Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
10/10

Hania i Kudłaty Pies. Sezon 1, odcinek 1 – recenzja audiobooka

Audiobook Hania i Kudłaty Pies to połączenie prozy Marcina Mortki i zdolności aktorskich Julii Kamińskiej. Całość tworzy prawdziwą ucztę dla ucha, dla dużych i dla małych.

Świat małej, czteroletniej bohaterki słuchowiska pt. Hania i Kudłaty Pies ogranicza się w pierwszym odcinku jedynie do domu rodzinnego Hani, żeby nie powiedzieć – do jednego pokoju. Jednakże jest to świat przepełniony magią. Dziewczynka ma za przyjaciół dwa skrzaty, o jakże wdzięcznych imionach: Lampuszek  i Chrupałek. Oprócz tego nieodłącznym towarzyszem Hani jest tytułowy kudłaty pies.

W pierwszym odcinku serialu nasi bohaterowie musieli zmierzyć się ze złowrogim i złośliwym Zakanapowcem, któremu ogromną przyjemność sprawia okradanie domowników z ich rzeczy i chowanie ich tak, właśnie tak, za kanapą. Tym razem ofiarą Zakanapowca padł album rodzinny. Hania i przyjaciele będą musieli stoczyć z rabusiem prawdziwą, mrożącą krew w żyłach walkę. Tyle jeśli chodzi o awanturniczą stronę odcinka.

Hania i kudłaty pies, sezon 1 - okładka
Źródło: Storytel

Warto zauważyć, że oprócz humoru i wyśmienitej zabawy, Marcin Mortka dzieli się z nami pięknie i dyskretnie opisaną miłością matki i córki. Ciepło i czułość aż tętnią z tej całej historii. Jednakże, jak to w życiu bywa, nie może zabraknąć pewnej kropli goryczy. Niczym mroczny cień na całej historii kładzie się tajemnicze zniknięcie ojca Hani. Wiadomo tylko, że najpierw byli kochającą się rodziną, a potem tata wyszedł i nie wrócił. Myślę, że cała sprawa zostanie stopniowo rozwiązana w kolejnych odcinkach.

Znasz tę książkę?

Oceń:

0,0

Marcin Mortka pokazuje, że świat dzieci jest nieporównywalnie bogatszy niż świat dorosłych. Dla nich każdy dzień przesycony jest magią i przygodą. Autor zaserwował nam prawdziwą ucztę. Oczywiście, nie byłoby to tak dobre, gdyby nie Julia Kamińska. Aktorka dała popis swoich umiejętności aktorskich, sama dubbinguje wszystkich bohaterów, w tym psa. Jednocześnie każda z postaci ma swój niepowtarzalny charakter. Słuchowisko ma tylko jedną wadę. Te 20 minut jest zdecydowanie za krótkie i mija jak z bicza strzelił. Dzieci będą zachwycone. Ja osobiście bardzo dużo obiecuję sobie po kolejnych częściach.

Źródło: fot. Storytel

Poznaj recenzenta

Agnieszka Kołodziej
Czytam książki, kocham muzykę, oglądam filmy. Walczę, uczę, piszę i fotografuję.

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Ten fan tworzy grafiki z herosami.…

Grafik George Evangelista przedstawił w sieci nowe grafiki z ikonami popkultury - na jednej z…

Piotr Piskozub
-

Diana w kostiumie, Steve ją drażni.…

W sieci pojawiły się nowe zdjęcia i wideo z planu filmu Wonder Woman 1984, na…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Jak skończy się Avengers 4? Samuel…

Samuel L. Jackson jest święcie przekonany, że udało mu się rozgryźć zakończenie przyszłorocznego filmu Avengers…

Dawid Muszyński
-

Luke Cage: sezon 2 – recenzja

Obrońca Harlemu powraca. Czy jego powrót zwiastuje jakieś poprawy w 2 sezonie serialu? Sprawdzamy.

Ocena recenzenta:
7
Norbert Zaskórski
spoilery
-

Westworld: sezon 2, odcinek 9 –…

Trudne wybory, krwawe rozstania i bolesne starcie z rzeczywistością, czyli dzień jak co dzień w…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
-

Plotka: Kogo gra Pedro Pascal w…

W sieci pojawiły się nowe spekulacje na temat filmu Wonder Woman 1984 - są one…

Co o tym sądzisz?