Przeczytaj w weekend

Przegląd VOD. Filmy i seriale z pozytywnym przesłaniem

W tych ponurych czasach odrobina pogody i nadziei jest na wagę złota. Poniżej prezentujemy listę filmów i seriali, które niosą ze sobą pozytywne przesłanie.

W tych ponurych czasach odrobina pogody i nadziei jest na wagę złota. Poniżej prezentujemy listę filmów i seriali, które niosą ze sobą pozytywne przesłanie.

Szukacie niegłupiej rozrywki, która rozjaśni Wam dzień? Chcielibyście obejrzeć coś z przesłaniem dającym nadzieję, że będzie lepiej? Obecne na naszym rynku platformy VOD mają w swojej ofercie wiele pozytywnych produkcji. Tego typu filmy i seriale są doskonałym remedium na bolączki dnia dzisiejszego. „Po burzy zawsze wychodzi słońce” – ta wyświechtana maksyma, rodem z zeszytu mądrości Paulo Coelho, ma w sobie siłę i prawdę. Przesłanie poniższych produkcji doskonale koresponduje z tymi słowami. Po więcej szczegółów zapraszamy do naszej strefy VOD.

Green Book

W świecie pełnym nietolerancji i nienawiści dwóch różniących się od siebie wszystkim gości nawiązuje przyjaźń, umiejącą góry przenosić. Tony Lip to włoski osiłek o wielkim sercu i pojemnym żołądku, który najpierw powie, a potem pomyśli. Don Shirley jest wrażliwym i delikatnym czarnoskórym artystą. Ten pierwszy zostaje kierowcą drugiego, podczas trasy koncertowej na południu Stanów Zjednoczonych. Tak rozpoczyna się wielka przygoda i jeszcze większa przyjaźń.

Green Bookfot. materiał prasowe

Mój sąsiad Totoro

Animacja studia Ghibli dla młodszych i starszych widzów. Dwie siostry wraz z zapracowanym ojcem przeprowadzają się na wieś. Odkrywają tam świat pełen magii, który pomaga im poradzić sobie z nieobecnością ciężko chorej matki.

12. Mój sąsiad Totoro (1988)Źródło: materiały prasowe

Atypowy

Serial o nastolatku, który mimo choroby autystycznej zdobywa kolejne szczyty. Sam i jego rodzina zmagają się z problemami dnia codziennego. Są silną i zgraną familią, jednak los co rusz rzuca im kłody pod nogi. Serial w pogodny i zabawny sposób mówi o tak ciężkich tematach, jak choroba autystyczna, zdrada małżeńska czy problemy z aklimatyzacją młodych ludzi w nowym otoczeniu.

Atypicalfot. Netflix

Tacy jesteśmy

Kolejna wielka rodzina i kolejna wspaniała opowieść. Tacy jesteśmy to epicka, długa i wielowątkowa historia familii, która miotana wichrami wydarzeń doświadcza zarówno wielu dobrych, jak i złych rzeczy. W przeciągu długich czterech sezonów poznajemy życie Pearsonów od podszewki. Nie ma tutaj scen akcji, walki na śmierć i życie czy zaskakujących zwrotów wydarzeń. To rozbudowana, obyczajowa i chwytająca za serce opowieść, która wciąż się rozwija.

Tacy jesteśmyfot: Ron Batzdorff/NBC

Yesterday

Jack budzi się w świecie, w którym zespół The Beatles nigdy nie istniał. Jako wielki fan Lennona i spółki oraz niespełniony muzyk szybko wdrapuje się na szczyt, grając ich utwory. Podczas swojej podróży zapomina jednak o jednym: All you need is love – śpiewali przecież jego idole. Czy Jack porzuci aspiracje i ambicje, żeby poświęcić życie tej, którą kocha?

Yesterdayfot. materiały promocyjne
Strony:

Źródło zdjęcia głównego: Netflix

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr.

ur. 1965, kończy 55 lat

Hugo Weaving

Hugo Weaving

ur. 1960, kończy 60 lat

Natasha Lyonne

Natasha Lyonne

ur. 1979, kończy 41 lat

Sarah Gadon

Sarah Gadon

ur. 1987, kończy 33 lat

Amanda Righetti

Amanda Righetti

ur. 1983, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV