Euforia - reżyser komentuje kontrowersje. Zendaya ostrzega widzów

Euforia to nowy serial HBO, który już wywołuje kontrowersje przez odważne sceny nagości, seksu i innych treści przeznaczonych dla widzów dorosłych. Po premierze sezonu są pierwsze komentarze.

Euforia to nowy serial HBO, który już wywołuje kontrowersje przez odważne sceny nagości, seksu i innych treści przeznaczonych dla widzów dorosłych. Po premierze sezonu są pierwsze komentarze.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  euforia 

Euforia to opowieść o nastolatkach poruszająca bardzo poważne w kwestie w sposób obrazowy i wywołujący w USA spore kontrowersje. Główną rolę gra Zendaya i to ona przed premierą opublikowała ostrzeżenie w mediach społecznościowych. Według niej to szczere spojrzenie na problem uzależnienia, lęku i trudności współczesnego życia. Zwraca uwagę, że w serialu są bardzo obrazowe sceny, które mogą być trudne w odbiorze. Prosi widzów, by mieli to na uwadze, oglądając go.

Jest świadoma, że produkcja wywoła kontrowersje. Uważa jednak, że Euforia nie jest żadnym stanowiskiem politycznym, tylko odzwierciedleniem historii o życiu i prawdziwych problemach. Wiele scen i wątków pochodzi bezpośrednio ze wspomnień twórcy, Sama Levinsona.

Levinson w rozmowie z EW.com wspomina, że w młodości był uzależniony od narkotyków. Oparł scenariusz o swoją przeszłość, by najlepiej oddać życie nastolatków z problemami.  Przy realizacji natomiast inspirował się filmem Magnolia. Na pytanie o to, czy nie boi się, że rodzicie będą przerażeni tym serialem, stwierdził, że pewnie tak będzie, ale z drugiej strony nastolatkowie zobaczą w tym swoje życie.

- Współcześnie pomiędzy rodzicami i dziećmi brakuje komunikacji. Jeśli cokolwiek nasz serial ma zrobić, to mam nadzieję, że zapoczątkuje dialog pomiędzy tymi grupami, ponieważ trudno być nastolatkiem. To jest jeszcze trudniejsze, jeśli zmagasz się z uzależnieniem, z którym próbujesz walczyć. Może uda się otworzyć nowe ścieżki komunikacji.

Euforia - recenzja powie Wam, czy warto obejrzeć. Przeczytajcie!

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: HBO

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV