Gwiezdne Wojny z olbrzymim zyskiem w grach wideo

Gwiezdne Wojny to olbrzymie pieniądze nie tylko z zysków ze sprzedaży biletów na najnowszy film, ale także z gier wideo, które w tym roku zarobiły krocie dla Disneya.

Gwiezdne Wojny to olbrzymie pieniądze nie tylko z zysków ze sprzedaży biletów na najnowszy film, ale także z gier wideo, które w tym roku zarobiły krocie dla Disneya.

Gwiezdne Wojny to dochodowy interes. Tylko w ubiegłym roku, dwie kluczowe marki ze Star Wars w tytule zarobiły olbrzymie pieniądze dla wydawców. Szacuje się, że do kasy Disneya i EA z tytułu sprzedaży gier Star Wars: Battlefront oraz Disney Infinity 3.0 z pakietami z Gwiezdnych Wojen wpadło około 1 miliarda dolarów.

Czytaj także: Star Wars: Battlefront – recenzja

Lwia część tej kwoty to zasługa tytułu DICE i EA, czyli gry Star Wars: Battlefront, która rozeszła się w nakładzie 12-13 mln egzemplarzy (dane szacunkowe), co daje wynik finansowy na poziomie około 660 mln dolarów. Za kolejnym ponad 200 mln dolarów zyskiem stoją zestawy Disney Infinity 3.0 z Oryginalną Trylogią oraz najnowszy, będący odzwierciedleniem filmu Star Wars: The Force Awakens.

Nie brakuje też wpływu z gier mobilnych, które w związku z premierą nowego kinowego przeboju, zaczęły być częściej kupowane. Swoją cegiełkę do wyniku dołożyła także gra Star Wars: The Old Republic.

Nie wiadomo jakie wpływy Disney uzyskał w 2015 roku ze sprzedaży zabawek i gadżetów związanych z sagą. Jednak jeśli tylko ze sprzedaży samych gier udało się uzyskać ponad miliard dolarów, to z gadżetów i zabawek suma ta była zapewne kilkukrotnie większa.

Źródło: fortune.com / fot. EA

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV