Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

Westworld – najważniejsze postacie 2. sezonu – Bernard

Kontynuujemy cykl przedstawiania postaci, które zapewne odegrają ważną rolę w 2. sezonie. Tym razem piszemy o Bernardzie Lowe.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Bernard to szef programistów w parku Westworld i prawa ręka doktora Roberta Forda. Mężczyzna jest odpowiedzialny między innymi za aktualizację hostów. Bernard miał syna, Charliego, który zmarł w nieznanych okolicznościach. Czasami rozmawia na wideoczacie z pewną  kobieta, która prawdopodobnie jest jego byłą żoną. W pracy wdaje się w romans z Theresą Cullen, managerką parku. Po modernizacji 10 procent populacji gospodarzy Lowe odkrywa pewien błąd w kodzie niektórych z nich. Dowiaduje się, że jeden z hostów, Stary Bill został reaktywowany przez Forda. Informuje on o tym założyciela parku, jednak nie obwinia go bezpośrednio za błąd w hostach.

Bernard po wizycie w barze odkrywa, że jeden z gospodarzy wykazuje wyższy poziom przemocy. Theresa informuje go, że zmodernizowane hosty muszą zostać przeanalizowane zanim wydarzy się coś niebezpiecznego. Bernard pracując ze swoją grupą nad naprawieniem usterek orientuje się, że gospodarz, Peter Abernathy zachowuje się nienaturalnie. Najbardziej niepokojące stało się to, że host przeżywał swoją poprzednią pętlę. Lowe decyduje się wycofać go z parku.

Westworld - zdjęcie z 2. sezonu
fot. HBO

Bernard w swoich snach często widzi chorego syna. Jednym z największych twistów fabularnych 1. sezonu serialu HBO stało się odkrycie przez programistę, że tak naprawdę sam jest hostem zaprojektowanym przez Forda na wzór współtwórcy parku, Arnolda. Sam Robert każe Bernardowi zabić Theresę Cullen, kiedy ta odkrywa ten sekret. Następnie zdradza swojej prawej ręce, że postanowił zaprojektować go ze względu na to, że nie byli w stanie stworzyć z Arnoldem złożonych emocji hostów, które początkowo reprezentowały bardzo uproszczone idee. Lowe mówi mu o wspomnieniach swojego dziecka i żony, jednak Ford zdradza, że były to tylko wymyślone historie. Lowe chce zaatakować Roberta, jednak ten zamraża go poleceniem głosowym i następnie czyści jego wspomnienia.

Westworld - zdjęcie z 8. odcinka
fot. HBO

Bernard po jakimś czasie dostaje możliwość zobaczenia momentu, w którym powołano go do życia. Postanawia zrealizować plan Arnolda, który chciał uwolnić wszystkich gospodarzy i pozostawić i własną wolę. Przed tym powstrzymuje go Ford każąc programiście strzelić sobie w głowę. Jednak Arnold przeżywa to wydarzenie i powracają jego wspomnienia dotyczące związku z Elsie i jego syna.

Źródło: zdjęcie główne: HBO

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Epickie widowisko Netflixa. Zwiastun filmu Król…

Król wyjęty spod prawa to nowa oryginalna superprodukcja Netflixa opowiadająca o królu Szkocji walczącym z…

Piotr Piskozub
-

Seksistowskie okładki komiksów? Artystka je przerobiła,…

Hinduska artystka postanowiła sparodiować okładki komiksów, przedstawiając w swoich pracach mężczyzn w pozach zazwyczaj przypisywanych…

Paweł Krzystyniak
-

Polska konkurencja dla serii Battlefield? Zobacz…

Materiał, który trafił do sieci z okazji targów Gamescom 2018 pozwala zapoznać się z tym,…

Norbert Zaskórski
-

Nowości na wrzesień w HBO. Pełna…

We wrześniu na antenach HBO, HBO 2 i HBO 3 wyemitowanych zostanie wiele ciekawych tytułów…

Michalina Reda
-

Insatiable: sezon 1 – recenzja

Insatiable to nowy serial Netflixa, który jeszcze przed premierą wywoływał duże kontrowersje. Czy warto obejrzeć?…

Ocena recenzenta:
5
Piotr Piskozub
-

Thanos zabity przez Kapitan Marvel. Avengers…

W sieci pojawił się fanowski plakat do filmu Avengers 4, na którym Thanos zostaje zabity…

Co o tym sądzisz?