Avengers: Endgame - Cap mógł znów całować Sharon Carter. Dlaczego postać usunięto?

Jak się okazuje, w pierwotnych wersjach scenariusza Avengers: Endgame pojawiała się postać Sharon Carter.

Jak się okazuje, w pierwotnych wersjach scenariusza Avengers: Endgame pojawiała się postać Sharon Carter.

Gdy zastanawiamy się nad postaciami z MCU, które ostatecznie nie pojawiły się w Avengers: Endgame, do głowy przychodzi nam często Sharon Carter aka Agentka 13 (Emily VanCamp). Jak wyjawiają jednak teraz scenarzyści filmów Avengers: Wojna bez granic i Avengers: Koniec gry, Stephen McFeely i Christopher Markus, bohaterka ta była obecna w pierwotnych zarysach historii. W wywiadzie dla portalu Yahoo autorzy opowieści zdradzają, że ich praca początkowo polegała na wybieraniu najlepszych wariantów skryptu z wszystkich przedstawionych pomysłów - niektóre postacie po prostu musiały zostać wycięte:

Przypomnijcie sobie, jak to odbyło się z Wojną bez granic: wszystko, co nie było powiązane z Kamieniami Nieskończoności i Thanosem, prowadziło nas do wniosku: Mamy kłopoty. Przy tak rozpędzonej narracji musimy kogoś wyrzucić za burtę. Próbowaliśmy łączyć ze sobą wiele wizji; w pierwszych wersjach Steve żył razem z Sharon Carter, ale to (w przełożeniu na całość historii - przyp. aut.) nie wyglądało zbyt dobrze.

Przypomnijmy, że Sharon Carter ma pojawić się w serialu The Falcon and the Winter Soldier, który w przyszłym roku zadebiutuje na platformie Disney+. 

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV