Przeczytaj w weekend

Czarna Kompania Glena Cooka powróci: zobacz okładkę Portu cieni

Port cieni to nowa powieść z serii Czarna Kompania Glena Cooka. Poznaliśmy okładkę oraz datę premiery polskiego wydania.

Port cieni to nowa powieść z serii Czarna Kompania Glena Cooka. Poznaliśmy okładkę oraz datę premiery polskiego wydania.

Czarna Kompania należy do najbardziej popularnych serii fantasy. Jej autor, Glen Cook, wykreował brutalne realia, w którym tytułowa kompania najemników jest zmuszona walczyć ze znacznie przerastającymi ją siłami. Nie jest to jednakże wyłącznie opowieść o walnych bitwach, a przede wszystkim o jednostkach próbujących poradzić sobie w tych trudnych realiach.

Do tej pory Czarna Kampania składała się z dziesięciu części (najnowsze polskie wydanie to cztery zbiorcze tomy). Cook zdecydował się jednakże napisać kolejną część tej sagi, zatytułowaną Port cieni. Akcja powieści ma się toczyć pomiędzy wydarzeniami z wcześniejszych tomów serii.

Dom Wydawniczy Rebis zapowiedział wydanie Portu cieni na 1 października. Zaprezentowano także okładkę oraz wstępny opis powieści:

Port cieni - okładkaŹródło: Rebis

Najnowsza odsłona kultowych „Kronik Czarnej Kompanii” to znakomita przygoda spod znaku militarnej fantasy. Żołnierze Czarnej Kompanii nie zadają pytań, tylko biorą zapłatę. A jednak to, że są faworytami Pani, oznacza, że ściągają niewłaściwą uwagę, i sprawia, że stają się celem, zwłaszcza Konował, kronikarz Kompanii. Jedyny człowiek, który zostaje osadzony w Wieży Pani i powraca z niej niezmieniony, staje się przedmiotem szczególnego zainteresowania na dworze czarnoksiężników zwanych Dziesięcioma Których Schwytano...

Źródło: Rebis / fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV