Przeczytaj w weekend

FIFA 18 jednak nie trafi na Nintendo Switch

Będzie FIFA 18 i EA SPORTS FIFA. Jednak nie są to te same gry, a zupełnie inne twory. EA wyjaśnia kwestię "osiemnastki" na konsoli Nintendo Switch.

Będzie FIFA 18 i EA SPORTS FIFA. Jednak nie są to te same gry, a zupełnie inne twory. EA wyjaśnia kwestię "osiemnastki" na konsoli Nintendo Switch.

Gracze mieli nadzieję, że otrzymają na Nintendo Switch port gry FIFA 18. Teraz już wiemy, że tak nie będzie. Konsola Nintendo otrzyma zupełnie inną grę, a po raz pierwszy zobaczymy ją na EA Play. Big N otrzyma produkt, który nosi nazwę EA SPORTS FIFA.

Czytaj także: Koniec banicji Foxa w grach Marvela?

(...) Dlatego też dzisiaj z niezmierną przyjemnością ogłaszamy, że jeszcze w tym roku najpopularniejsza seria gier sportowych świata trafi na Nintendo Switch. EA SPORTS FIFA w wersji na to urządzenie będzie najbardziej wciągającą, społecznościową i realistyczną grą sportową w historii produkcji na urządzenia Nintendo. Będzie to FIFA przygotowana specjalnie z myślą o tej platformie... tak aby fani mogli grać wszędzie, z każdym i tak, jak zechcą - czytamy na oficjalnej stronie EA.

Tworzenie osobnej gry na osobną platformę przypomina sytuację, jaką kilka lat temu została dotknięta seria NHL. Wówczas konsole obecnej generacji otrzymały grę NHL 16 podczas gdy na PS3 i Xbox 360 wydana została znacznie słabsza i okrojona produkcja NHL Legacy Edition.

Źródło: ea.com / fot. EA

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV