Głębia Challengera - Disney+ stworzy serial na podstawie znanej powieści

Disney+ nabywa praw do kolejnej adaptacji. Tym razem chodzi o powieść Głębia Challengera autorstwa nagradzanego Neala Shustermana.

Disney+ nabywa praw do kolejnej adaptacji. Tym razem chodzi o powieść Głębia Challengera autorstwa nagradzanego Neala Shustermana.

Michalina Reda
Michalina Reda

Głębia Challengera to nagradzana powieść autorstwa Neala Shustermana, która skupia się na zagadnieniu choroby psychicznej. Głównym bohaterem jest chłopiec Caden Bosch, który jest rozdarty między jawą a wyobrażeniami. Ponadto jest paranoikiem i myśli, że ludzie na każdym kroku próbują go zabić. W swoim drugim świecie natomiast, Caden jest częścią załogi pirackiej podczas podróży do Głębi Challengera, głębokiego rowu oceanicznego. Z czasem coraz trudniej rozróżnić mu, co jest prawdą, a co nie, a jego świat powoli zaczyna się rozpadać. Autor oparł książkę na doświadczeniach z zaburzeniami psychicznymi własnego syna.

Zgodnie z nowymi informacjami, Disney+ stworzy adaptację znanej powieści. Na razie nie jest jasne, czy będzie to film czy może serial - nie wiadomo też, czy platforma planuje wersję aktorską czy może animację. Potwierdzono natomiast, że scenariusz produkcji napisze Will McCormack, scenarzysta, który ma na koncie między innymi Toy Story 4.

Głębia Challengera - będziemy informować o rozwoju projektu.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: Disney

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV