Into the Badlands: Kraina bezprawia: sezon 3, odcinek 16 (finał serialu) – recenzja

To już koniec wędrówki naszych bohaterów przez postapokaliptyczną krainę. Jak sprawdza się finałowy odcinek Into the Badlands: Krainy bezprawia? Oceniam to dla Was.

Ocena recenzenta:
5/10

To już koniec wędrówki naszych bohaterów przez postapokaliptyczną krainę. Jak sprawdza się finałowy odcinek Into the Badlands: Krainy bezprawia? Oceniam to dla Was.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Into the Badlands: Kraina bezprawia dochodzi do ostatecznej rozgrywki z Pielgrzymem o przyszłość Krainy bezprawia, a może nawet i całego świata. Połączone siły naszych bohaterów i wojsk Czarnego Lotosu stają na przeciw ślepo wiernym akolitom władającym Mrocznym Darem w jednej, ostatniej bitwie.

I prawda jest taka, że gdyby na samej potyczce dobra ze złem się skończyło, ten odcinek byłby godnym zwieńczeniem trwającego 3 sezony serialu, jednak niestety tak nie jest. Samo starcie, a raczej starcia, bowiem rozgrywa się to na kilku płaszczyznach, są zrealizowane na wysokim poziomie, do którego ta produkcja zdążyła nas przyzwyczaić. Wyjątkowo przyjemnie ogląda się popisy w wykonaniu Eugenii Yuan, córki legendarnej aktorki kina kopanego Pei-Pei Cheng, choć reszta obsady bynajmniej od niej nie odstaje. Mamy tu odpowiedni miks umiejętności aktorów z wire-fu, polany wystarczającą ilością posoki.

Tym większa szkoda, że świetne sceny przygotowania do ostatniej bitwy, pełnych emocji rozmów bohaterów i ukazania ich gotowości do zmierzenia się nie tylko z przeciwnikiem, ale i własnym przeznaczeniem w imię lepszych czasów dla Krainy, zostały zaprzepaszczone całkowicie kilkoma durnymi i całkowicie niezrozumiałymi zabiegami twórców. Począwszy od tego, że śmierć w zasadzie przestaje mieć znaczenie, a emocje jakie wywołuje u widza, są tylko chwilowe. To zdecydowanie zbyt bezpieczna zagrywka, której nie spodziewałem się kompletnie, zwłaszcza że pamiętam, jak do tej pory odważnie uśmiercano bądź w inny dosadny sposób pozbywano się ważnych dla fabuły postaci. A tak dostajemy jedynie nic nie znaczące, chwilowe pozbawienie oddechu w miejscu, gdzie mógłby się pojawić autentyczny żal i tęsknota za kimś, komu się kibicowało.

A do tego dochodzi jeszcze zakończenie... Twórcy upierali się, że jest to na pewno ostatni sezon, a nie dość, że zostawiają sobie otwartą furtkę do kontynuacji (może jakiś spin-off, jak to miało miejsce z Fear the Walking Dead?), to jeszcze ostatnia scena jest po prostu głupia. Z jednej strony mamy tutaj powracający mistycyzm i wędrówkę między życiem a śmiercią, a z drugiej strony po chwili jesteśmy z niego całkowicie obdarci przez prezentację nowego "ogromnego, ukrytego dotychczas zagrożenia" pod postacią... wykopanego z ziemi i jakimś cudem wciąż sprawnego rewolweru. Nie, po prostu nie.

Into the Badlands: Kraina bezprawia rozczarowuje. Wielka szkoda, że finałowy odcinek tak bardzo zaprzepaścił dorobek całości w ciągu kilku ostatnich minut. Osobiście polecam zakończyć oglądanie go na scenie pochówku, wtedy spokojnie zyskuje +3 do oceny.

Źródło: Fot. AMC

Into the Badlands: Kraina bezprawia

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV