Przeczytaj w weekend

Ciemność nad miastem: ukazała się nowa powieść ze świata Stranger Things

Fani serialu Stranger Things od dziś mogą kupować nową powieść osadzoną w świecie serialu. Przeczytajcie o szczegółach książki Ciemność nad miastem.

Fani serialu Stranger Things od dziś mogą kupować nową powieść osadzoną w świecie serialu. Przeczytajcie o szczegółach książki Ciemność nad miastem.

Kilka tygodni temu na nasz rynek trafiła pierwsza powieść ze świata Stranger Things, czyli Mroczne umysły. Wydawnictwo Poradnia K. idzie za ciosem: dzisiaj ukazała się kolejna książka osadzona w tym uniwersum. Do rąk polskich czytelników trafiła właśnie Ciemność nad miastem.

Autor Ciemności nad miastemAdam Christopher, w ten sposób pisze o swojej pracy nad tą książką:

Pisanie tej książki przysporzyło mi wiele radości. Jestem wielkim fanem serialu, a Jim Hopper to mój ulubiony bohater. Zagłębienie się w jego przeszłość w Nowym Jorku było świetnym doświadczeniem i mam nadzieję, że czytelnicy będą mieli równie wiele frajdy  z poznawania jego przygód, co ja, kiedy je pisałem. 

Powieść Stranger Things. Ciemność nas miastem liczy 460 stron, a jej cena to 39,99 zł. Poniżej możecie obejrzeć okładkę i przeczytać opis książki.

Ciemność nad miastem - okładkaŹródło: Poradnia K

Boże Narodzenie, Hawkins, 1984. Szeryf Hopper chce spędzić w spokoju pierwsze święta  z Jedenastką, lecz jego adoptowana córka ma inne plany. Mimo protestów Hoppera, wyciąga  z piwnicy pudło opisane „Nowy Jork” i zaczyna „przesłuchanie”. Jak to się stało, że Hopper wiele lat temu wyjechał z Hawkins? Co oznacza „Wietnam”? Dlaczego nigdy nie wspomina  o Nowym Jorku?
I choć Hopper wolałby zmierzyć się ze stadem wściekłych demogorgonów niż mówić o swojej przeszłości, wie, że nie może dłużej zaprzeczać prawdzie. Tak zaczyna się opowieść o incydencie  w Nowym Jorku ‒ ostatnim wielkim śledztwie, nim wszystko się zmieniło…

Lato, Nowy Jork, 1977. Po powrocie z wojny w Wietnamie Hopper zaczyna od nowa. Mała córeczka, kochająca żona i praca detektywa w nowojorskiej policji ‒ życie w cywilu wydaje się takie łatwe… Ale gdy nagle zjawiają się tajemniczy agenci federalni i konfiskują akta dotyczące serii brutalnych, nierozwiązanych zabójstw, Hopper bierze sprawy w swoje ręce, kładąc na szalę wszystko, byle tylko odkryć prawdę.
Jako tajniak infiltruje świat nowojorskich gangów ulicznych. Gdy jest bliski rozwiązania sprawy, w całym mieście gasną światła, pogrążając Hoppera w ciemności głębszej niż kiedykolwiek wcześniej.

Źródło: Poradnia K. / fot. Poradnia K.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV