Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Ocena recenzenta:
10/10

Hania i Kudłaty Pies. Sezon 1, odcinek 1 – recenzja audiobooka

Audiobook Hania i Kudłaty Pies to połączenie prozy Marcina Mortki i zdolności aktorskich Julii Kamińskiej. Całość tworzy prawdziwą ucztę dla ucha, dla dużych i dla małych.

Świat małej, czteroletniej bohaterki słuchowiska pt. Hania i Kudłaty Pies ogranicza się w pierwszym odcinku jedynie do domu rodzinnego Hani, żeby nie powiedzieć – do jednego pokoju. Jednakże jest to świat przepełniony magią. Dziewczynka ma za przyjaciół dwa skrzaty, o jakże wdzięcznych imionach: Lampuszek  i Chrupałek. Oprócz tego nieodłącznym towarzyszem Hani jest tytułowy kudłaty pies.

W pierwszym odcinku serialu nasi bohaterowie musieli zmierzyć się ze złowrogim i złośliwym Zakanapowcem, któremu ogromną przyjemność sprawia okradanie domowników z ich rzeczy i chowanie ich tak, właśnie tak, za kanapą. Tym razem ofiarą Zakanapowca padł album rodzinny. Hania i przyjaciele będą musieli stoczyć z rabusiem prawdziwą, mrożącą krew w żyłach walkę. Tyle jeśli chodzi o awanturniczą stronę odcinka.

Hania i kudłaty pies, sezon 1 - okładka
Źródło: Storytel

Warto zauważyć, że oprócz humoru i wyśmienitej zabawy, Marcin Mortka dzieli się z nami pięknie i dyskretnie opisaną miłością matki i córki. Ciepło i czułość aż tętnią z tej całej historii. Jednakże, jak to w życiu bywa, nie może zabraknąć pewnej kropli goryczy. Niczym mroczny cień na całej historii kładzie się tajemnicze zniknięcie ojca Hani. Wiadomo tylko, że najpierw byli kochającą się rodziną, a potem tata wyszedł i nie wrócił. Myślę, że cała sprawa zostanie stopniowo rozwiązana w kolejnych odcinkach.

Znasz tę książkę?

Oceń:

0,0

Marcin Mortka pokazuje, że świat dzieci jest nieporównywalnie bogatszy niż świat dorosłych. Dla nich każdy dzień przesycony jest magią i przygodą. Autor zaserwował nam prawdziwą ucztę. Oczywiście, nie byłoby to tak dobre, gdyby nie Julia Kamińska. Aktorka dała popis swoich umiejętności aktorskich, sama dubbinguje wszystkich bohaterów, w tym psa. Jednocześnie każda z postaci ma swój niepowtarzalny charakter. Słuchowisko ma tylko jedną wadę. Te 20 minut jest zdecydowanie za krótkie i mija jak z bicza strzelił. Dzieci będą zachwycone. Ja osobiście bardzo dużo obiecuję sobie po kolejnych częściach.

Źródło: fot. Storytel
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Spider-Man: Daleko od domu – co…

Zwiastun Spider-Man: Daleko od domu zadebiutował już w sieci. Czas zastanowić się, co mówi on…

Piotr Piskozub
Plotka
-

MCU – po Endgame czas na…

W sieci pojawiły się spekulacje, według których Marvel Studios rozwija wchodzący w skład MCU projekt…

Michalina Reda
-

Spider-Man: Daleko od domu – najlepsze…

Spider-Man: Daleko od domu to film MCU, którego zwiastun zadebiutował zaledwie wczoraj. Dziś natomiast przygotowaliśmy…

Michalina Reda
-

Spider-Man: Daleko od domu – oto…

Spider-Man: Daleko od domu to oczekiwany film MCU. Po dzisiejszym zwiastunie, do sieci trafił również…

Piotr Piskozub
-

Zapłaciłbyś 230 tys. zł? Poznaj najdroższe…

Chcemy przedstawić Wam listę najdroższych popkulturowych zabawek z serii Funko POP!.

Michał Czubak
-

Nowa gra z Batmanem oparta na…

W sieci pojawiły się grafiki koncepcyjne oparte o komiks Trybunał Sów. Grafiki następnie zostały usunięte.…

Co o tym sądzisz?