Dokument Nieznany świat: Na planie filmu Zjawa na National Geographic

Dokument Nieznany świat: Na planie filmu Zjawa to niezwykła, osobista opowieść Alejandro Gonzáleza Iñárritu nagrodzonego Oscarem twórcy filmu Zjawa, odkrywająca kulisy pracy na planie produkcji.

Dokument Nieznany świat: Na planie filmu Zjawa to niezwykła, osobista opowieść Alejandro Gonzáleza Iñárritu nagrodzonego Oscarem twórcy filmu Zjawa, odkrywająca kulisy pracy na planie produkcji.

Nieznany świat: Na planie filmu Zjawa odsłania kulisy powstania nominowanej do Oscara i nagrodzonej Złotym Globem produkcji The Revenant, opartej na biograficznej The Revenant Michaela Punke o amerykańskim traperze i podróżniku Hugh Glassie. Opowieść poprowadzą reżyser filmu Alejandro González Iñárritu (Birdman, 21 Grams) oraz członkowie ekipy, w tym Leonardo DiCaprio, wcielający się w postać głównego bohatera.

Reżyser tymi słowami opisuje prace nad filmem:

Trzeba być szalonym, aby podjąć się realizacji takiego filmu jak ten. Ta cała fizyczność, specyfika tamtych czasów, natura, to wszystko jest naprawdę niesamowite. Zawsze chciałem tego doświadczyć. Pomyślałem więc, że byłoby cudownie spędzić rok w dziczy. Nie wiem, co sobie wtedy wyobrażałem, to było naprawdę szalone, ale ta potrzeba była silniejsza ode mnie.

Kolejne sceny kręciliśmy w bardzo odległych lokalizacjach, dojazd i powrót zabierał nam około 40 procent dnia. Były to jednak miejsca niezwykłe i zapierające dech w piersiach, sprawiały wrażenie nietkniętych przez cywilizację.

W dokumencie widzowie poznają również relacje rdzennych Amerykanów pracujących przy produkcji filmu fabularnego. Opowiedzą oni o ich współczesnych problemach oraz o tym, jak wydarzenia historyczne przedstawione w Zjawie zmieniły na zawsze społeczność indiańską w Ameryce Północnej.

Nieznany świat: Na planie filmu Zjawa będzie miał premierę 5 lutego, o godz. 22:00 tylko na National Geographic Channel.

Źródło: informacja prasowa

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV