„Gwiezdne Wojny” – nowy kanon oficjalnie wzbogaci się o homoseksualizm

Del Rey Star Wars wyjawia przełomowy ruch, który nastąpi w nadchodzącej książce "The Lord of the Sith". "Gwiezdne Wojny" dzięki tej powieści wprowadzają wielką nowość w kanonie.

Del Rey Star Wars wyjawia przełomowy ruch, który nastąpi w nadchodzącej książce "The Lord of the Sith". "Gwiezdne Wojny" dzięki tej powieści wprowadzają wielką nowość w kanonie.

"Gwiezdne Wojny" miały kanon, który był budowany przez ponad 30 lat. Zmieniło się to w kwietniu 2014 roku, kiedy zdecydowano się od niego odciąć i stworzyć na poważnie kompletnie nowy kanon, w skład którego wchodzić będą filmy, seriale, gry, książki oraz komiksy. Wszystko jest ze sobą ściśle powiązane pod względem fabularnym i osadzone w tym samym uniwersum.

Teraz oficjalnie ogłoszono, że w książce Paula S. Kempa "Star Wars: Lords of the Sith" pojawi się homoseksualna postać - pierwsza taka w nowym kanonie. Będzie to Moff Mors, imperialna kobieta, która popełniła w życiu wiele błędów, jest dobrą przywódczynią i ciężko pracuje. Ma być ona też lesbijką, ale nie wyjawiono, czy ten motyw ma odegrać jakąkolwiek rolę w samej fabule.

Źródło: Lucasfilm
Źródło: Lucasfilm

 

Informacje komentuje Shelly Shapiro z Del Rey Star Wars:

To z całą pewnością pierwsza taka postać w tym kanonie, ale wcześniej była też homoseksualna para Mandalorian, więc nie jest to całkiem nowość. Nie jest to coś, o czym wnikliwie myślę, po prostu to ma sens. W życiu jest dużo różnorodności, więc powinna ona być obecna też w "Gwiezdnych Wojnach". Macie w końcu różne rasy, więc głupie by było niepokazywanie różnorodności u samych ludzi. Jeśli w tym jest jakieś przesłanie, to po prostu takie, że "Gwiezdne Wojny" są różnorodne (albo bardziej różnorodne z uwagi na rasy kosmitów), tak jak różnorodna jest ludzkość w prawdziwym życiu. Nie chcemy udawać, że tak nie jest. To wszystko wydaje się perfekcyjnie naturalne.

Przypomnijmy, że wcześniej wątek homoseksualny wprowadziła Karen Traviss w cyklu "Dziedzictwo Mocy". Taka postać była również obecna w kultowej grze "Star Wars: Knights of the Old Republic".

"Star Wars: Lords of the Sith" zadebiutuje w USA 28 kwietnia 2015 roku. Polska data premiery nie jest znana.

Źródło: Big Shiny Robot / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV