Furie
Atlantis pozwala nam o wiele lepiej poznać Pitagorasa, ale jednocześnie serwuje najsłabszy odcinek sezonu.
Atlantis pozwala nam o wiele lepiej poznać Pitagorasa, ale jednocześnie serwuje najsłabszy odcinek sezonu.
Gdy na początku pojawia się brat Pitagorasa, można przewidzieć, że dzięki temu lepiej poznamy naszego bohatera. Niestety dość szybko wkrada się przewidywalność, bo przez reakcję postaci mogliśmy dokładnie poskładać w całość to, dlaczego Pitagoras nie jest zadowolony z wizyty. Sprawia to wrażenie pozbawionego emocji odznaczania każdej kolejnej sceny na liście. Brak w tym werwy, dramatyzmu czy rozrywkowości. Kiedy dochodzimy do ataku Furii na Pitagorasa, naturalne jest, że jego brat w końcu zmieni zdanie i go uratuje. Schemat dość oklepany, prosty, ale nie on mnie najbardziej razi, a jego bardzo przeciętna egzekucja.
Po Atlantis spodziewam się humoru, nutki przygody i ciekawej historii inspirowanej mitami. W tym przypadku mamy Furie, których serialowy wizerunek i znaczenie fabularne nie przypada mi do gustu. Przez nie nie ma tutaj akcji, przygody, a jedynie oczywistości doprowadzające do przewidywalnego wyjawienia prawdy z przeszłości Pitagorasa i jego brata.
[video-browser playlist="633718" suggest=""]
Najgorzej jednak wypada wątek całego sensu wyprawy. Gdy pierwszy raz zobaczyłem urodziwą dziewkę jadącą z nimi w kompanii, dokładnie wiedziałem, że to tak się zakończy. Zbyt oczywisty zabieg, którego twórcy nawet nie próbowali ukryć. Przez takie motywy przyjemność z oglądania spada, bo nie ma wrażeń, emocji i ciekawej historii. Dobrze, że przynajmniej było trochę humoru dzięki Herkulesowi.
Atlantis to dobry serial, który nie powinien nam dawać tak nieudanych odcinków. Relacje trójki bohaterów można było pogłębić na wiele ciekawszych sposobów.
Poznaj recenzenta
Adam SiennicanaEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1955, kończy 70 lat
ur. 1962, kończy 63 lat
ur. 1953, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 55 lat