Bracia Russo wrócą do MCU? Reżyserzy wiedzą, co chcieliby zrobić

Bracia Russo udzielili nowego wywiadu portalowi SyfyWire, w którym zostali zapytani o potencjalny powrót za kamerą kolejnych produkcji MCU.

Bracia Russo udzielili nowego wywiadu portalowi SyfyWire, w którym zostali zapytani o potencjalny powrót za kamerą kolejnych produkcji MCU.

Adam Siennica
Adam Siennica

Bracia Russo wyreżyserowali najpopularniejsze filmy MCU, czyli Kinowego Uniwersum Marvela. Były to Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Avengers: Wojna bez granic oraz Avengers: Koniec gry. Tym ostatnim podkreślili swój sukces, osiągając status najbardziej dochodowego filmu w historii kina.

Po premierze Avengers: Koniec gry sugerowali, że raczej to koniec ich przygody z MCU i chcą od tego odpocząć. Jednak kolejne wywiady powoli zmieniały ich nastawienie. W najnowszej rozmowie z SyfyWire wyjawili, że zakupienie Foxa przez Disneya to coś, co zachęciło ich do otwartości na taką ewentualność. Wszystko za sprawą postaci, do których Marvel ma teraz prawa.

- Wychowałem się na komiksach o X-Menach autorstwa Johna Byrne'a. Ben Grimm był moją ulubioną postacią, gdy dorastałem, a Fantastyczna Czwórka należy teraz do Marvela. Poza tym Silver Surfer jest niesamowitą postacią. Stworzenie czegoś wielkiego w kosmosie mogłoby być ogromną frajdą. Dlatego też Marvel ma teraz wiele argumentów, którymi mogą nas przyciągnąć - wyjaśnia Joe Russo.

Przyznają, że jeśli mieliby wrócić, musiałaby być to kolejna seria filmów, w której opowiadaliby wielką, spójną historię. Tak jak zrobili to we wspomnianych czterech produkcjach. Dlatego też nie chcieliby reżyserować serialu MCU dla Disney+, bo zależy im na tworzeniu czegoś w o wiele większej skali.

Czy fani przyjęliby nową produkcję braci Russo z radością? Dajcie znać w komentarzach.

Przypomnijmy galerię o majątku aktorów z MCU:

 

Źródło: Syfy Wire / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV