Dyrektor studia Fox nie rozumiał Deadpoola. Czemu nie ma Wolverine’a?

Ryan Reynolds i Tim Miller wyjawiają nowe ciekawostki z wieloletniej pracy nad filmem Deadpool. W newsie mogą znajdować się spoilery.

Ryan Reynolds i Tim Miller wyjawiają nowe ciekawostki z wieloletniej pracy nad filmem Deadpool. W newsie mogą znajdować się spoilery.

Adam Siennica
Adam Siennica

Tim Miller, reżyser filmu Deadpool, wyjawia, że 5 lat temu powiedziano mu, że jeśli chce mieć kategorię wiekową R (osoby poniżej 17 roku życia tylko z opiekunem), budżet nie może przekroczyć 40 mln dolarów.

- Potem był etap, gdzie ludzie ze studia mieli pochylić się nad projektem. Dyrektor studia. Tom Rothman powiedział mi, "nie, nie rozumiemy tego. Uwielbiamy twoją pasję do tego projektu, ale nie zależy nam na tym scenariuszu. Nie rozumiem go".

Reżyser wspomina, że co miesiąc wysyłał maile do włodarzy Foxa z pytaniem: "Kogo mam przelecieć, by dostać zielone światło na ten film?". Ciągle dostawał odpowiedź, że to nie jest właściwy moment na ten film. Tim Miller jest pewny, że bardzo wkurzał tym ludzi ze studia. Nawet miał chwilę kryzysu, gdzie rozważał obniżenie kategorii wiekowej. Łącznie pracowali nad projektem ponad 10 lat.

Czytaj także: Deadpool i kategorie wiekowe w polskich kinach

Właśnie wszedłem do domu wracając z San Diego i pamiętam, że mój telefon zaczął wariować od alertów z Google'a o Deadpoolu. Widzę, że testowy klip wyciekł. Byłem przerażony i od razu napisałem maila do Foxa: "przysięgam na życie mojej córki, że ja tego nie wrzuciłem do sieci".

Wyjawił, że to wystarczyło. 2 miesiące później dostali zielone światło na realizację od nowych władz studia, które zareagowały na pozytywne opinie po wycieku testowego klipu. Tom Rothman, czyli dyrektor, który nie rozumiał ich wizji, odszedł ze studia w 2012 roku i obecnie dowodzi Sony Pictures.

Natomiast Ryan Reynolds zdradza, że w pewnym momencie w scenariuszu mieli postać Taskmastera i innych X-Menów, w tym Hugh Jackmana grającego Wolverine'a.

- Mieliśmy niekończące się rozmowy na temat innych X-Menów. W scenariuszu był Taskmaster, ale był zbyt drogi. Mieliśmy wersję, w której był Hugh Jackman. Chcieliśmy mieć role epizodyczne różnych ludzi, ale z czasem zrobił się bałagan.

Zdradza, że te rozważania nad użyciem X-Menów okazały się z czasem prawdziwym koszmarem, bo musieli liczyć każdy dolar, by wiedzieć, że stać ich na daną postać. Ostatecznie dlatego nie ma też Wolverine'a, bo studio nie chciało na to dać pieniędzy. Zatem nawet nie rozmawiali z aktorem o tych kwestiach, bo producenci Foxa od razu zdusili ten pomysł w zarodku.

- Studio na kolejne propozycje X-Menów mówiło nam: za drogi, za drogi, za drogi. W końcu powiedzieliśmy, że może weźmiemy Negasonic Teenage Warhead, a oni na to: "Kogo? - mówi aktor.

Reynolds mówi, że wprowadzenie zapowiedzianego w scenie po napisach Cable'a jest naturalnym rozwojem i on po prostu musiał pojawić się w filmie Deadpool 2. Ma wciąż nadzieję, że w między czasie zrobią X-Force z wysoką kategorią wiekową.

Czytaj także: Kto odpowiada za wyciek testowego klipu Deadpoola?

- Jeśli Deadpool zarobi tyle, ile oni oczekują, to otworzy nam wiele drzwi - opowiada Reynolds.

Przypomnijmy, że według producenta Simona Kinberga, X-Force mogłoby zostać stworzone z kategorią wiekową R. Ryan Reynolds potwierdza, że prace nad scenariuszem filmu Deadpool 2 już trwają.


Plakaty Deadpoola
Źródło: materiały prasowe

Po co gapisz się w ten mały ekran? Lepiej wybierz się do kina. Na film ze mną. Rusz tyłek - radzi Deadpool.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: indiewire, ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Paul Rudd

Paul Rudd

ur. 1969, kończy 51 lat

Michael Rooker

Michael Rooker

ur. 1955, kończy 65 lat

Billy Dee Williams

Billy Dee Williams

ur. 1937, kończy 83 lat

Peyton List

Peyton List

ur. 1998, kończy 22 lat

Sofia Boutella

Sofia Boutella

ur. 1982, kończy 38 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV