Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement

 

Premiery książkowe, których nie możecie przegapić – sierpień 2017

Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z sierpień 2017 roku.

W sierpniu rynek wydawniczy był dość spokojny: sezon urlopowy w pełni, a i przygotowania do jesiennej ofensywy na księgarni były coraz bardziej zaawansowane. W efekcie do księgarń trafiło stosunkowo niewiele nowych pozycji, co z pewnością było łaską dla wydrenowanych kieszeni czytelników i fanów popkultury.

Niemniej w ostatnim miesiącu wakacji ukazało się przynajmniej kilka interesujących pozycji. Oto subiektywny wybór najbardziej interesujących książek, które ukazały się w sierpniu 2017 roku:

Ciemny las – Cixin Liu

science fiction / Chiny / część serii

Po głośnym Problemie trzech ciał przyszła pora na drugą część trylogii Wspomnienie o przeszłości Ziemi chińskiego pisarza Cixina Liu. Mieszkańcy Ziemi wiedzą już o zbliżającej się inwazji obcych, ale na skutek działań wrogiej rasy nie mogą w pełni wykorzystać zdobyczy nauki. Rozpoczyna się żmudny proces przygotowań do obrony, podczas którego kluczowe jest ukrywanie zamiarów przed trisolariańską inwigilacją.

Wyobraź sobie wszechświat jako las pełen nieznanych drapieżników. Żeby przetrwać, trzeba pozostać niezauważonym – każda cywilizacja, która się ujawni, zginie. Ziemia właśnie się ujawniła. Drapieżcy nadciągają.
Mieszkańcy Ziemi nie mogą otrząsnąć się z szoku po odkryciu, że za czterysta lat czeka ich inwazja kosmitów. Ruch na rzecz Ziemskiej Trisolaris został pokonany, ale obcy dzięki sofonom mają dostęp do wszystkich gromadzonych przez ludzi informacji. Tylko to, co się dzieje w ludzkich umysłach, pozostaje przed nimi ukryte. Staje się to bodźcem dla stworzenia programu Wpatrujących się w Ścianę, opracowania tajnych strategii, niemożliwych do rozszyfrowania zarówno dla Trisolarian, jak i dla Ziemian.

Ciemny las - okładka
Źródło: Rebis

Porzuć swój strach – Robert Małecki

kryminał / polski autor / część serii

To druga powieść Roberta Małeckiego o Marku Benerze. W pierwszej intryga kryminalna z udziałem dziennikarza koncentrowała się wokół śmierci dawnego przyjaciela i zaginięcia byłej narzeczonej. W nowej książce znów poszukuje zaginionej kobiety, ale w trakcie śledztwa odkrywa, że sprawa dotyczy elementów z jego przeszłości.

Marek Bener, dziennikarz i właściciel lokalnego tygodnika, podejmuje się odnalezienia zaginionej maturzystki. Znużony sierpniowym upałem odkrywa kolejne tajemnice rodziny Żelaznych, a im więcej wie, tym trudniej rozwikłać mu prostą z pozoru zagadkę. Przeżyje jednak wstrząs, kiedy okaże się, że dziewczyna może mieć coś, co przed laty należało do jego zaginionej żony. Nowy trop przeczołga go przez podziemia hazardu i zmusi do spojrzenia w przeszłość. To w jej cieniu kryją się najgorsze koszmary. Pytanie tylko, czy porzuci swój strach i znajdzie w sobie dość siły, by się z nimi zmierzyć.

Porzuć swój strach - okładka
Źródło: Czwarta Strona

Podwójna tożsamość bogów – Michał Cetnarowski

publicystyka / fantastyka / felietony

Michał Cetnarowski jest m.in. redaktorem, pisarzem i opiekunem działu literatury polskiej w Nowej Fantastyce. Zajmuje się także publicystyką i krytyką literacką – przez lata napisał szereg interesujących felietonów i artykułów. Podwójna tożsamość bogów zawiera jego wiele tekstów krytycznych, dotyczących głównie popkultury.

Podwójna tożsamość bogów to zbiór esejów, rozmów i recenzji poświęconych literaturze popularnej, kinu i komiksowi. Znalazły się tu m.in. teksty o fenomenie prozy Andrzeja Sapkowskiego, Roberta M. Wegnera i Jacka Dukaja, komiksach Alana Moore’a i Neila Gaimana, filmach fantastycznych wczoraj i dziś, książkach i autorach wartych zapamiętania. Michał Cetnarowski od lat nie tylko pisze prozę, tłumaczy komiksy i redaguje beletrystykę, ale też z fascynacją przygląda się kulturze popularnej.

Podwójna tożsamość bogów - okładka
Źródło: SQN

Różaniec – Rafał Kosik

SF / nagradzany autor / fantastyka

Rafał Kosik długo nie wydał książki dla dorosłych czytelników. Jednak po latach oto jest – Różaniec, czyli wizja odmienionej Warszawy przyszłości, w której niewiele jest takie, jak się z pozoru wydaje. To połączenie science fiction i fantastyki socjologicznej w klasycznym stylu.

Różaniec opowiada o Warszawie przyszłości, przyszłości, która – miejmy nadzieję – nigdy nie nadejdzie. Zwykły człowiek w niezwykłym świecie, wmanipulowany w tryby wielkiej polityki, która i tak niewiele znaczy wobec mechanizmów rządzących Różańcem.

Różaniec - okładka
Źródło: Powergraph

Widzę cię – Clare Mackintosh

thriller psychologiczny / tajemnica / brytyjska pisarka

Widzę Cię to psychologiczny thriller Clare Mackintosh – jednej z bardziej cenionych angielskich debiutantek ostatnich lat. Autorka czerpie doświadczenia ze służby w policji kryminalnej. Tym razem tworzy fabułę wokół zdjęć kobiet pojawiających się w gazecie.

Gdy Zoe Walker zauważa swoje zdjęcie w sekcji ogłoszeń londyńskiej gazety, postanawia się dowiedzieć, jak się tam znalazło. Rodzina jest przekonana, że osoba z ogłoszenia tylko Zoe przypomina. Nazajutrz w gazecie pojawia się zdjęcie innej kobiety, a dzień później – kolejnej. I każda z nich pada ofiarą przestępstwa.

Widzę cię - okładka
Źródło: Prószyński i S-ka

Źródło: fot. główna: Powergraph
Strony: 123
 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Harry Potter – aktorzy kiedyś i…

Harry Potter to doskonale znana seria filmowa na podstawie powieści J.K. Rowling. Od premiery pierwszego…

Piotr Piskozub
-

Punisher – odchodzący wojownik Netfliksa. Tych…

Punisher już niedługo może zniknąć z platformy Netflix. To dobra okazja, by przedstawić Wam ciekawostki…

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michał Kujawiński
-

Władca Pierścieni – kiedy będzie toczyć…

Na Twitterze w momencie ogłoszenia powstania serialu Władca Pierścieni, Amazon uruchomił profil The Lord of…

Michał Kujawiński
-

Jumanji 3 – rozpoczęły się zdjęcia.…

Po zebraniu obsady filmu Jumanji 3, czas na rozpoczęcie zdjęć. Poinformował o tym Dwayne Johnson…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Harley Quinn pojawi się jednak w…

Wcześniejsze plotki mówiły, że postać Harley Quinn opuści Legion samobójców i skupi się na nowej…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]