Przeczytaj w weekend

Hania i Kudłaty Pies. Sezon 1, odcinek 1 – recenzja audiobooka

Audiobook Hania i Kudłaty Pies to połączenie prozy Marcina Mortki i zdolności aktorskich Julii Kamińskiej. Całość tworzy prawdziwą ucztę dla ucha, dla dużych i dla małych.

Ocena recenzenta:
10/10

Audiobook Hania i Kudłaty Pies to połączenie prozy Marcina Mortki i zdolności aktorskich Julii Kamińskiej. Całość tworzy prawdziwą ucztę dla ucha, dla dużych i dla małych.

Świat małej, czteroletniej bohaterki słuchowiska pt. Hania i kudłaty pies. Sezon 1 ogranicza się w pierwszym odcinku jedynie do domu rodzinnego Hani, żeby nie powiedzieć - do jednego pokoju. Jednakże jest to świat przepełniony magią. Dziewczynka ma za przyjaciół dwa skrzaty, o jakże wdzięcznych imionach: Lampuszek  i Chrupałek. Oprócz tego nieodłącznym towarzyszem Hani jest tytułowy kudłaty pies.

W pierwszym odcinku serialu nasi bohaterowie musieli zmierzyć się ze złowrogim i złośliwym Zakanapowcem, któremu ogromną przyjemność sprawia okradanie domowników z ich rzeczy i chowanie ich tak, właśnie tak, za kanapą. Tym razem ofiarą Zakanapowca padł album rodzinny. Hania i przyjaciele będą musieli stoczyć z rabusiem prawdziwą, mrożącą krew w żyłach walkę. Tyle jeśli chodzi o awanturniczą stronę odcinka.

Hania i kudłaty pies, sezon 1 - okładka
Źródło: Storytel

Warto zauważyć, że oprócz humoru i wyśmienitej zabawy, Marcin Mortka dzieli się z nami pięknie i dyskretnie opisaną miłością matki i córki. Ciepło i czułość aż tętnią z tej całej historii. Jednakże, jak to w życiu bywa, nie może zabraknąć pewnej kropli goryczy. Niczym mroczny cień na całej historii kładzie się tajemnicze zniknięcie ojca Hani. Wiadomo tylko, że najpierw byli kochającą się rodziną, a potem tata wyszedł i nie wrócił. Myślę, że cała sprawa zostanie stopniowo rozwiązana w kolejnych odcinkach.

Marcin Mortka pokazuje, że świat dzieci jest nieporównywalnie bogatszy niż świat dorosłych. Dla nich każdy dzień przesycony jest magią i przygodą. Autor zaserwował nam prawdziwą ucztę. Oczywiście, nie byłoby to tak dobre, gdyby nie Julia Kamińska. Aktorka dała popis swoich umiejętności aktorskich, sama dubbinguje wszystkich bohaterów, w tym psa. Jednocześnie każda z postaci ma swój niepowtarzalny charakter. Słuchowisko ma tylko jedną wadę. Te 20 minut jest zdecydowanie za krótkie i mija jak z bicza strzelił. Dzieci będą zachwycone. Ja osobiście bardzo dużo obiecuję sobie po kolejnych częściach.

Źródło: fot. Storytel

Hania i kudłaty pies. Sezon 1

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV