Menu

Aktualności

„Batman” – Ben Affleck oficjalnie reżyserem filmu! (Comic-Con)

Ekscytujące informacje prosto z San Diego Comic-Con. Zachodnie media podają pierwsze szczegóły solowego filmu o Batmanie.

Deadline.com donosi, że niezatytułowany solowy film o Batmanie zostanie stworzony na podstawie scenariusza samego Ben Afflecka (napisał scenariusze do takich filmów jak „Buntownik z wyboru„,”Gdzie jesteś, Amando” i „Miasto złodziei„) oraz Geoffa Johnsa, znanego z pracy przy komiksach o Mrocznym Rycerzu. Stworzył on m.in. dwa tomy „Batman. Ziemia Jeden.  Johns jest znany także jako scenarzysta pojedynczych odcinków seriali „Tajemnice Smallville„, „Arrow” i „Flash„. „Batman” będzie dla niego pierwszym scenariuszem w kinie. Panowie mają skończyć tekst pod koniec lata.

Za kamerą stanie sam Ben Affleck, który w ostatnich latach zdobywa wielkie uznanie krytyków za reżyserię takich filmów jak „Miasto złodziei„, „Gdzie jesteś, Amando” i oczywiście „Operacja Argo„. Affleck naturalnie zagra ponownie Batmana.

Czytaj także: Wesley Snipes może powrócić jako Blade

Najpierw jednak Ben Affleck wyreżyseruje adaptację książki Dennisa Lehane’a zatytułowaną „Nocne życie„. Ma być to film gangsterski osadzony w czasach prohibicji. Affleck ruszy na plan we wrześniu 2015 roku. Potem ma stanąć za kamerą „Batmana”.

Wyjawiono także, że „Batman” ma odzwierciedlić charakter tej postaci. Na razie film nie daty premiery. Ben Affleck zadebiutuje w 2016 roku jako Batman w filmie „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości„.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe
Przejdź do komentarzy (0)
Komentarze