Przeczytaj w weekend

Gwiezdne Wojny - Benioff i Weiss stworzą tylko jeden film? Nowa pogłoska

Zgodnie z nowymi pogłoskami, David Benioff i D.B. Weiss, czyli twórcy serialowej Gry o tron, podpisali umowę na stworzenie jednego filmu z serii Gwiezdnych Wojen - nie trylogii, jak początkowo informowano.

Zgodnie z nowymi pogłoskami, David Benioff i D.B. Weiss, czyli twórcy serialowej Gry o tron, podpisali umowę na stworzenie jednego filmu z serii Gwiezdnych Wojen - nie trylogii, jak początkowo informowano.

UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

O tym, że David Benioff i D.B. Weiss stworzą nową trylogię filmów pełnometrażowych ze świata Gwiezdnych Wojen, informowano jeszcze w ubiegłym roku. Panowie mieli podpisać umowę z Lucasfilm, na mocy której obejmą stanowisko scenarzystów oraz wyprodukują nową serię historii z Gwiezdnej Sagi. Temat miał ruszyć po zakończeniu ich przygody z serialem Gra o tron - od tego czasu minęło już kilka miesięcy, jednak na razie nie słychać o konkretnych szczegółach.

Tymczasem portal The Hollywood Reporter sugeruje, że plany zdążyły się już zmienić i że Benioff i Weiss mają stworzyć na razie jeden film z serii, a nie całą trylogię. W nowym artykule poświęconym przejściu obu panów do Netflixa, pada zdanie, że duet - owszem - dalej jest zaangażowany w Gwiezdne Wojny, ale według umowy zobowiązał się napisać scenariusz tylko jednego filmu (dziennikarze dodatkowo podkreślają, że początkowo była mowa o trzech). Pojawia się słowo "przynajmniej jeden film", co oczywiście może oznaczać, że koniec końców Benioff i Weiss i tak stworzą scenariusze do całej trylogii, jednak z obecnych informacji wynika, że Lucasfilm pohamował entuzjazm i chce zacząć od pojedynczej części zamiast od razu planować całość - stąd też podpisał z nimi umowę tylko na jedną produkcję.

Na razie nie wiadomo, czy poza obejmowaniem stanowiska scenarzystów panowie będą pełnić także inne funkcje przy nowych produkcjach ze świata Gwiezdnych Wojen. Pamiętajmy też, że doniesienia są nieoficjalne i należy traktować je jako plotkę.

Przypomnijmy, że Benioff i Weiss podpisali umowę z Netflixem i od teraz będą tworzyć filmy i seriale właśnie dla streamingowego giganta. Według producentów ich praca nad światem Gwiezdnych Wojen nie zostanie przez to zakłócona.

Źródło: thehollywoodreporter.com / zdjęcie główne: Screen Rant

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV