Diuna 2 w box office wciąż idzie jak burza. Polska ważnym rynkiem dla Kung Fu Pandy 4
Diuna 2 wciąż znakomicie radzi sobie w box office, zaliczając naprawdę małe spadki. Polska znalazła się w czołówce rynków, które przyniosły największe wpływy animacji Kung Fu Panda 4.
Diuna 2 wciąż znakomicie radzi sobie w box office, zaliczając naprawdę małe spadki. Polska znalazła się w czołówce rynków, które przyniosły największe wpływy animacji Kung Fu Panda 4.
Zgodnie z oczekiwaniami w północnoamerykańskim box office w miniony weekend najlepiej poradziła sobie debiutująca w kinach animacja Kung Fu Panda 4, która wystartowała z wynikiem 58,3 mln USD (blisko 4 mln USD z tej kwoty pochodzi z pokazów przedpremierowych) - to rezultat lepszy od podawanych w ostatnich prognozach 50 mln USD. Do tych wpływów należy doliczyć 22,2 mln USD z 41 innych państw, w tym aż 1,6 mln USD z Polski, która znalazła się w TOP5 najważniejszych dla filmu rynków zagranicznych (zaraz po Hiszpanii, Meksyku, Indonezji i Wietnamie). Kung Fu Panda 4 zaczyna więc z naprawdę dobrym wynikiem 80,5 mln USD w skali globalnej.
Triumfalny marsz przez światowe kina kontynuuje Diuna 2, która w trakcie drugiego weekendu wyświetlania w USA i Kanadzie wygenerowała wpływy rzędu 44 mln USD (spadek na poziomie 44,2%; 157 mln USD łącznie), dorzucając do tej kwoty aż 81 mln USD z innych krajów (spadek wynosi zaledwie 36%), w tym imponujące 20 mln USD z Chin. To najlepsze tegoroczne otwarcie hollywoodzkiego filmu w Państwie Środka i najlepsze na tamtejszym rynku dla Denisa Villeneuve'a w całej jego karierze. Diuna: Część druga w skali globalnej zebrała już 367,5 mln USD; obecne szacunki zakładają, że produkcja ostatecznie zatrzyma się na poziomie 750-800 mln USD. Istotne jest to, że dopiero w najbliższy piątek zadebiutuje ona w Japonii.
Diuna 2 nieprzerwanie cieszy się olbrzymią popularnością w kinach IMAX. Łączne wpływy w rzeczonych salach wynoszą 72,4 mln USD, a globalny spadek w skali całego świata weekend do weekendu wyniósł tylko 15%.
Na rynku północnoamerykańskim na kolejnych miejscach w box office uplasowały się filmy Urojenie (10 mln USD), Cabrini (7,57 mln USD) i Bob Marley: One Love (4 mln USD; film zebrał jak do tej pory 160,5 mln USD w skali globalnej). Madame Web do swojego stanu posiadania dorzuciła 1,1 mln USD w USA i Kanadzie i 1,8 mln USD w innych państwach; razem na jej koncie jest 96,6 mln USD - przypomnijmy, że budżet produkcji szacuje się na 80 mln USD.
Box Office 2023 - to te filmy w zeszłym roku zarobiły najwięcej
Źródło: Deadline
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1985, kończy 39 lat
ur. 1973, kończy 51 lat
ur. 1960, kończy 64 lat
ur. 1980, kończy 44 lat