Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
5/10

Blindspot: Mapa zbrodni: sezon 3, odcinek 21 – recenzja

Przedostatni odcinek 3. sezonu Blindspot przygotowuje fundament pod finał. Nie brak jednak też decyzji, które nigdy nie powinny zostać podjęte.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Powrót Shepherd w tym odcinku jest niepotrzebny. Twórcy wykorzystują terrorystę, by nakierować Jane na odpowiednie tory. Można było to zrobić na wiele różnych sposobów bez scen z krokodylimi łzami. Mamy się dzięki temu dowiedzieć, że relacja Jane z Romanem jest kluczowa dla tego sezonu i jej finał w kulminacji serii może mieć ważne, emocjonalne znaczenie. Prawda jest taka, że ta informacja w tym odcinku nie jest za bardzo potrzebna, bo to wiemy od dawna. Takim sposobem mamy zapychacz.

W tym wszystkim Jane zaczyna przypominać Mary Sue, a Roman kompletne przeciwieństwo. Bohaterce wszystko wychodzi podczas misji. Zawsze strzela celnie, rzadko kiedy zostaje ranna i nigdy nie popełnia błędów (poza tymi sztucznie wymuszonymi raz na jakiś czas). Przez to Jane traci trochę ludzkiego czynnika, który nadawałby jej wyrazu. Momentami można odnieść wrażenie, że wraz z rozwojem historii Jane stała się zbyt idealna. A to w konflikcie z Romanem w tym odcinku wygląda wręcz komicznie. Zwłaszcza gdy zawodowi zabójcy giną jak muchy. Jak zwykli amatorzy. Czasem jest to głupie i absurdalne.

Niestety, ale przedostatni odcinek pokazuje to, czego się obawiałem od dawna. Wielki finał wątku Zapaty i Reade’a. Ich emocjonalne i fizyczne zbliżenie  tym odcinku jest niedorzeczne i kompletnie na siłę. Za szybko, bez pomysłu, w pełnym oparciu na sztampie. Jeden z najsłabszych motywów tego serialu. To samo mogę powiedzieć o komicznie sztucznym i absurdalnie przedstawionym zwolnieniu Zapaty z CIA. Dawno nie widziałaś w serialach tak fatalnie zrealizowanej sceny.

Blindspot: Mapa zbrodni jest serialem lekkim i przyjemnym, ale w wątku ataku Romana to w pewnym momencie staje się aż przesadnie uproszczone. Niby odcinek ogląda się nieźle, ale cóż z tego, jak się ma wrażenie, że scenarzyści popełniają kardynalne błędy, kierując serial na nieciekawe tory? Nie jestem przekonany, czy wielka konfrontacja z Romanem może być odrobinę satysfakcjonująca.

Źródło: zdjęcie główne: David Giesbrecht/NBC

Poznaj recenzenta

Adam Siennica
Zastępca redaktora naczelnego naEKRANIE,pl. Dziennikarz z zamiłowania. Fan Gwiezdnych Wojen od ponad 20 lat, wychowywał się na chińskim kung fu, kreskówkach i filmach z dużymi potworami. Nie stroni od żadnego gatunku w kinie i telewizji. Choć boi się oglądać horrory. Uwielbia efekciarskie superprodukcje, komedie z mądrym, uniwersalnym humorem i inteligentne kino. Najważniejsze w filmach i serialach są emocje. Prywatnie lubi fotografować i kolekcjonować gadżety ze Star Wars.

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
0 -

Nie zgadniecie, kto śmiał się z…

Emilia Clarke udzieliła wywiadu, w którym wspomina m.in. okres prac na planie filmu Terminator: Genisys.…

Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Avengers: Wojna bez granic – bohaterowie…

W sieci pojawiły się kolejne spoilerowe zdjęcia z filmu Avengers: Wojna bez granic, przedstawiające sekwencję…

Michalina Reda
0 -

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

Willow to znany film przygodowy, który w tym roku kończy okrągłe 30 lat. Przypomnijmy sobie…

Adam Siennica
breaking
0 -

Morgan Freeman oskarżony o molestowanie seksualne

Żywa legenda Hollywood w ogniu krytyki. Media donoszą, że aż osiem ofiar Morgana Freemana oskarżyło…

Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Avengers: Wojna bez granic – czy…

W sieci pojawiło się kilka nowych informacji na temat filmu Avengers: Wojna bez granic. Dotyczą…

Piotr Piskozub
0 -

Regina King, Don Johnson i inni.…

Poznaliśmy nazwiska sześciorga aktorów, którzy wystąpią w serialowej wersji Watchmen. Są wśród nich Regina King,…

Co o tym sądzisz?