Anthem to zawód dla wydawcy, ale będzie rozwijany dalej

Anthem nie spełniło zakładanych dla gry progów sprzedażowych. Mimo tego EA zamierza rozwijać produkcję.

Anthem nie spełniło zakładanych dla gry progów sprzedażowych. Mimo tego EA zamierza rozwijać produkcję.

Michał Czubak

Michał Czubak

Tagi:  EA 

Anthem od BioWare nie zostało doceniona przez graczy, a w dodatku na premierę pełne była irytujących błędów. To oczywiście przełożyło się na realną gotówkę. Gracze niechętnie sięgali po ten tytuł i co ostatecznie przyznało EA, skutkowało to brakiem osiągnięcia zakładanego celu finansowego.

Wydawca zakładał, że do końca marca gra znajdzie około 5-6 mln nabywców. Sądząc po tym, że próg finansowy nie został osiągnięty, można przypuszczać, że liczba graczy, którzy kupili grę jest niższa. Wydawca nie podał jednak żadnych liczb.

Mimo, iż Anthem finansowo zawiodło wydawcę, to ten nie zamierza rezygnować ze wspierania gry.

Zespół skupia się na dalszym ulepszaniu gry oraz dodawaniu treści i wydarzeń, które rozbudują Anthem. Wierzymy w BioWare i postawione przez studio cele: stworzenie nowej marki i połączenie różnych gatunków, by dotrzeć do kolejnych odbiorców - tłumaczy Andrew Wilson, dyrektor generalny EA.

Gra ukazała się na rynku 22 lutego na PC, Xbox One i PlayStation 4. Na naszych łamach możecie przeczytać recenzję tego tytułu.

Źródło: vg247.com / fot. EA

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV