Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
5/10

Blindspot: Mapa zbrodni: sezon 3, odcinek 21 – recenzja

Przedostatni odcinek 3. sezonu Blindspot przygotowuje fundament pod finał. Nie brak jednak też decyzji, które nigdy nie powinny zostać podjęte.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Powrót Shepherd w tym odcinku jest niepotrzebny. Twórcy wykorzystują terrorystę, by nakierować Jane na odpowiednie tory. Można było to zrobić na wiele różnych sposobów bez scen z krokodylimi łzami. Mamy się dzięki temu dowiedzieć, że relacja Jane z Romanem jest kluczowa dla tego sezonu i jej finał w kulminacji serii może mieć ważne, emocjonalne znaczenie. Prawda jest taka, że ta informacja w tym odcinku nie jest za bardzo potrzebna, bo to wiemy od dawna. Takim sposobem mamy zapychacz.

W tym wszystkim Jane zaczyna przypominać Mary Sue, a Roman kompletne przeciwieństwo. Bohaterce wszystko wychodzi podczas misji. Zawsze strzela celnie, rzadko kiedy zostaje ranna i nigdy nie popełnia błędów (poza tymi sztucznie wymuszonymi raz na jakiś czas). Przez to Jane traci trochę ludzkiego czynnika, który nadawałby jej wyrazu. Momentami można odnieść wrażenie, że wraz z rozwojem historii Jane stała się zbyt idealna. A to w konflikcie z Romanem w tym odcinku wygląda wręcz komicznie. Zwłaszcza gdy zawodowi zabójcy giną jak muchy. Jak zwykli amatorzy. Czasem jest to głupie i absurdalne.

Niestety, ale przedostatni odcinek pokazuje to, czego się obawiałem od dawna. Wielki finał wątku Zapaty i Reade’a. Ich emocjonalne i fizyczne zbliżenie  tym odcinku jest niedorzeczne i kompletnie na siłę. Za szybko, bez pomysłu, w pełnym oparciu na sztampie. Jeden z najsłabszych motywów tego serialu. To samo mogę powiedzieć o komicznie sztucznym i absurdalnie przedstawionym zwolnieniu Zapaty z CIA. Dawno nie widziałaś w serialach tak fatalnie zrealizowanej sceny.

Blindspot: Mapa zbrodni jest serialem lekkim i przyjemnym, ale w wątku ataku Romana to w pewnym momencie staje się aż przesadnie uproszczone. Niby odcinek ogląda się nieźle, ale cóż z tego, jak się ma wrażenie, że scenarzyści popełniają kardynalne błędy, kierując serial na nieciekawe tory? Nie jestem przekonany, czy wielka konfrontacja z Romanem może być odrobinę satysfakcjonująca.

Źródło: zdjęcie główne: David Giesbrecht/NBC

Poznaj recenzenta

Adam Siennica
Zastępca redaktora naczelnego naEKRANIE,pl. Dziennikarz z zamiłowania. Fan Gwiezdnych Wojen od ponad 20 lat, wychowywał się na chińskim kung fu, kreskówkach i filmach z dużymi potworami. Nie stroni od żadnego gatunku w kinie i telewizji. Choć boi się oglądać horrory. Uwielbia efekciarskie superprodukcje, komedie z mądrym, uniwersalnym humorem i inteligentne kino. Najważniejsze w filmach i serialach są emocje. Prywatnie lubi fotografować i kolekcjonować gadżety ze Star Wars.

Najlepsze z 24h

Aleksander Mazanek
-

Cyberpunk 2077 – twitterowy żart genderowy…

Tożsamość płciowa jest czymś, na co środowisko LGBTQ+ jest bardzo czułe. Tym razem przekonał się…

Adam Siennica
-

W końcu jest czaszka. Nowe zdjęcia…

Zdjęcia do 2. sezonu Punishera zakończyły się w ubiegłym tygodniu. Do sieci jednak trafiły kolejne…

Paweł Krzystyniak
-

Stworzenia z World of Warcraft jak…

Pochodząca z Rosji artystka tworzy piękne rzeźby, które przedstawiają smoki, zwierzęta i potwory znane z…

Adam Siennica
Plotka
-

Kiedy zdjęcia do serialu Wiedźmin? Jest…

Portal Discussing Film twierdzi, że dowiedział się, kiedy rozpoczną się zdjęcia do serialu Wiedźmin Netflixa.

Adam Siennica
-

Thor: Mroczny świat nie jest dobrym…

W nowym wywiadzie udzielonym portalowi GQ odtwórca roli Thora, Chris Hemsworth ocenił poprzednie filmy serii.

Paweł Krzystyniak
-

Na gameplay z Cyberpunk 2077 jeszcze…

Słowa jednego z deweloperów pracujących nad gra Cyberpunk 2077 nie pozostawiają wątpliwości. Na publiczną prezentację…

Co o tym sądzisz?