

Gladiator 2 to kontynuacja hitu z 2000 roku, w którym tytułową rolę zagrał Russell Crowe. Teraz historia skupi się na dorosłym Lucjuszu, który w pierwszej części był dzieckiem (wcielił się w niego Spencer Treat Clark). To siostrzeniec Commodusa, którego grał Joaquin Phoenix.
Głównego bohatera w nowym widowisku, za którego kamerą stanie ponownie Ridley Scott, zagra Paul Mescal (Normalni ludzie). Od początku castingu był faworytem reżysera. Spotkania z aktorami na przesłuchaniach do roli rozpoczęły się w listopadzie 2022 roku, gdy była gotowa finałowa wersja scenariusza. Według Borysa Kita z The Hollywood Reporter w castingu brali udział m.in. Richard Madden (Eternals), Miles Teller (Top Gun: Maverick) Austin Butler (Elvis) oraz Timothée Chalamet (Diuna).
Natomiast Justin Kroll z Deadline zaprzeczył doniesieniom Kita. Twierdzi, że Butler nie spotkał się ze Scottem, ponieważ aktor ma zamiar zrobić sobie przerwę po nakręceniu trzech filmów pod rząd, w tym Diuny 2. Według Krolla pod uwagę byli brani Mescal, Teller i Chalamet. W tym gronie nie wymienia Maddena.
Co ciekawe agent Chalameta, Brian Swardstrom, powiedział, że aktor nie brał udziału w przesłuchaniu do roli w Gladiatorze 2. Na informację Kita odpowiedział:
Ridley Scott, Michael Pruss, Doug Wick i Lucy Fisher są producentami. Za scenariusz odpowiada David Scarpa, który pracował ze Scottem przy filmie Wszystkie pieniądze świata.
Prace na planie Gladiatora 2 mają ruszyć w maju 2023 roku. Szacuje się, że premiera filmu odbędzie się w pierwszej połowie 2025 roku.
Źródło: thedirect.com

