Premiery książkowe, których nie możecie przegapić – czerwiec 2017

Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z czerwca 2017 roku.

Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z czerwca 2017 roku.

Po majowym szaleństwie związanym z Warszawskimi Targami Książki, w czerwcu wydawcy nieco zwolnili tempo, stawiając na premiery szykowane na sezon wakacyjny. Wybór wśród czerwcowych premier nie był więc oszałamiający, ale i tak można z nich wybrać przynajmniej kilkanaście interesujących pozycji.

Poniżej przedstawiamy nasz subiektywny wybór najbardziej interesujących książek, które ukazały się w czerwcu 2017 roku:

Connie Willis - Crosstalk

fantastyka / nagradzana autorka / relacje międzyludzkie

Pojedynek na słowa to najnowsza powieść Connie Willis, wielokrotnie nagradzanej mistrzyni literatury science fiction. To historia osadzona w niedalekiej przyszłości i wykorzystująca przewidywania dotyczące rozwoju technologii i medycy, a jednocześnie pokazująca możliwe zagrożenia ze strony bezrefleksyjnego korzystania ze zdobyczy nauki.

Niedaleka przyszłość. Prosty zabieg ambulatoryjny robi prawdziwą furorę wśród zakochanych. Najnowszy wynalazek medycyny ma zwiększyć wzajemne zrozumienie między partnerami, a tym samym zbliżyć ich do siebie. Briddey Flannigan jest zachwycona, gdy jej chłopak, Trent, proponuje, by jeszcze przed ślubem poddali się zabiegowi, który scementuje ich związek. Dzięki temu staną się sobie jeszcze bliżsi. Ale nie wszystko idzie zgodnie z planem. Okazuje się, że musiało dojść do jakiejś pomyłki, bo Briddey czuje się zespolona, tyle że nie ze swoim chłopakiem.

Pojedynek na słowa - okładka
Źródło: Albatros

Raphael Montes - Jantar Secreto

sensacja / sekret / thriller

‌Sekretna kolacja to trzecia powieść brazylijskiego autora Raphaela Montesa, który w Polsce znany jest dzięki książce Dziewczyna w walizce, która ukazała się w 2016 roku. W powieści Brazylijczyka czuć inspirację motywami zaczerpniętymi z mało wyszukanych horrorów, a przy okazji wyśmiewa również obecną modę na programy kulinarne czy uzależnienie od mediów społecznościowych. Więcej w naszej recenzji.

Czterech przyjaciół wynajmuje luksusowe mieszkanie w dzielnicy Copacabana. Wydaje im się, że mają u stóp cały świat. Nie wszystko jednak układa się po ich myśli i wkrótce wpadają w długi. Aby zdobyć pieniądze, decydują się na kontrowersyjny biznes. Urządzają ekskluzywne kolacje, których menu dalece przekracza granice tego, co uważa się za jedzenie. Z czasem przyjaciele przekonują się, że biedny czy bogaty, czarny czy biały, stary czy młody – w czynieniu zła wszyscy jesteśmy jednakowi.
Kilku przyjaciół, wielkie pieniądze, niespełnione ambicje, mroczny sekret i przerażająca spirala zbrodni, która rozpoczęła się od niewinnego żartu, a skończyła na samym dnie piekła.

Sekretna kolacja - okładka
Źródło: Filia

Małgorzata Kuźmińska, Michał Kuźmiński - Kamień

kryminał / część serii / tajemnica

Trzeci kryminał Małgorzaty i Michała Kuźmińskich z serii o Strzygoniu i Serafin. Tym razem duet składający się z doktor antropologii i dziennikarza angażuje się w sprawę nietypowej dziewczynki z romskiej społeczności.

W romskiej osadzie na Sądecczyźnie znaleziono martwego chłopczyka o jasnej karnacji i włosach koloru pszenicy. Wkrótce policja odkrywa, że mieszka tam blondwłosa dziewczynka… Między Romami a ich sąsiadami od lat zbiera się na burzę. Teraz napięcie sięga zenitu. Anka Serafin na prośbę policji próbuje nawiązać kontakt z Romami. Mierzy się z murem milczenia i własnymi wyobrażeniami o roli antropologa. Tymczasem dziennikarz śledczy Sebastian Strzygoń jednym kamieniem porusza medialną lawinę. Narasta lęk, niezrozumienie i wrogość.
Jakie jeszcze tajemnice kryje społeczność tej z pozoru sielskiej krainy? Co jest faktem, a co uprzedzeniem? I czy kogoś obchodzi jeszcze prawda, gdy rozkręca się spirala nienawiści?

Kamień - okładka
Źródło: Dolnośląskie

Karol K. Soyka, Krzysztof Kotowski - Krew snajperów

wojna / GROM / non-fiction

Wydawnictwo Czarne słynie z reportaży i pozycji niebeletrystycznych. Nową propozycją w ich ofercie jest Krew snajperów –  książka opisująca historię i losy snajperów z jednostki GROM. Podpułkownik Karol Soyka dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami i ukazuje działalność snajperów z nieznanej powszechnie strony.

Snajperzy GROM-u od momentu sformowania jednostki w 1990 roku są jednymi z najlepszych strzelców na świecie. Specjalne wyszkolenie, niepowtarzalna taktyka walki, niezwykła wytrzymałość fizyczna i psychiczna, a przede wszystkim sprawdzone umiejętności strzeleckie to cechy każdego snajpera z tej jednostki. Jugosławia, Kosowo, Irak, Afganistan , Syria i wiele innych – od lat w miejscach, gdzie zaczyna się konflikt, pojawiają się strzelcy GROM-u.
Podpułkownik rezerwy Karol Soyka ukazuje działania snajperów podczas nieopisanych dotąd akcji. Opowiada, jak konflikt wygląda z bliska, i oddaje realia pola walki na podstawie doświadczeń własnych i towarzyszy broni. To opowieść nie tylko o ogromnej wytrwałości i sile snajperów, ale również o poświęceniu i kosztach, jakie ponoszą osoby decydujące się na wykonywanie tego niezwykle ryzykownego zawodu.

Krew snajperów - okładka
Źródło: Czarne

Rafał Dębski - Ramię Perseusza. Z głębokości

science fiction / Horyzonty Zdarzeń / polski autor

Nowa powieść Rafała Dębskiego to charakterystyczne dla tego autora science fiction, które łączy elementy space opery z motywami bardziej typowymi dla gatunkowej klasyki. W Ramieniu Perseusza koncentruje się na opisie pierwszego kontaktu z obcą rasą, która różni się od ludzi na wielu poziomach. Więcej przeczytacie w naszej recenzji.

Ziemia stała się za mała dla ludzkości, a jej bogactwa naturalne niewystarczające. Na razie nie spotkano w kosmosie innych inteligentnych Zistot, więc członkowie wyprawy eksploracyjnej spokojnie prowadzą swe badania w Ramieniu Perseusza. Do czasu…
Już pierwsze zetknięcie z obcymi pokazuje, że interesy wielkich korporacji wydobywczych i zagrożonego pozaziemskiego gatunku to zarzewie konfliktu. A jeśli dodać do tego brak wiedzy o drugiej rasie, konieczność stworzenia wspólnego języka i krwawy kontakt, starcie wydaje się nieuniknione.
Czy podwładni pułkownika Dethardta i profesora Solimowa pokażą najgorsze cechy rodzaju ludzkiego czy też oba gatunki zdołają się porozumieć? Planeta Isis 71 b staje się areną arcyciekawego spotkania.

Ramię Perseusza. Z głębokości - okładka
Źródło: Rebis

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV