Czarna Owca

Stephen King, Richard Chizmar - Pudełko z guzikami Gwendy

fantastyka / kultowy autor / ilustracje

Nowa nowela Stephena Kinga została osadzona w miasteczku Castle Rock. Jak zwykle w przypadku tego autora, łączy w sobie dopracowaną warstwę obyczajową i elementy nadnaturalne: tym razem tajemnicze pudełko, oddane pod opiekę nastoletniej Gwendy. W dokończeniu tekstu pomógł Richard Chizmar.

Istnieją trzy drogi prowadzące do Castle View z miasteczka Castle Rock: Trasa 117, Pleasant Road i Schody samobójców. Każdego dnia latem 1974 roku dwunastoletnia Gwendy Peterson wybierała schody podtrzymywane na mocnych, żelaznych śrubach nad klifem. Na szczycie schodów Gwendy łapała oddech, słyszała krzyki bawiących się dzieci. Z oddali słychać uderzenie kija bejsbolowego, to ćwiczący członkowie Ligi seniorów przed charytatywnym meczem z okazji Święta Pracy.
Pewnego dnia ktoś obcy zawołał do Gwendy: „Hej dziewczynko! Podejdź tu, pogadamy sobie”. Na ławce siedział mężczyzna w czarnych dżinsach, czarnym płaszczu i białej koszuli rozpiętej pod szyją. Na głowie miał mały czarny kapelusz. Nadejdzie czas, gdy ten kapelusz zacznie pojawiać się w koszmarach Gwendy…

Pudełko z guzikami Gwendy - okładka
Źródło: Albatros

Ben Aaronovitch - cykl Rzeki Londynu

urban fantasy / seria / kryminał

Wydawnictwo Mag wznowiło – w twardej oprawie – dwa pierwsze tomy oraz premierowo wydało trzecią część przygód policjanta-maga w Londynie. To mieszanka urban fantasy i kryminału, z magią i muzyką, które cały czas przewijają się gdzieś w tle.

Nazywam się Peter Grant. Jestem detektywem i uczę się na czarodzieja – jako pierwszy uczeń od pięćdziesięciu lat.
Zajmuję się gniazdem wampirów w Purley, negocjuję rozejm między walczącymi ze sobą bogiem i boginią Tamizy, wykopuję groby w Covent Garden – a to tylko rutynowe działania.
Duch rozruchów i rebelii obudził się w mieście i na mnie spada obowiązek przywrócenia porządku w chaosie, który wywołał.

Aaronovitch - Rzeki Londynu - okładki
Źródło: Mag

Strony:

Źródło: fot. Albatros

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV