Avengers: Koniec gry - teoria o Kapitanie Ameryka potwierdzona! Czy rękawica może wskrzeszać?

Avengers: Koniec gry to też mnóstwo fanowskich teorii. Okazuje się, że nie wszystkie były nieprawdziwe.

Avengers: Koniec gry to też mnóstwo fanowskich teorii. Okazuje się, że nie wszystkie były nieprawdziwe.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Avengers: Koniec gry nadal jest promowany i wyjaśniamy w wywiadach. Tym razem scenarzyści Christopher MarkusStephen McFeely zostali wypytani przez dziennikarza The Hollywood Reporter o teorie fanowskie. Odnieśli się do nich, wyjaśniając w szczegółach poszczególne aspekty i... potwierdzili jedną z nich.

Po premierze filmu fani spekulowali, że mąż Peggy Carter, o którym słyszeliśmy w filmie Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (także ze scenariuszem tego duetu) to tak naprawdę w sekrecie cały czas był Steve Rogers. Ten, który cofnął się w czasie na końcu Avengers: Koniec gry. Panowie potwierdzili tę teorię w rozmowie z THR. Peggy miała z nim dwójkę dzieci.

- Zawsze było naszym zamiarem powiedzieć, że to on jest ojcem tej dwójki dzieci. Oczywiście podróże w czasie mają luki, by to wyjaśnić - mówi McFeely

- To też przedstawia pomysł, że żyją dzieci, które mają w sobie część DNA super żołnierza - dodaje Markus.

Szczegóły nie są wyjaśnione, bo nie wiemy, jak Kapitan Ameryka wrócił w to miejsce jako starszy człowiek. Wcześniej reżyserzy sugerowali, że jest to coś, co zostanie wyjaśnione w kolejnych filmach. Jest w tym nieścisłość, ponieważ bracia Russo mówili, że Kapitan Ameryka stworzył alternatywną linię czasową, ale scenarzyści widzieli to inaczej, że cofnął się w czasie w tej linii. Najpewniej w przyszłości poznamy odpowiedź, jak do tego doszło.

Fani zastanawiali się, czy jest tylko jeden sposób na zwycięstwo z Thanosem, tak jak mówił Doktor Strange. Okazuje się, że czarodziej nie mówił całej prawdy i było więcej możliwości. On wybrał tylko ten jeden scenariusz, bo umożliwiał on zniszczenie (choć nie całkowite, o czym mówili reżyserzy) Kamieni Nieskończoności, więc nie będą mogły po raz kolejny być użyte do wyrządzenia zła. Dlatego wszystko rozegrało się takim torem i Iron Man musiał poświęcić życie.

- Jedynym sposobem, by ten scenariusz się wypełnił, jest śmierć Tony'ego. Jeśli wrócisz do Wojny bez granic, kiedy Strange mówi o tym jednym scenariuszu, Benedictowi odbiera mowę przez emocje. Teraz, gdy znasz koniec, wróć i zobacz tę scenę. On  tam tak naprawdę mówi: będziesz musiał umrzeć, Tony - mówią scenarzyści.

W teoriach i spekulacjach zastanawiano się, czemu nikt nie użył  Rękawicy Nieskończoności, by wskrzesić Tony'ego Starka, tak jak zrobiono to z Visionem w Wojnie bez granic. Mówią wprost: to jest niemożliwe. Zwracają uwagę, że Thanos użył Kamienia Czasu, by od razu cofnąć go dosłownie o chwilę przed śmiercią Visiona (podobnie użył go Strange w solowym filmie). Coś takiego nie zadziała, gdy ktoś został fizycznie zabity i dlatego sądzą, że rękawica nie może wskrzeszać. Wcześniej tłumaczono, że jakakolwiek próba cofnęłaby też pstryknięcie palcami Iron Mana. Po raz kolejny muszą podkreślać: jeśli ktoś zginął, nie może wrócić.

- Rękawice do tej pory nikogo nie wskrzesiła, kto nie został usunięty w wyniku jej mocy. Tony został fizycznie zabity - mówi Markus.

Po Wojnie bez granic powstała teoria, że Kapitan Ameryka może nałożyć Rękawice Nieskończoności i jej użyć. Za dowód wzięto scenę z Wakandy, w której stawia czoło Thanosowi i trzyma jego rękę. Teoria nie ma pokrycia w rzeczywistości.

- Steve zostałby spalony. W tej scenie Thanos jest pod wrażeniem silnej woli Steve'a. W jego głowie krążą myśli w stylu: nie mogę uwierzyć, że ten facet bez żadnych mocy próbuje to robić. Tak jakby mówił: Serio? - powiedział Markus.

Wiemy, że starszy Steve Rogers przekazał tytuł Kapitana Ameryki Samowi Wilsonowi aka Falconowi. Fani stworzyli teorię, że najpierw ta propozycja została złożona Bucky'emu, ale on odmówił w rozmowie, która nie została pokazane na ekranie. Scenarzyści potwierdzają, że Steve i Bucky rozmawiali, bo Kapitan Ameryk zdradził przyjacielowi swoje plany. Nie padł jednak temat przekazania tytułu Kapitana Ameryki i Bucky nie wiedział też, że Steve pojawi się na ławeczce.

- Steve zanim wszedł na tę platformę powiedział Bucky'emu co zamierz zrobić. Nie sądzę, żeby Bucky wiedział o ławeczce. Dlaczego Bucky mówiłby: będę za tobą tęsknić, jeśli wiedziałby, że to tylko pięć sekund? - mówi McFeely.

W filmie Okoye wspomina o podziemnym trzęsieniu ziemi. Fani wysnuli wniosek, że to nawiązanie do postaci Namora i jakaś zapowiedź pojawienia się tego bohatera. Panowie dementują tę teorię i ta scena nie ma żadnego znaczenia.

Na samym końcu widzimy scenę w szkole, gdzie Peter Parker wita się z Nedem. W tle fani zauważyli nauczyciela, który wygląda jak Ben Mendelsohn. Wysnuli wniosek, że to Talos z filmu Kapitan Marvel. Nie jest to prawda, bo gdy panowie pracowali nad tym, Kapitan Marvel jeszcze nie powstała i nikt nie wiedział o udziale aktora. Jest to po prostu ktoś podobny. Czysty zbieg okoliczności.

Po zwiastunie filmu Spider-Man: Daleko od domu powstała teoria, że pstryknięcie palcami Thanosa wysyłające falę energii przez galaktykę uruchomiło gen mutantów w ludziach. Trailer wyjaśnia, że efektem pstryknięcia jest wyrwa pomiędzy wymiarami tworząca tzw. multiwersum.

Scenarzyści przyznają, że nie wiedzą nic o tym, bo kolejny film to już inna ekipa i o efekcie pstryknięcia dowiedzieli się, jak wszyscy, z trailera. Nie mogą potwierdzić teorii, ale sądzą, że wszystko jest możliwe. Twierdzą jednak, że mutacja genetyczna to jednak po prostu mutacja genetyczna, więc mutanci mogą już żyć w MCU.

Przy okazji wyjaśnili scenę, w której wszystkie superbohaterki walczyły ramię w ramię podczas bitwy. Nazywają to celebracją i uhonorowaniem tych bohaterek.

- Zastanawialiśmy się dość długo nad tym. Pamiętam, że tego dnia na planie, kiedy to kręciliśmy, przyszła każda kobieta z ekipy filmowej, ponieważ były tym podekscytowane. To była naprawdę ważna chwila i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia - mówi McFeely.

- Zadaliśmy sobie pytanie, czy zapracowaliśmy na taką scenę? Podczas montażu czasem mówiliśmy do siebie: może ją usuniemy? Ale wszyscy mówili: podoba nam się ta scena!

Przyznają, że gdy pisali scenariusz, byli świadomi romansu Kapitan Marvel z War Machinem w komiksach. Scena, w której ona życzy mu powodzenia, miała według fanów sugerować, że coś jest na rzeczy. Nie było jednak ich zamiarem sugerowanie czegokolwiek w tym momencie, ale chętnie zobaczyliby to w przyszłości.

Które plotki się potwierdziły? Sprawdźcie w galerii:

 

Źródło: thehollywoodreporter.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV