Premiery książkowe, których nie możecie przegapić – sierpień 2017
Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z sierpień 2017 roku.
Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z sierpień 2017 roku.
Wojciech Orliński - Lem. Życie nie z tej ziemi
biografia / Stanisław Lem / non-fiction
Dziennikarz Wojciech Orliński napisał biografię Stanisława Lema - wybitnego pisarza science fiction i myśliciela. Książka pełna jest ciekawostek z życia Lema, a także przedstawia nieznane fakty z jego życiorysu. Dla fanów pisarza pozycja obowiązkowa.
Korzystając z niepublikowanych dotąd źródeł, Orliński wyjaśnia duże i małe, poważne i zabawne tajemnice z życia pisarza. Jak Lem przeżył Holocaust? Czy kiedykolwiek uwierzył w komunizm? Co sobie kupił za honorarium z „Obłoku Magellana”? O co chodziło w „Solaris” i dlaczego Andrzej Wajda w końcu jednak nie nakręcił ekranizacji? Jak korespondencyjna przyjaźń z Philipem K. Dickiem przerodziła się w nienawiść, w wyniku której Dick wysłał słynny donos na Lema do FBI? Czym się różniły pierwotne wersje „Fiaska”, „Głosu Pana” i „Kongresu futurologicznego” od tego, co Lem ostatecznie wysłał wydawcy? Gdzie i kiedy Lem spróbował narkotyków i jakie miał przy tym doznania? Jak w PRL wyglądał zakup samochodu, domu, „New York Timesa”, wejściówki na Kasprowy Wierch, stacyjki do fiata czy marcepanowego batonika? I co to właściwie jest sztamajza?
Dziewczyna z Brooklynu - Guillaume Musso
obyczajowa / popularny autor / suspens
Francuski pisarz jest jednym z bardziej cenionych mistrzów suspensu z ostatnich lat, a jego książki stają się bestsellerami. W nowej powieści opisuje historię związku, w którym kobieta skrywa mroczną tajemnicę, która będzie rzutowała na teraźniejszość i przyszłość bohaterów.
Raphaël jest wziętym pisarzem. Od kilku miesięcy spotyka się z Anną, która pracuje jako stażystka na pogotowiu w paryskim szpitalu, gdzie oboje się poznali. Podczas romantycznej podróży na Lazurowe Wybrzeże Raphaël, którego męczy tajemniczość Anny, przypiera ją do muru pytaniami o jej przeszłość. Po burzliwej kłótni dziewczyna opuszcza ukochanego i wraca do Paryża. Raphaël jedzie za nią. Na miejscu okazuje się, że dziewczyna zniknęła. Raphaël wraz z najbliższym przyjacielem, emerytowanym inspektorem policji, zaczyna jej szukać. Poszukiwania okazują się dużo bardziej skomplikowane, niż obaj początkowo myśleli. W wyniku prywatnego dochodzenia wychodzi na jaw, że Anna nie jest wcale tą osobą, za którą się podawała. Kobieta znalazła się w wielkim niebezpieczeństwie z powodu swojego udziału w nierozwiązanej sprawie sprzed dziesięciu lat.
Sługa korony - Brian McClellan
prochowa fantasy / opowiadania / część cyklu
Czytelnicy w Polsce znają twórczość Briana McClellana z serii powieści o Prochowym magu. Zbiór Sługa korony rozszerza wykreowany świat i pozwala zapoznać się z pobocznymi wątkami i wydarzeniami towarzyszącymi głównej osi wydarzeń w serii.
Niespotykane do tej pory połączenie prochu i magii w potężną broń, która nie daje szansy przeciwnikom.
Dziewięć opowieści ze świata Magów Prochowych, które wciągną czytelnika w polityczne intrygi i kryminalne zagadki, przeprowadzą przez obskurne ulice Adopestu i podtopią w odległych bagnach Fatrasty.
Aura Xilonen - Jankeski fajter
Meksyk / walka / USA
Meksykańska pisarka Aura Xilonen napisała intrygującą opowieść o nielegalnym emigrancie do USA, który przypadkowo trafia na nową drogę życiową. Przewrotna książka z mocnym bohaterem i zarysem stosunków amerykańsko-meksykańskich.
Liborio – nielegalny meksykański imigrant w Stanach Zjednoczonych – nie ma nic. Żyje z dnia na dzień, pracując w podrzędnej księgarni. Jedyne, co umie, to szybko biegać i wyprowadzać piekielnie mocne ciosy. I z braku lepszego zajęcia – czyta.
Pewnego dnia miesza się w uliczną awanturę w obronie platonicznej miłości. Tak rozpoczyna się jego antyodyseja we wrogim mieście…
„Jankeski fajter” to literacka petarda: mocno zakręcony język, hipnotyzująca i bardzo współczesna powieść – zabawna i dramatyczna zarazem. Jakby skrzyżowanie Doroty Masłowskiej z Eduardem Mendozą przenieść na pogranicze amerykańsko-meksykańskie.
Zawód: Powieściopisarz - Haruki Murakami
Kultowy pisarz / eseje / autobiografia
Wybitny japoński pisarz Haruki Murakami w książce Zawód: Powiesciopisarz przedstawia swoje podejście do tworzenia literatury, a przez to prezentuje czytelnikom momenty i wydarzenia, które ukształtowały go jako twórcę literatury cenionej na całym świecie.
Eseje zawarte w tym tomie Haruki Murakami zaczął pisać mniej więcej sześć lat temu. Już znacznie wcześniej czuł potrzebę, by opowiedzieć czytelnikom o swojej twórczości i o tym, jak to jest być pisarzem.
Teksty z tej książki mogą być potraktowane jako eseje autobiograficzne, ale Murakami pisząc je, nie miał takiej świadomości. Chciał tylko pokazać swoją pisarską drogę i podzielić się refleksjami na temat twórczości w ogóle.
Źródło: fot. główna: Powergraph
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1978, kończy 46 lat
ur. 1971, kończy 53 lat
ur. 1964, kończy 60 lat
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1974, kończy 50 lat