Przeczytaj w weekend

Era supernowej: wkrótce kolejna powieść SF Cixina Liu

Cixin Liu jest autorem cieszącym się dużą popularnością także w Polsce. Era supernowej to kolejna jego powieść, która ukaże się w naszym kraju.

Cixin Liu jest autorem cieszącym się dużą popularnością także w Polsce. Era supernowej to kolejna jego powieść, która ukaże się w naszym kraju.

Cixin Liu to chiński pisarz science fiction. Zyskał popularność w Stanach Zjednoczonych, a wkrótce potem jego powieści zostały także przetłumaczone na polski. Najpierw była to trylogia Wspomnienie o przeszłości Ziemi, a ostatnio niezależna powieść Piorun kulisty. Już 4 czerwca do naszych księgarń trafi kolejna jego książka, czyli Era supernowej.

Fabuła powieści opowiada o tym, jak zabójcze promieniowanie po wybuchu supernowej dociera do Ziemi. Przeżyć je mogą tylko najmłodsi, co wymusza błyskawiczne przygotowania i diametralne zmiany w ludzkiej cywilizacji. 

Oto okładka i opis Ery supernowej przygotowane przez Dom Wydawniczy Rebis:

Era supernowej - okładkaŹródło: Rebis

Do Ziemi dociera zabójcze radioaktywne promieniowanie odległej o osiem lat świetlnych supernowej. Naukowcy z przerażeniem odkrywają, że w jego wyniku wszyscy ludzie w wieku powyżej trzynastu lat umrą w ciągu roku. Rozpoczyna się gorączkowy wyścig z czasem. Dorośli muszą jak najszybciej przekazać dzieciom całą wiedzę o zarządzaniu światem, żeby ludzka cywilizacja mogła przetrwać.
Dzieci, które bez przerwy myślą tylko o zabawie, nie przejmują się jednak zbytnio dziedzictwem swoich rodziców. Najbardziej cieszy je nieograniczony dostęp do technologii i broni – od karabinów do pocisków balistycznych. Przyszłość rodzaju ludzkiego maluje się w czarnych barwach…

Źródło: Rebis / fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV